חיפוש מאמרים

11808 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
אחסון דירה – שלבים באחסון הרכוש במחסן

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: מיסים בריחה מהארץ חובות רשויות המס

נושא המאמר: בריחה מהארץ עקב חובות לרשויות המס
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il    שמור מאמר למועדפים


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)
eli-doron@taxlawyers.co.il

לא אחת אנו נתקלים במקרים בהם ישראלים בורחים מהארץ ביום בו הם מבינים שהם עלולים להיעצר על ידי רשויות המס בשל חשד לעבירות פליליות או לחילופין ברגע שהם מבינים שהם יחויבו לשלם לרשויות המס סכומים שהם לא יוכלו לעמוד בהם.

עבירות מסוג העלמת מס, הן עבירות שבגינן לא חלות הסכמות בין ישראל למדינות זרות בנוגע להסגרה. ולפיכך יותר ויותר ישראלים אשר צברו חובות כאלו מעדיפים לברוח ולפתוח דף חדש בחו"ל, ולהשאיר מאחור את עברם, משפחתם, חבריהם וכל הקשור אליהם בישראל.

בין הבורחים ניתן למנות גם אזרחים איכותיים, מלח הארץ אשר שירתו את המדינה ביחידות מובחרות במערכות ישראל, לוחמים מן השורה, אנשי עסקים וכיו"ב, אשר מעדו או חוו קריסה עסקית אשר כתוצאה ממנה נותרו חייבים לרשויות המס כספים שונים, לרבות חובות ניכויים או מע"מ, שבגינם נוהגות רשויות המס להגיש כתבי אישום פליליים.

עם זאת, לעיתים חששותיהם ופחדיהם של אותם אנשים, אינם מוצדקים ולא אחת קורה שה"בריחה" נעשית בשל אי הבנת החוק או בשל פאניקה, תוך פזיזות, נטולת שיקול דעת של מומחה אשר יכול להאיר את עיניהם ולתת פתרון מעשי לבעיה. אנשים כאלה יופתעו לשמוע, כי הם בורחים למרות שבעיותיהם ניתנות לפתרון גם אם בדיעבד בתוך רשויות המס, עוד בטרם בוצעה וננקטה פעולה נגדם. בנוסף יצוין, כי לפעמים ההפתעה של הבורחים הללו, כה גדולה ובפועל לא היה קיים חשש ממשי להסתבכות עם רשויות החוק, ובפרט עם רשות המיסים. לדוגמא, לפעמים בורחים הם, בשל חשש לחובות כספיים בלבד, למרות שעל פי החוק, אין מקום לחשש ממשי שלהם לכך שיינקטו כנגדם הליכים פליליים. זאת למשל במקרים בהם חובות המס שלהם הנם חובות שומתיים רגילים, בגינם אין מגישים כתבי אישום.

אנו סבורים כי ראוי לעשות מאמץ ולגרום לישראלים אלה לשוב לישראל, הן משיקולים תועלתניים גרידא (של החברה והמדינה) והן משיקולים משפחתיים.

אכן, מדובר בדילמה לא פשוטה - שהרי מצד אחד על המדינה להלחם בתופעה של מי שבורח מהארץ עקב חובות ומצד שני - יש להשיב את הבנים למולדתם.

ובכן, המערכת לא אטומה למקרים מסוג זה, קיימת אפשרות לפעול בשמו של הבורח בארץ ולראות כיצד לעזור לו כמובן שזאת לאחר קבלת יפויי כוח המסמיך אדם לפעול מטעמו. במקרים מתאימים ניתן להגיע עם המדינה לעסקה שתאפשר את חזרתו ארצה ובתמורה המדינה תכבד את הסכם עליו היא תחתום. לרב הסכמים מסוג כזה כרוכים בדרך כלל בהסדרת החוב האזרחי וסגירת התיק בדרך של תשלום כופר כסף תחת הגשת כתב אישום נגד עבריין המס.

כל עוד הבורח ברח בטרם הוגש כתב אישום כנגדו, ההסדר אינו כרוך בהתערבות בתי המשפט וניתן לסגור את העניין במסדרונות רשויות המס. באם החלו הליכים משפטיים - אזי יש כבר צורך להגיע להסדר טיעון, בפרט כאשר מדובר על הליך שלאחר ההקראה ויש בכתב האישום את העבירות בהם מואשם הבורח.

לפיכך, על המייצג שפועל מטעם הבורח עם ייפוי הכוח מטעמו, לפנות לרשויות המס הרלוונטיות בשמו ולהבין את גודל המחלוקות בין הצדדים. המייצג, קרוב לוודאי, יילמד את היקף ומהות העבירות המיוחסות לבורח וייתן את הפתרונות המעשיים והמשפטיים הנוגעים לעניין. המייצג, יוכל לראות כיצד ניתן להגיע להסדר אזרחי, בין אם על ידי פריסת התשלומים, תוך כריכת ההסדר בהמרת האישומים המיוחסים לבורח, ובין אם בתשלום כופר כסף או לחילופין בעונש המוסכם על שני הצדדים, כל זאת כמובן תלוי נסיבות ובהיקף חומרת העבירות המיוחסות לבורח.

ראוי לציין בשלב זה, כי המערכת תמיד רואה לנגד עיניה גם שיקולים כלכליים ומבינה שהמצב הנתון לא בהכרח יועיל למדינה בהגדלת הקופה. לאור האמור לעיל, תמיד צריך לזכור שיש מישהו בבית אשר דואג לכם, מצפה ומחכה לבואכם חזרה ארצה, לכן חשוב שתדעו שיש מה לעשות וניתן להגיע להסדרים אזרחיים, ללא הליכים פליליים, אשר כל הצדדים ייצאו נשכרים ומרוצים.רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
eli-doron@taxlawyers.co.il
מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!