חיפוש מאמרים

12019 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
התפתחות ירושלים בתקופת בית שני

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: גאורגיה גרוזיה הכנסות מיסים

נושא המאמר: שיטת המס בגאורגיה
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il    שמור מאמר למועדפים


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)
eli-doron@taxlawyers.co.ilגיאורגיה, או בשמה הקודם גרוזיה, קבלה את עצמאותה עם פירוקה של ברית המועצות בשנת 1991, וביום 9.4.1991 חגגה את עצמאותה כמדינה עצמאית. לאחר הכרזת עצמאותה של גיאורגיה חל מהפך בכלכלת גיאורגיה, אשר נהפכה לכלכלה קפיטליסטית המעודדת שוק חופשי. יחד עם זאת יש לציין, מדינת גיאורגיה ממשיכה לחוות בעיות תקציביות, כאשר הסיבה העיקרית לכך היא שחיתות אשר נפוצה במדינה.

מראשית חודש ינואר השנה הפחיתה הממשלה בגיאורגיה את שיעור המס האחיד המוטל על חברות לשיעור של 15% (בניגוד לשיעור המס הקודם שעמד על 20%). תאגידים תושבי גיאורגיה ומוסד של קבע של תאגיד זר מחויבים בתשלום מס החברות על הכנסותיהם מכל מקור שהוא. זאת, בעוד שתאגידים שאינם תושבי גיאורגיה ממוסים על הכנסותיהם ממקורות בגיאורגיה ועל הכנסות מוסדות הקבע שלהם בגיאורגיה מכל מקור שהוא. תאגיד ייחשב לתושב גיאורגיה באם הוא מקיים פעילות בגיאורגיה ו/או יש לו מקום ניהול אפקטיבי בגיאורגיה.הכנסות פטורות ממס חברות הן בין השאר מענקים, דמי חברות, תרומות והכנסות מפעולות לא כלכליות שמקבלים ארגונים ללא מטרות רווח.

בראשית חודש ינואר השנה הגדילה הממשלה בגיאורגיה את שיעור המס המוטל על יחידים לשיעור אחיד של 25% (בניגוד לשיעור המס הקודם שעמד על 12%). יחידים תושבי גיאורגיה חייבים במס בגין הכנסותיהם מכל מקור שהוא. בעוד שיחידים שאינם תושבי גיאורגיה חייבים במס על מרבית הכנסותיהם ממקורות בגיאורגיה. יחיד ייחשב לתושב גיאורגיה אם הוא שהה בגיאורגיה פרק זמן של 183 יום ומעלה בכל תקופה של 12 חודשים רצופים המסתיימת בשנת המס.

רווחי הון ממוסים ככל הכנסה אחרת בגיאורגיה. הכנסת יחיד מרווח הון שנצמח לו ממכירת נכס מוחשי שהוחזק על ידיו במשך פרק זמן העולה על שנתיים פטורה ממס.

המשא ומתן אשר מתנהל בין ישראל לגיאורגיה טרם הבשיל לכדי אמנה חתומה למניעת כפל מס. יחד עם זאת, מי שמוטל עליו מס בגיאורגיה רשאי לקזז מיסי חוץ ששילם במדינות אחרות כנגד המס בו הוא מחויב בגיאורגיה.

לסיום נציין, כי חרף האמברגו הכלכלי שהטילה רוסיה על גיאורגיה בשנת 2006 נראה היה , כי גרוזיה מצליחה להתמודד עם החרם הכלכלי בצורה טובה וצמיחתה הכלכלית האיתנה של גיאורגיה העולה על 10% בשנת 2007 המעידה על כך, הצליחה להפתיע את הערכותיהם הפסימיות של רבים. ישנן סיבות רבות לצמיחה הכלכלית של גיאורגיה, אך העיקריות שבהן הן הרפורמות שמבצעת ממשלתה. מדובר לא רק בשיטת ושיעורי המס כפי שחלקן תוארו לעיל, אלא גם בשיפור מתמשך במסגרת החקיקתית והסביבה העסקית, הקטנת השחיתויות במדינה וחיזוק המערכת החוקית של גיאורגיה. עתה נותר להמתין ולראות מה יהיו השלכותיו של העמות הצבאי הנוכחי שבין גיאורגיה לבין רוסיה.

רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
eli-doron@taxlawyers.co.il
מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!