חיפוש מאמרים

12308 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
חדירה לפרטיות באמצעות המייל - שאלות משפטיות העולות מפיתוחים טכנולוגים

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: רווח הון רשויות המס פטור ממס מס הכנסה

נושא המאמר: רשויות המס עומדות להרחיב את הפטור ממס הכנסה ורווח הון לתושבים חוזרים רפורמה מבורכת
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected]    שמור מאמר למועדפים


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)
[email protected]

במטרה לעודד אוכלוסיית עולים ותושבים חוזרים ותיקים לעלות לישראל הוגשה הצעת חוק לתיקון פקודת מס הכנסה (מס' 167 והוראת שעה), התשס"ח- 2008 (להלן: "הפקודה").

אחד מן התיקונים המוצעים נוגע לפטור ממס לו זכאי תושב ישראל, על הכנסות מנכסים שמחוץ לישראל.

המצב כיום מאפשר ליחיד שהפך לתושב ישראל לראשונה ליהנות מפטור ממס במשך 5 שנותיו הראשונות כתושב ישראל על כל הכנסותיו מריבית, דיווידנד, מקצבה, מתמלוגים או מדמי שכירות, שאינן הכנסות מעסק ואשר מקורן בנכסים מחוץ לישראל אשר היו לו לפני שהפך לתושב ישראל. כמו כן, במידה וליחיד ישנה הכנסה מעסק שהיה לו מחוץ לישראל במשך 5 שנים לפחות טרם הפיכתו לתושב ישראלי ועודנה עוד, יחול פטור ממס על הכנסה זו למשך 4 שנותיו הראשונות כתושב ישראל.

לגבי רווחי הון, קובע הדין הקיים בסעיף 97(ב)(1) כי יחול פטור ממס רווח הון על מכירת נכס שהיה לעולה חדש לפני היותו לתושב ישראל, בתנאי שמכרו במהלך 10 שנותיו הראשונות כתושב ישראל. רווח הון שיווצר לאחר 10 השנים הראשונות לא יהיה פטור ממס, והפטור יחול, באופן ליניארי, רק על 10 השנים הראשונות.

הצעת החוק מבקשת להרחיב את סעיפי הפטור באופן בו על כל ההכנסות, פירותיות והוניות כאחד, יחול פטור ממס למשך 10 שנותיו הראשונות של יחיד כתושב ישראל. כמו כן, מוצע לבטל את המגבלות בדבר מועד רכישת הנכסים או משך החזקתם.

יתרה על כך, הפטור כיום מוענק כאמור לעיל, לתושב ישראלי לראשונה. התיקון מבקש להחיל את הפטור גם על תושבים חוזרים ותיקים המבקשים לעלות לישראל ובכך להשוות הלכה למעשה את מעמדם בנושא הפטור למעמד תושב ישראלי חדש. בהצעת החוק נתפס "תושב חוזר ותיק" כמי ששהה דרך קבע מחוץ לישראל במשך עשר שנים רצופות לפחות, מתוכן לפחות שמונה שנים לאחר שחדל להיות תושב ישראל. הגדרה זו נועדה בכדי לוודא שאכן מדובר ביחיד שניתק עצמו ניתוק אמיתי ממדינת ישראל ועל כן יש מקום להשוות מעמדו לשל תושב ישראל חדש.
הצעת החוק עשויה לעודד ולתמרץ אוכלוסיית עולים ותושבים חוזרים ותיקים לעלות לישראל ובכך להחזיר לטווח הארוך, הון אנושי איכותי לישראל אשר ישקיע בפיתוח תכניות ארוכות טווח שיתרמו לפיתוח המשק ובד בבד למנוע תכנוני מס וחיכוכים עם רשויות המס.רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
[email protected]


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected] שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]