חיפוש מאמרים

12026 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
זר מתוק- מתנה מעולה

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: מס ערך מוסף כפל מס חשבונית מס מיסים

נושא המאמר: בית המשפט התיר למנהל מע"מ לתקן הודעת כפל מס שגויה
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il    שמור מאמר למועדפים


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)
eli-doron@taxlawyers.co.ilסעיף 50 לחוק מס ערך מוסף התשל"ו-1975 (להלן: "החוק") קובע כי מקום שהוצאו חשבוניות מס שלא כדין או מקום שניכו מס תשומות הכלול בחשבונית מס שלא כדין, רשאי המנהל להטיל על הנישום כפל מס.

נשאלת השאלה, האם רשאי המנהל לתקן חיוב בכפל מס שניתן בראשיתו שלא בסמכות?

הסוגייה נידונה בע"ש 1520/03 אלאטרש נ' מע"מ באר שבע, שם קבע בית המשפט כי בנסיבות של הוצאת הודעת כפל מס בחוסר סמכות, הנובעת מטעות טכנית, וכאשר תיקונה לא יפגע במצבו של הנישום ולא ייגרם לו כל עיוות הדין בהוצאת ההודעה המתוקנת, יותר התיקון.

באותו עניין טען הנישום, כי מאחר ואין הוראה מפורשת בחוק המקנה למנהל להחליף או לתקן הודעה לפי סעיף 50 לחוק, אזי מנוע הוא מלעשות כן. הנישום ביסס את טענתו על השוואה לסעיף 79 לחוק, שם קבע המחוקק מפורשות כי המנהל רשאי לתקן קביעת מס או שומה ולפיכך, אם רצה המחוקק להסמיכו לתקן הודעת כפל מס, היה אומר זאת מפורשות.
בית המשפט קבע כי אין בהעדרה של הוראה מפורשת בסעיף 50 לחוק בדבר האפשרות לתיקון הודעת כפל מס בכדי למנוע מהמנהל מלעשות כן. הובהר, כי הודעת כפל מס הינה פעולה טכנית של הוצאת הודעה, להבדיל מתיקון שומה המבוסס על תחשיבים ובסיס נתונים שתיקונה עלול לפגוע בנישום. בית המשפט הבהיר כי יש למצוא איזון נכון וצודק בין הצפייה הלגיטימית של האזרח ליציבות ההחלטה המנהלית, לבין הצורך במתן גמישות לרשות בהפעלת סמכויותיה. לפיכך, הוחלט להתיר למנהל לתקן את הודעת כפל המס.
רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
eli-doron@taxlawyers.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!