חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
טיפים לבחירת עו"ד גירושין טוב בדיני משפחה – מה צריך לבדוק כשבוחרים עורך דין גירושין? עו"ד גירושין מומלץ!

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: נכי נפש שכירות ארנונה מיסים

נושא המאמר: בקרוב גם נכי נפש השוכרים דירה יקבלו הנחה מארנונה
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected]    שמור מאמר למועדפיםאלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)
[email protected]מצבם הכלכלי של חולים במחלות נפש כפוף במידה רבה להחלטות של הרגולטור והמצב המשפטי בישראל. במקרים רבים נדרשים החולים לסיוע חקיקתי על מנת לשמור על זכויותיהם הבסיסיות לכבוד ולשמירה על רמת חיים נורמאלית.

לעיתים, מצבם הבריאותי של אוכלוסיה זו אינו מאפשר לה להילחם על זכויותיהם אלו בחברה הישראלית הדורסנית ולכן החקיקה בנושא מקבלת משנה תוקף.

החוק הישראלי מגן על זכויותיהם של חולי הנפש בנושאים שונים, כגון זכותו של החולה לקבל מידע רפואי על מצבו, הסדרת זכויותיו בנושא הטיפול בו וכמו כן קובע החוק גם הטבות כספיות לאוכלוסיה זו, כגון הנחות אל מול משרדי הממשלה והרשויות המקומיות.חולים רבים אינם מודעים לזכיותיהם המוקנות להם מתוקף החוק ולפיכך, אינם דורשים את המגיע להם וכפועל יוצא, אינם זוכים להטבות. המשמעות הינה שכוונת המחוקק אינה מתממשת והסיוע המיוחל אינו יוצא אל הפועל.

אחת ההתמודדויות הקשות של חולי הנפש הינה שכירת דירת מגורים. לפיכך נקבע בתקנות ההסדרים במשק המדינה (הנחה מארנונה) התשנ"ג 1993, כי נכים הזכאית לקצבת חודשית מהמוסד לביטוח לאומי ושדרגת כושר השתכרותו היא בשיעור 75% ומעלה, זכאי להנחה מארנונה בגובה מרבי של 80%.

נכי נפש, זכאים גם הם להנחות אלו בהתאם להגדרות החוק ואכן מקבלים אותה בבתיהם. לא כך המצב באשר לחולי נפש המופנים לדיור מוגן. בעלי הנכסים ממאנים להשכיר את נכסיהם ישירות לחולי הנפש, אלא מעוניינים בגוף ביניים, קרי הגוף המטפל, אשר ישכור את הנכסים הללו ויאפשר לאותם חולים לגור בהם.

כתוצאה ממהלך זה, אותם חולים אינם נחשבים כמחזיקי הנכס ולכן הרשויות המקומיות אינן מתירות להם לקבל את ההנחה המגיעה להם.

בהצעת חוק ההסדרים במשק המדינה (תיקוני חקיקה להשגת יעדי התקציב), אותה הציע חבר הכנסת צחי הנגבי, מוצע כי נכי נפש המתגוררים בדיור בהתאם לחוק שיקום נכי נפש בקהילה, התש"ס- 2000, יהיו זכאים להנחה בארנונה גם במצב בו הם אינם שוכרי הדירה באופן ישיר ונעזרים בגורמי ביניים.
ברור כי מבחינה מהותית, החולה זה שמתגורר בנכס והוצאות הארנונה יוצאות מכיסו הוא. המצב החדש יאפשר להגשים את כוונת המחוקק והיא הקלה על נכי הנפש בהוצאותיהם החודשיות ובכך לעזור ולתמוך בשיקומם.
רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
[email protected]


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected] שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]