חיפוש מאמרים

12318 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
בעניין כשרות הוויסקי – וויסקי כשר

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: חבות מס ספורטאים זכיות כספיות מיסים

נושא המאמר: חבות מס של ספורטאים בגין זכיות כספיות בתחרויות בינלאומיות
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected]    שמור מאמר למועדפים


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)
[email protected]בשנים האחרונות החלו ספורטאים מהשורה הראשונה בישראל, כדוגמת הטניסאים שחר פאר, אנדי רם ויוני ארליך או כדוגמת הג'ודוקה אריק זאבי לעשות חיל ולמקם את עצמם בין הספורטאים המובילים בתחומם. מדינת ישראל לא תשאיר את ספורטאינו המצליחים לעמוד על הפודיום לבדם, ותמסה את זכיותיהם הכספיות בגין הצלחותיהם.

בעקבות הרפורמה בבסיס המס בישראל אשר נכנסה לתוקפה החל מיום 1.1.2003, אשר עיקרה מעבר משיטת מס הממסה תושב ישראל (יחיד או חברה) על בסיס טריטוריאלי, קרי מיסוי כל ההכנסות שהופקו או נצמחו בישראל בלבד, לשיטת מס על בסיס פרסונאלי, קרי מיסוי כל ההכנסות של תושב ישראל ללא תלות במקום הפקת ההכנסה, חייבים ספורטאינו במס בישראל על כלל הכנסתם ממשלח ידם כספורטאים ללא קשר למקום הפקתה הן בישראל והן מחוצה לה.

יחד עם זאת, ישראל מעניקה לנישום תושב ישראל זיכוי בגין מס ששולם במדינה זרה כנגד המס שחייב הנישום בארץ בגין אותה הכנסה, כך שפקיד השומה יקבל רק את ההפרש, ככל שזה קיים, בין המס ששולם במדינה הזרה לבין המס אשר אמור להיות משולם בארץ.

יתר על כן, רוב האמנות למניעת כפל מס עליהן חתומה ישראל, מעניקות למדינה הזרה בה הפיק הספורטאי את ההכנסה זכות מיסוי ראשונה לגבי הכנסתו. כך לדוגמא, האמנה למניעת כפל מס בין ישראל לסין, אשר נכנסה לתוקפה ביום 1.1.96, קובעת בסעיף 17(1), אשר עניינה מיסוי אמנים וספורטאים, כי סין רשאית למסות הכנסות ספורטאים תושבי ישראל אשר הופקו בסין. כידוע, הזכייה במדליה במשחקים האולימפים, אינה מלווה בפרס כספי. אולם לו היתה נלווית לזכייה במדליה גם זכייה בפרס כספי, היו לכאורה פרסים אלו יכולים להיות מחויבים במס בסין (שם עומד שיעור המס על הכנסתו של יחיד, על 45%) ורשויות המס הישראליות היו יכולות לזכות רק ביתרת המס – בהפרש – ככל שקיים כזה, בין שיעור המס בסין לבין זה החל על אותה הכנסה בישראל.
לא אחת אנו נתקלים לצערנו בספורטאים רבים אשר מתלוננים, כי אינם זוכים לתמיכה כספית מהמדינה ו/או מגוף כלשהו. מצב עגום זה אף גורם לחלקם לפרוש העיסוק בספורט כמקצוע. לדעתנו, הואיל ולרב למדינה הזרה קיימת "זכות ראשונים" למסות את הכנסותיהם של הספורטאים כאמור, כמו גם לאור האינטרס המשותף לקדם את הספורטאים הסובלים מקשיים כלכליים, יש מקום לממשלה לבחון אפשרות להפחית את שיעור החיוב במס החל על הכנסת אותם ספורטאים בארץ, או אף לפטור אותם כליל ממס.רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
[email protected]


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected] שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]