חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
היבטי מס בתביעת בני זוג לחישוב מס מאוחד וחישוב מס נפרד ע"פ פקודת מס הכנסה

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: ניכוי מס במקור רומניה מס כנסה מיסים

נושא המאמר: חובת ניכוי מס במקור ברומניה
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected]    שמור מאמר למועדפים


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)
[email protected]חובת ניכוי המס במקור מחייבת את משלם ההכנסה לנכות את המס שחייב בו הנישום (מקבל ההכנסה), מייד בעת תשלום ההכנסה. חובה זו משמשת בעיקרה כאמצעי גבייה הבא לשפר את יכולותיהם של שלטונות המס לגבות את המס מהנישום, סמוך ככל הניתן למועד צמיחת ההכנסה, ולמנוע מן הנישום להשתמש בכספי המס לתועלתו האישית.

שיטת גביית המס באמצעות ניכוי המס במקור, מאפשרת ניכוי כבר בעת תשלום ההכנסה ולכן האפשרות להשתמט מתשלום המס נמוכה. כמו כן, השיטה חוסכת בכוח אדם מצד שלטונות המס כיוון שהמס מגיע ישירות אליהם וכתוצאה עלויות הגבייה מנוכות ביותר.

שיטת ניכוי המס במקור מיושמת במקומות רבים בעולם, ביניהם גם בישראל בה השיטה אומצה ביתר שאת וחלה לא רק על מקבלי שכר ומשכורת, כמקובל במדינות אחרות, אלא גם על נישומים עצמאיים ומקבלי הכנסה מסוגים שונים.

ברומניה, בהעדר הוראה מפורשת אחרת באמנה בינלאומית, יחידים וחברות שאינם תושבי רומניה כפופים גם הם לניכוי מס במקור. גובה המס שינוכה במקור הינו 16% ויחול על הכנסות כגון: ריבית, תמלוגים, הכנסות משירותים הניתנים ברומניה (למעט משירותי שינוע בינלאומיים ושירותים נלווים שאינם נחשבים להכנסות שהופקו ברומניה), הכנסות מניהול וייעוץ (ללא קשר למקום שבו הם ניתנים), הכנסות מעמלות, הכנסות שהופקו על ידי מי שאינם תושבים מפירוק תאגיד רומני, הכנסות ממניות שאינן רשומות למסחר בבורסה, הכנסה מעסקים, הכנסה מפרסים. יש לציין, כי על הכנסה מרווחי הימורים, יחול גם כן ניכוי מס במקור, אך בגובה 20%.

בעניין דיבידנדים המשולמים על ידי חברה תושבת רומניה לחברת אם תושבת האיחוד האירופי, כאשר חברת האם מחזיקה לפחות 15% ממניות החברה הרומנית (ובשנת 2009 לפחות 10%) לתקופה מתמשכת של לפחות שנתיים, לא מנוכה מס במקור ברומניה.
יש לציין כי לאור הצטרפותה של רומניה לאיחוד האירופי רק בעת האחרונה, נקבעה תקופת מעבר עד לסוף שנת 2010, אשר במהלכה ייושמו הוראות מס לעניין ניכוי מס במקור על ריבית ותמלוגים. במהלך תקופה זו רשאית רומניה לנקות במקור מס בשיעור של 10% מתשלומי ריבית ותמלוגים שמשלמת חברה רומנית לחברה זרה תושבת האיחוד האירופאי המחזיקה בלפחות 25% ממניות החברה הרומנית במשך שנתיים לפחות. לאחר תקופת מעבר זו, יהיו התשלומים בגין רובית ותמלוגים פטורים מניכוי מס במקור ברומניה.

לסיום נציין, כי אין לראות ו/או להסתמך על האמור לעיל כייעוץ משפטי ו/או כחוות דעת משפטית. שכן, האמור מעלה אינו ממצה את הסוגיה שבנדון עד תום.
רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
[email protected]


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected] שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]