חיפוש מאמרים

12049 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
מיסוי אופציות ומניות שניתנו לעובדים ישראלים בחברות זרות

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: מנהלים במשק שכר צמיחה מיסים

נושא המאמר: האם הגבלת שכר המנהלים במשק תעודד צמיחה? - שכר מנהלים - מנהלים במשק - צמיחה - מיסים - מיסוי
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il    שמור מאמר למועדפים

האם הגבלת שכר המנהלים במשק תעודד צמיחה? - שכר מנהלים - מנהלים במשק - צמיחה - מיסים - מיסוי


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il הצעת חוק שהוגשה על ידי חברת הכנסת שלי יחימוביץ' מעוררת לאחרונה הדים רבים. מדובר בהצעת חוק שמטרתה להקטין את פערי השכר במשק. הצעת חוק דומה הוגשה כבר בעבר על שולחן הכנסת השש-עשרה על ידי חבר הכנסת עמיר פרץ ואחרים. ההצעה הנוכחית קיבלה משנה תוקף על רקע המשבר הכלכלי הפוקד את העולם וההאטה הצפויה. מדובר על הצעה שמטרתה למתן את הפגיעה ברווחי ציבור המשקיעים כתוצאה משכרם של הגבוה של מנהלים בחברות ציבוריות שהפך, לדברי חברת הכנסת יחימוביץ', למסלול עוקף דיווידנד המשולם למנהלים על חשבון המשקיעים. שכרם הגבוה של מנהלים, בעיקר בחברות ציבוריות, משפיע על שאר משכורות העובדים בחברות, כך שבעוד והמנהלים הבכירים משלשלים לכיסם מליוני שקלים מידי חודש, העובדים הזוטרים הם אלו שנושאים במחיר, אם בקיצוץ בשכרם ואם בהעסקה נרחבת של עובדים בעלי שכר נמוך, תופעה שהולכת ומתרחבת במשק הישראלי. כך לדוגמא, כפי שפורסם באתר The Marker ביום 05.10.08, שכרו של מנכ"ל דלק ישראל, אייל לפידות, גבוה פי 784 משכר המינימום ועומד על 36.2 מליון שקלים בשנה! במסגרת הצעת החוק הוצע להגביל את שכרו של הבכיר ביותר בחברה, באופן שלא יהיה גבוה מפי 50 משכרו של בעל השכר הנמוך ביותר בחברה. ברור כי עדיין יש פער עצום בין המשכורות השונות, אך בד בבד יש להתחשב במגבלות השוק החופשי שלא יאפשרו הגבלות קשות מידי. באופן המוצע, מלבד ריסון תופעת השכר המופרז למנהלים, חברות לא יוכלו עוד להעלות את שכר הבכירים בלי להעלות את שכרם של העובדים הזוטרים (במידה והפרש השכר הינו מירבי מלכתחילה). הצלחת החברה ורצון לתגמל את מנהליה בהעלאת שכר תלווה לפיכך, גם בהעלאת שכרם של יתר העובדים. באם תאושר הצעת החוק, הרי שהכספים שיופחתו ממשכורות העתק של המנהלים יגדילו את רווחי המשקיעים הקטנים בחברות הציבוריות. בנוסף לכך, צפוי שמקבלי השכר הנמוך יתוגמלו ומשכורותיהם ישופרו. עובדים אלו אשר במרבית המקרים משתמשים בכל משכורתם לצריכה שוטפת, יובילו לפעילות רבה יותר במשק, מגמה שעשויה לדחוף לצמיחה. תגובות במערכת הפוליטית קוראים למתן את הצעת החוק ובמקום להגביל את משכורות המנהלים, להורות על חובת גילוי נאות אשר יאפשר לחברות ציבוריות להעניק משכורות גבוהות בהרבה למנהליה, אך אלו יידרשו לפרט מדוע ראויים המנהלים לשכר זה, תוך השוואת ביצועי החברה לממוצע ביצועי חברות דומות בענף. רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל) טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449 חיפה: שדרות המגינים 58 טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976 שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל: eli-doron@taxlawyers.co.il
מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!