חיפוש מאמרים

12019 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
ארמי אובד אבי - ביכורים

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: קונג פו אומנויות לחימה שם סטולר דרך לב הדרקון

נושא המאמר: קונג פו ונקודות תורפה - שם סטולר - דרך לב הדרקון - אומנויות לחימה - קונג פו
מאת: סיפו שם סטולר - קונג פו דרך לב הדרקון   שמור מאמר למועדפים

קונג פו ונקודות תורפה - שם סטולר - דרך לב הדרקון - אומנויות לחימה - קונג פו


נקודות תורפה הן נקודות פגיעות בגוף, אשר בהן ניתן לעשות מניפולציות לגוף באמצעות שימוש בכוח מינימאלי. למרות שלא תמיד אנו חושבים על זה, הגוף האנושי, על אף היותו שברירי, מוגן בחליפת שרירים ועצמות שמטרתה למנוע ממכות לחדור לאיברים הפנימיים ולגרום לנזק בלתי הפיך. מכה חזקה אבל לא מכוונת עלולה, במידה והיא פוגעת באזור עמיד (לדוגמא: קידמת המצח, הכתף וכדומה), לגרום אמנם לנזק, אך נזק זה יהיה פחות מהנזק שייגרם ממכה חלשה בהרבה אשר פוגעת באזור רגיש. כל אומנויות הלחימה על סוגיהן משתמשות במידה זו או אחרת באזורים העמידים יותר בגוף על מנת להגן, ובאזורים הרגישים יותר אצל היריב על מנת לגרום לנזק מרבי. נקודות תורפה הן נקודות ספציפיות יותר, שבהן חלק מאומנויות הלחימה משתמשות על מנת להשיג מניפולציות שונות על גוף היריב. נקודות תורפה הן נקודות שבהן ניתן להשפיע (באמצעות לחיצה, מכה, דקירה וכדומה) באופן מרבי על היריב לצורך מטרות שונות כגון: גרימת כאב, הלם, שיתוק, שבירה של עצמות, אובדן הכרה ועוד... השימוש בנקודות תורפה משתנה לפי סוג אומנות הלחימה והפילוסופיה מאחוריה. באומנויות לחימה שבהן נעשה שימוש בבריחים, ניתן להשתמש בנקודות תורפה אשר יקלו את השימוש במנופים על מנת להגיע לבריחים ולרתק את היריב. באומנויות לחימה אשר עוסקות בהגנה עצמית, ישתמשו ברוב המקרים במכות לאשכים על מנת לנטרל את היריב (דבר שאסור בקרבות זירה). בכל אזור בגוף יש נקודות תורפה אשר מאפשרות מניפולציות על הגוף וגורמות לתוצאות שונות. לא כל נקודות התורפה שוות במידת היעלות שלהן ובנזק שהן מאפשרות. חלק מנקודות התורפה גורמות לנזק בלתי הפיך ועלולות אף להרוג. לא כל נקודות התורפה נגישות בידיים חשופות ולא כל נקודות התורפה יעילות עבור מבני גוף שונים של היריב. בקונג פו נעשה שימוש רב בנקודות תורפה על מנת לנטרל את היריב במהירות המקסימאלית. נקודות התורפה נלמדות בהדרגתיות, וחלק גדול מהזמן מיועד ללימוד אודות מיקומן ותרגול של הדרכים להגיע אליהן. אמני לחימה אשר מתמקדים בשימוש בנקודות תורפה נוטים למקד את האימונים שלהם בדיוק ובריכוז במצבים שונים. בקונג פו לדוגמא, נהוג לשלב גם מדיטציות, סיבולת והתמודדות מול יריב בתרגול של נקודות תורפה. מקור נקודות התורפה בקונג פו הוא ככל הנראה הידע הרב של הסינים העתיקים במעגלי האנרגיה וברפואה סינית, ומהניסיון בלחימה אשר הצטבר במשך מאות שנים של לחימה. קיים קשר גדול בין אומנויות הריפוי הסיני ובין נקודות התורפה אשר משמשות ללחימה. מספר דוגמאות לנקודות תורפה בגוף האדם: אשכים: נקודה פגיעה מאוד שיכולה לנטרל את היריב ועלולה אף לגרום נזק בלתי הפיך. עיניים: אפילו גרגר חול שנכנס לעין יכול להשפיע מאוד על פעילות הלוחם. מרפק: במרפק קיימת נקודת תורפה שיכולה לעזור לנו לבצע בריח על היד.

kungfuil.com


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י סיפו שם סטולר - קונג פו דרך לב הדרקון שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!