חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
נוכחות גברית

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: טיפול פסיכולוגי טיפול משפחתי פסיכולוג פסיכולוגיה

נושא המאמר: מה מטרותיו של טיפול פסיכולוגי ולמי הוא מיועד?
מאת: יניב נ.   שמור מאמר למועדפים


טיפול פסיכולוגי עבר כברת דרך ארוכה מאז התוודענו אליו לראשונה. אם בתחילת דרכו הוא היה מצומצם ומוגבל הרי שכיום, נצבר ידע רב ונוסדו זרמים רבים בתוך עולם הפסיכולוגיה וכעת אפשר לקבל בנוסף לטיפול הפסיכולוגי הקליני גם טיפול משפחתי , טיפול קבוצתי, טיפול זוגי ועוד מיני טיפולים ייעודיים המתאימים למצבים ספציפיים.


על אף, שעולם הפסיכולוגיה עבר דרך ארוכה מאוד, עדיין ישנם אנשים אשר נבהלים כאשר הם שומעים מילים כמו פסיכולוגיה או פסיכולוג . נשאלת השאלה, מדוע? ממה אנחנו בעצם מפחדים? מדוע טיפול פסיכולוגי או טיפול משפחתי מעוררים בנו פחד?


התשובה לכך איננה קלה והיא בוודאי משתנה מאדם לאדם. אולם אם נסתכל על נושא זה ונחקור אותו באופן חברתי נוכל להעלות מספר השערות כאשר ההשערה העיקרית נסמכת על החברות והחינוך וכי גם להיסטוריה האנושית יש משקל בעיצוב תפיסותינו את עולם הפסיכולוגיה.


טיפול פסיכולוגי – מקורות הפחד


כאמור, פסיכולוגיה וחקירת הנפש איננו עניין חדש, אך חקירת הנפש באמצעות מסגרת מדעית החלה רק במאה השנים האחרונות. החקירה המדעית הביאה להתפתחויות רבות, ביניהם : טיפול פסיכולוגי יחידני או קליני, טיפול משפחתי לפי זרמים שונים (למשל אדלר), טיפול בלקויות למידה, קבוצות תמיכה, ייעוץ זוגי וכו'.


בתקופות מוקדמות יותר בהיסטוריה, אנשים בעלי הפרעות שונות ובעלי מחלות נפש שונות היו הרבה יותר מסתם אנשים הסובלים ממחלה, בעיני החברה. החברה הייתה מוקיעה אנשים בעלי התנהגות חריגה ולא עשתה מאמצים כנים לשיקום אותם "חריגים". החברה ציפתה כי כולם יישרו קו עם הנורמה וכל חריגה הביאה לנידוי וגנאי. בשנים קדומות יותר היו אפילו מגלים לארצות רחוקות אנשים שנתפסו בדפוסי התנהגות חריגים, ביחד עם המצורעים. לעומת זאת, היו לא מעט תקופות בעבר הרחוק, בהן בעלי דפוסי התנהגות חריגים נתפסו דווקא כנביאים או שליחי האל.


כך או כך, נראה כי ניתן למצוא שורשים לאורך ההיסטוריה והם אלו שמהווים בסיס לחששות והפחדים שאנחנו מגלים ממילים כמו פסיכולוג או טיפול משפחתי.


טיפול פסיכולוגי – לא לחריגים בלבד!


פסיכולוגיה מודרנית, של ימינו, התפתחה בצורה מעניינת. אם בעבר פנו לשירותיהם של פסיכולוגים רק כאשר התגלו דפוסי התנהגות חמורים וחריגים אז כיום טיפול פסיכולוגי כמו גם טיפול משפחתי מתאימים גם לאנשים שאינם מוגדרים כבעלי הפרעות נפשיות מובהקות.


מאחר והחיים מזמנים לכולנו, משברים, קונפליקטים ודילמות – אזי טיפול פסיכולוגי יכול לשרת אנשים שאינם בעלי הפרעות נפשיות מובהקות. משפחה החווה משבר יכולה כיום לפנות ולקבל טיפול משפחתי מקצועי וליהנות מהטבה משמעותית ביחסי המשפחה וכך ליהנות מחיים איכותיים יותר. זוג המעוניין לשפר את חיי הזוגיות שלו – יכול לפנות לייעוץ זוגי מקצועי, אדם החווה בעיות בתחום הקריירה יכול לפנות כיום לייעוץ פסיכולוגי תעסוקתי שיסייע לו לבחור קריירה מתאימה ויש עוד לא מעט דוגמאות ותחומים המספקים עדות לכך כי טיפול פסיכולוגי – הוא לא ל"חריגים" בלבד!

www.betipulnet.co.il/articles/%d7%98%d7%99%d7%a4%d7%95%d7%9c_%d7%a4%d7%a1%d7%99%d7%9b%d7%95%d7%9c%d7%95%d7%92%d7%99/


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י יניב נ. שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]