חיפוש מאמרים

12326 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
עיצוב חדרי ילדים - כמה טיפים שימושיים

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: תושב ישראל כלכלה רומניה מיסים

נושא המאמר: תושבי ישראל מקימים חברות ברומניה
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected]    שמור מאמר למועדפים


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)
[email protected]מה כבר לא נאמר על רומניה - מדינה שהחלה לתפוס תאוצה מייד לאחר סיומו של השלטון הקומוניסטי בסוף שנות התשעים במאה הקודמת ואשר כיום הינה מדינה מתועשת לכל דבר, הנמנית בשורה ראשונה של המדינות המתועשות באירופה.

ישראלים רבים השכילו לנצל את כלכלתה הצומחת של רומניה, והחליטו להשקיע ברומניה בדרכים שונות ומגוונות ובין יתר דרכים אילו ניתן להצביע על פעילות ברומניה על ידי ישראלים באמצעות חברה, תוך ניצול שיטת המס ברומניה החלה על חברות רומניות:

כיצד חברה נחשבת כחברה רומנית על פי הדין הרומני? חברה נחשבת לתושבת רומניה אם משרדה הראשי רשום ברומניה או אם מקום הניהול האפקטיבי שלה הוא ברומניה.מהו שיעור מס החברות ברומניה? חברות תושבות רומניה, מוסדות של קבע של חברות זרות ברומניה וחברות זרות המפיקות הכנסות ממקורות הכנסה ברומניה חייבים בתשלום מס חברות בשיעור של 16% על הכנסותיהם. הכנסת חברה תושבת רומניה מדיבידנד חייבת בתשלום מס בשיעור של 10%. שימו לב, כי אם מדובר בדיבידנד המשתלם מחברת בת תושבת רומניה או תושבת האיחוד האירופאי והמוחזקת על ידי חברת האם תושבת רומניה בשיעור של לפחות 15% (10% החל מ- 2009) מהון המניות של חברת הבת לתקופה מתמשכת של שנתיים לפחות המסתיימות במועד תשלום הדיבידנדים תהיה הכנסת החברה האם מדיבידנד פטורה ממס.

כיצד ניתן להקטין את שיעור מס החברות ברומניה? חברות מיקרו (חברות להן מחזור של עד 100,000 EUR ו- 1 עד 9 עובדים) מחויבות ברומניה בתשלום מס הכנסה מופחת על הכנסותיהן בשיעור של 2.5% בשנת המס 2008 (3% ב- 2009). מיום 1.1.07 נעשו בדין ברומניה מספר תיקונים ביחס למשטר המיסוי של חברות מיקרו, ומשכך חברות המבקשות להיות ממוסות כחברות מיקרו צריכות להפיק יותר מ- 50% מהכנסותיהן מפעילויות שאינן ניהול וייעוץ. אם מחזורה של חברת מיקרו עובר את הסך הקבוע של 100,000EUR היא תחויב במס חברות רגיל החל ברבעון שבו עברה את הסך האמור.

מידע נוסף וחשוב לגבי חברות ברומניה - משרד מייצג של חברה זרה ברומניה יכול לעסוק רק בעבודת הכנה או סיוע ולא יכול לבצע פעולות עסקיות או לסחור בעצמו ברומניה. משרד מייצג משלם מס בשיעור אחיד של 4,000 EUR לכל שנה פיסקאלית.

הוצאות עבור שירותים (ניהול, ייעוץ, עזרה), אם לא נחתם הסכם בכתב ואם המוטבים אינם יכולים להצדיק את הצורך בקבלת השירותים לצורך פעילותם, לא יוכרו כהוצאה ברומניה.

ניכוי הוצאות ריבית והפסדים מהפרשי שער במטבע חוץ מוגבלת בהתאם לכללי המימון הדק הקבועים בדין ברומניה. בהלוואה בה לא מעורבים מוסדות שעיסוקם מתן הלוואות (כגון בנקים) לא תותר בניכוי ריבית הגבוהה מ- 6%. בנוסף, אם יחס הרכוש/ הלוואות של תאגיד עולה על 3/1 או שרכוש החברה הנו שלילי אין הוצאות הריבית של התאגיד ניתנות לניכוי.

בהעדר אמנה למניעת כפל מס מזוכה נישום על מס הכנסה ששילם בחו"ל על הכנסה שנתקבלה בחו"ל עד לשיעור המס החל ברומניה על ההכנסה (16%). החברה הרומנית צריכה להציג מסמכים על תשלום המס בחו"ל על מנת ליהנות מהאמור.
לסיום נציין, כי אנו ממליצים לכם בחום להיוועץ עם עו"ד הבקיא בתחום המיסים, עוד בטרם הנכם מתעתדים לקיים פעילות עסקית כזו או אחרת ברומניה באמצעות חברה, ובכלל. עוד נציין, כי אין לראות באמור לעיל, בשום אופן ו/או צורה שהיא כתחליף לחוות דעת משפטית ו/או לייעוץ משפטי.


רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
[email protected]
מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected] שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]