חיפוש מאמרים

11868 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
צעצועים בכפר השעשועים

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: ישראל חברה זרה מוסד קבע מיסים

נושא המאמר: הקמת מחסן של חברה זרה בישראל אינה יוצרת "מוסד קבע"
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il    שמור מאמר למועדפים


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)
eli-doron@taxlawyers.co.ilעל פי האמנות למניעת כפל מס בין מדינות, כפי שיפורט בהמשך, כאשר מתקיימת בישראל פעילות של חברה תושבת חוץ באון זה או אחר, יתכן כי תחשב החברה כבעלת מוסד קבע בישראל וכתוצאה תחוב במס בישראל.

בהחלטת מיסוי [1] 20/06 נקבע כי הקמת מחסן בישראל על ידי חברה תושבת חוץ אינה כשלעצמה יוצרת "מוסד קבע" בישראל כמשמעותו באמנה למניעת כפל מס. בשל כך פעילות החברה בישראל אינה מכוננת כאמור מוסד קבע והכנסות החברה אינן מחוייבות במס בישראל.

באותה החלטה התבקש המוסד למתן החלטות מקדמיות לקבוע, האם פעילותה של חברה תושבת חוץ הנימנית על קבוצות רב לאומיות, עת הקימה מחסן בישראל, גוררת אחריה הגדרה כ"מוסד קבע" בישראל על כל המשתמע מכך.

פעילות החברה בישראל מתבטאת אך ורק באחסון ובאספקה של חלקי חילוף לחברות בקבוצה הפועלות בישראל. אותן חברות מזמינות חלקי חילוף, תוך שימוש במערכת מחשוב גלובאלית השייכת לקבוצה. אולם כל הליך ההזמנה מבוצע מחוץ לישראל, כך גם החשבוניות מופקות מחוץ לישראל והסכמי התובלה והאכסון. כל שנעשה במחסן בישראל הינו אספקת חלקי החילוף מן המחסן אל הקבוצות.

באותו מקרה הובהר כי החברה אינה עוסקת ואינה מתעתדת לעסוק בכל פעילות כלשהי בישראל, מלבד החזקת המחסן האמור. החברה הצהירה כי אינה מתכוונת לעסוק במכירות או בשיווק בישראל ולכן ביקשה מן המוסד למתן החלטות מקדמיות לקבוע כי פעילותה זו, החזקת המחסן בלבד, אינה יוצרת "מוסד קבע" בישראל ולפיכך שאינה חייבת בתשלום מס כלשהו בישראל. במידה והמוסד יקבע כי החזקת מחסן כאמור יוצרת הלכה למעשה "מוסד קבע" בישראל, או אז תיווצר לחברה חבות במס בישראל, בהתאם לכללי האמנה בין מדינת ישראל למדינת האמנה בה החברה פועלת.

על מנת לבחון את החלטת הועדה, אנסה לסקור בקצרה את הגדרת המונח "מוסד קבע" כפי שעולה מאמנת המודל של ה- OECD (אמנה זו מהווה בסיס לאמנות כפל מס בין מדינות המבקשות להסדיר באופן הדדי את היחסים הפיסקליים ביניהן לעניין חיוב עסקאות שבין תושביהן). האמנה קובעת כי מוסד קבע הינו מקום קבוע של עסק בו מתבצעת פעילותו באופן מלא או חלקי. האמנה מפרטת מספר גורמים המצביעים על היווצרותו של מוסד קבע:

מקום ניהול העסק
הימצאותו של סניף או שלוחה של העסק
משרד
מפעל
חנות
מקום היווצרות משאבים טבעיים


יתר על כן, ניתן יהיה להצביע על מוסד קבע כאשר גורם אשר פועל בישראל מוסמך על ידי החברה הזרה לחתום על חוזים ומסמכים שונים בשמה, כך שחתימתו על ההסכמים, חוזים דנן מחייבת אותה לכל דבר ועניין.

במקרה המתואר קבעה הועדה, כי פעילות היועץ בישראל אינה יוצרת מוסד קבע בישראל ולכן החברה אינה חבה במס על הכנסותיה כתוצאה מפעילותה בישראל. הובהר, כי החלטת הועדה תקפה למצב בו כל הפעילות המתבצע במחסן הינה אחסון ואספקה של האמור ותו לא. במידה ופעילות המחסן בישראל תורחב למישורים נוספים, כגון מכירות או שיווק, יתכן כי החברה תחוב במס גם בישראל, עם התקיימות תנאי ההגדרה של "מוסד קבע" בישראל.

מכל מקום, וכעולה מהחלטת המיסוי שלעיל, יש לבחון כל מקרה לגופו. יתכן כי שינוי ולו הקל ביותר במבנה החברה, בפעילות ובהגדרת מחסן בישראל, גודלו וכיוצא בזאת, "תתפוס" את פעילות החברה הזרה בישראל ברשת ההגדרות של מוסד הקבע בישראל ובכך תחייב את החברה בתשלום מס.
לפיכך, ולאור העובדה כי מאמר זה אינו ממצה את הסוגיה שבנדון עד תום ואינו נועד לשמש תחליף לייעוץ משפטי ו/או חוות דעת משפטית, אנו ממליצים לכם להיוועץ בעו"ד הבקיא בתחום המיסים, בכדי שיפרוש בפניכם את הסוגייה העולה על כל היבטיה.

--------------------------------------------------------------------------------

[1] פרה רולינג- ( pre rulling ) – מוסד למתן החלטות מיסוי מקדמיות, בהתאם לבקשת הנישום, שקיימת לגביהן אי בהירות בדבר אופן המיסוי לגביהן וגובה המס. מטרת המוסד הינה לבאר את היבטי המס לגבי מקרים ייחודיים, לעיתים עוד בטרם ביצוע הפעולה יוצרת אירוע המס. בצורה זו יכול הנישום להבין את עמדת רשויות המס בנושא.
רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
eli-doron@taxlawyers.co.il
מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!