חיפוש מאמרים

12050 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
עסקים שונים באותו נכס-"עסק" אחד או יותר, לצרכי ארנונה

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: משבר כלכלי ניצול הפסדים עסקאות נדל"ן מיסים

נושא המאמר: ניצול הפסדים בישראל עקב המשבר הכלכלי בעסקאות נדלן בחו"ל
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il    שמור מאמר למועדפים


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)
eli-doron@taxlawyers.co.il


המשבר הכלכלי הפוקד מדינות רבות ברחבי הגלובוס החל אט אט לחלחל, לא רק לחברות ענק אלא גם לכיסם של הפרטים, וזאת כתוצאה ממימוש תיקי ניירות הערך שברשותם, הפסד ממכירת מט"ח, שבירת קופות גמל ועוד כהנה וכהנה הפסדים.

רבים אינם יודעים, גם מבין אלו שחוו הפסדים צורמים כתוצאה מביצוע עסקאות הוניות כאלו ואחרות, כי פקודת מס הכנסה, התשכ"א-1961 (להלן: "הפקודה") מאפשרת לקזז הפסדים אלו כנגד רווחי הון עתידיים. כך למשל, נישום הרוכש מקרקעין בחו"ל מתוך כוונה לממשו תוך זמן קצר יוכל לקזז את רווח הון שייווצר לו כנגד הפסדי ההון שנוצרו לו בעקבות המשבר הכלכלי העולמי.

ודוק, סעיף 92 לפקודה קובע, כי הפסד הון שמקורו בעסקה שאילו הייתה מסתיימת ברווח הון הייתה חייבת במס, הינו הפסד הון שניתן לקזזו. הסעיף דנן קובע הלכה למעשה מנגנון קיזוז, לפיו הפסד הון יקוזז תחילה כנגד רווח הון ריאלי של הנישום, כאשר יתרת ההפסד, שלא קוזזה כאמור, תקוזז כנגד עודף אינפלציוני לפי יחס של 1 ₪ כנגד 3.5 ₪. עוד קובע הסעיף, כי לא ניתן להעביר את יתרת ההפסד לקיזוז לשנים הבאות, מבלי לנצל אותה תחילה כנגד הסכום האינפלציוני.

רווחי הון יכולים להיווצר לנישום כתוצאה מפעילות עסקית שביצע במישור ההוני, אשר הם הלכה ולמעשה ההפרש בין המכיר שבו נרכש הנכס לבין מחיר מכירתו (בניכוי הפחת שנצבר לנכס עד למכירתו). אחת הדרכים לייצר רווח הון אשר ניתן יהא לקזזו כנגד הפסדים הוניים שנוצרו לנישום בעקבות משבר הכלכלה העולמי, הינה על ידי רכישת נכסי מקרקעין בחו"ל, שם אך ניתן כיום למצוא עסקאות נדל"ן אטרקטיביות. אחת התופעות לה אנו עדים במשרד היא התעניינות גובהת והולכת בהקשר זה ברכישת דירות להשכרה ברומניה.

ככל שנוצר לכם הפסד הון כתוצאה ממכירת נכס הממוקם בחו"ל הרי שסעיף 92(א)(3) לפקודה קובע, כי על הפסדים כגון דא (הפסד הון ממכירת נכס מחוץ לישראל) יחולו אותן הוראות החלות על הפסד הון הנוצר לנישום בישראל. יחד עם זאת, קיזוז הפסד הון שנוצר לנישום מחוץ לישראל יקוזז תחילה כנגד רווח הון שנוצר לנישום מחוץ לישראל באותה שנה. כמו כן, ככל שקיימת יתרת הפסד הון, תקוזז היא כנגד רווח הון בישראל באותה שנה, כאשר ככל שקיימת יתרה נוספת אף לאחר פעולת קיזוז זו, תקוזז היתרה כנגד רווח הון בשנים הבאות ובלבד שבכל שנה תקוזז תחילה היתרה כנגד רווח הון שנוצר לנישום בחו"ל.
לסיום, נציין, כי ניתן "למנף" הפסדים הוניים שנוצרו ליחידים תושבי ישראל בעקבות המשבר הכלכלי העולמי כנגד רווחי הון שיווצרו להם בעקבות רכישת מקרקעין מחוץ לישראל, הכל בהתאם ובכפוף להוראות הפקודה. יחד עם זאת, מומלץ להיוועץ עם עו"ד ו/או רו"ח הבקיא בסוגיה שבנדון. עוד נציין כי אין לראות באמור לעיל כתחליף לחוות דעת משפטית ו/או לייעוץ משפטי, כאשר כל מקרה ומקרה מוכרע לגופו.רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
eli-doron@taxlawyers.co.il
מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!