חיפוש מאמרים

12307 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
קניון ויקוס יוון

    קישורי טקסט (לפרטים)
מלון ברומניה
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: בסיס מס תושב חדש רומניה מיסים

נושא המאמר: בסיס המס החל על תושבים חדשים ברומניה - רומניה - תושב חדש
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected]    שמור מאמר למועדפים


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)
[email protected]בשנים האחרונות מזרח אירופה נתפסת כיעד נחשק ביותר בקרב משקיעים זרים בכל העולם. רומניה, כחלק ממדינות מזרח אירופה הנהנות מחיזוריהם של משקיעים זרים רבים, מהווה יעד אטרקטיבי לאותם משקיעים רבים לקצירת פירות מהשקעותיהם וידוע, כי הדין הרומני נוהג לקבל את פני המשקיעים בסבר פנים יפות.

לאור העניין הרב המגלים אנשי עסקים בדין הרומני בכלל, ובבסיס המס החל על תושבים חדשים ברומניה בפרט, נציג בפניכם במאמר זה את בסיס המס החל בדין הרומני על תושבי רומניה החדשים, בשלושת שנותיהם הראשונות ברומניה.

ראשית, מהם שיעורי המס המוטלים ברומניה על יחיד? שיעור המס ברומניה על מרבית הכנסותיהם של יחידים הנו 16% באופן אחיד, בין אם היחיד הנו תושב רומניה לצורכי מס ובין אם לאו. שיעור המס על דיבידנד המשולם ליחיד הנו 16%. רווח הון של יחיד ממכירת מניות הרשומות למסחר בבורסה ממוסה בשיעור של 1% או 16% תלוי במשך האחזקה בהן (אם עולה על 365 יום – 1% ואם יורד -16%).

מהו מבחן התושבות בדין הרומני ליחיד? מבחינה עקרונית, תושבי רומניה מחויבים במס על הכנסותיהם מכל מקור שהוא בעוד שיחידים שאינם תושבי רומניה ממוסים ברומניה רק על הכנסותיהם ממקורות הכנסה ברומניה. מספיק שיחיד יחשב לתושב רומניה לצרכי תשלום מס אם הוא עומד באחד משלושת התנאים הבאים:

אם מרכז האינטרסים החיוניים שלו הוא ברומניה.
אם היחיד שהה ברומניה יותר מ- 183 יום בתקופה של 12 חודשים רצופים המסתיימים בשנת המס הרלוונטית.
אם בית מגוריו הוא ברומניה.


בסיס המס בשלושת השנים הראשונות - שימו לב, יחיד שהנו תושב רומניה לצורכי מס לראשונה, העומד באחד משלושת התנאים הנ"ל ואשר שוהה באופן רצוף במשך שלוש שנים ברומניה, יהא חייב במס בשלושת השנים הראשונות אך ורק בגין הכנסותיו שנצמחו ו/או שהופקו לו ממקור רומני בלבד. היה והיחיד עדיין יעמוד באחד משלושת התנאים האמורים גם בשנתו הרביעית, הוא יהא חייב במס על הכנסותיו לא רק ממקור רומני כאמור, אלא הכנסה שהופקה ו/או שנצמחה מכל מקור שהוא בעולם.
נציין, כי השינוי בדין הרומני נכנס לתוקפו ביום 1.1.2004 ולכן, חישוב מניין השנים לצורכי החלת בסיס המס על תושבי רומניה החדשים חל ממועד זה ואילך, ומועדים שקדמו למועד זה לא יילקחו בחשבון.
רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
[email protected]
מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected] שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]