חיפוש מאמרים

12326 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
מאזדה 6 החדשה

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: ריבית קיזוז הפסדים דיבידנד מיסים

נושא המאמר: קיזוז הפסד הון ממכירת ניירות ערך כנגד הכנסה מריבית או מדיבידנד קיזוז הפסדים דיבידנד
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected]    שמור מאמר למועדפים

קיזוז הפסד הון ממכירת ניירות ערך כנגד הכנסה מריבית או מדיבידנד קיזוז הפסדים דיבידנד


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected] אחת התוצאות הישירות והכואבות של המשבר הכלכלי העולמי, היא הפסדים בשוק ההון. לנישומים רבים אשר השקיעו את חסכונותיהם בניירות ערך בשוק ההון, נוצרים הפסדי הון, כך לדוגמא, אחת מיני רבות, כאשר הם באים לממש את תיק ניירות הערך שלהם, אולם רבים מהם אינם יודעים, כי פקודת מס הכנסה, התשכ"א-1961 (להלן: "הפקודה") מאפשרת להם לקזז את הפסד ההון האמור כנגד הכנסה מריבית או מדיבידנד. במסגרת תיקון במספר 147 לפקודה בוטל חלק ה3 לפקודה (החל מיום 1.1.2007) ותחתיו, נקבעו הוראות חדשות לעניין קיזוז הפסדים מניירות ערך נסחרים ואינם נסחרים בבורסה. סעיף 92(א)(4) לפקודה הנו הוראת החוק שמכוחה יכול הנישום לבצע את הקיזוז האמור. אחת השגיאות השכיחות בביצוע הקיזוז הוא שנישומים רבים אינם בודקים כדבעי האם סעיף 92(א)(4) לפקודה חל עליהם ואם לאו? סעיף 92(א)(4) לפקודה קובע כהאי לישנא: "(4) היה לאדם הפסד הון במכירת נייר ערך בשנת המס, יחולו עליו הוראות פסקאות (1) או (3), לפי הענין, ואולם הפסד ההון יקוזז גם כנגד אלה: (א) הכנסה מריבית או מדיבידנד ששולמו בשל אותו נייר ערך; (ב) הכנסה מריבית או מדיבידנד בשל ניירות ערך אחרים, ובלבד ששיעור המס החל על הריבית או הדיבידנד שקיבל אותו אדם לא עולה על 25%;" יושם הלב כי ההגדרה לה זכה המונח "נייר ערך" בפקודה הינה הגדרה רחבה יותר מאשר ההגדרה הבסיסית לה זכה מונח זה בחוק ניירות ערך, וכוללת גם איגרת חוב או מלווה של מדינת ישראל או בערבותה, איגרת חוב של מדינת חוץ, יחידה, יחידת השתתפות בשותפות נפט, יחידת השתתפות בשותפות סרטים, זכות באיגוד מקרקעין, נייר ערך שהונפק מחוץ לישראל וכן עסקה עתידית. מהוראות סעיף 92(א)(4) לפקודה עולה כי נישומים שנצברו להם הפסדי הון כתוצאה ממכירת ניירות ערך שהיו להם, יכולים לקזז הפסדים אילו כנגד הכנסה מריבית או מדיבידנד. ודוק, שבנוגע לקיזוז הפסד ההון האמור מהכנסה מריבית או מדיבידנד בשל ניירות ערך שלא שולמו בעדם ריבית או דיבידנד, יש לוודא ששיעור המס החל על הריבית או על הדיבידנד שקיבלתם לא עלה על 25%. הוראות סעיף 92(א)(4) לפקודה אינן מבטלות את יתר ההוראות המהותיות הקבועות בסעיף 92 לפקודה העוסק מבחינה מהותית בקיזוז הפסדי הון (למשל חובת הקיזוז, הגשת דו"ח ועוד). לסיום נציין, כי אין לראות באמור לעיל כחוות דעת משפטית ו/או כייעוץ משפטי ואין להסתמך על האמור לעיל בביצוע פעולה כזו או אחרת ומומלץ להיוועץ עם עו"ד הבקיא בתחום המיסים בטרם ביצוע הפעולה האמורה. רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל) טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449 חיפה: שדרות המגינים 58 טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976 רומניה: רח´ סטפאן פרוטופופסקו 6 בוקרסט שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל: [email protected]
מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected] שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]