חיפוש מאמרים

12318 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
הגישור בהליכים משפטיים הנוגעים לענייני מיסוי - גישור - דיני מיסים

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: סולר החזר כספי דלק מיסים

נושא המאמר: שינוי הגדרת מפעל תעשייתי בצו הבלו על הדלק
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected]    שמור מאמר למועדפים


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)
[email protected]ביום 6.3.08, שונתה על ידי שר האוצר, מר רוני בראון, הגדרת המונח מפעל תעשייתי בצו הבלו על הדלק (פטור) (תיקון), התשס"ח-2008 (להלן: "צו הבלו").

טרם התיקון הוגדר מפעל תעשייתי בסעיף 1(א) כך:

"מפעל שעיקר פעילותו בשנת המס היא פעילות ייצורית, אשר צורך סולר לפעילותו הייצורית בכמות העולה על 5,000 ליטר בחודש; לענין זה, יראו בין השאר פעילויות של אריזה, בניה, מסחר, תחבורה, תקשורת, שירותים סניטריים, שירותים אישיים וייצור חשמל כפעילויות שאינן ייצוריות;"

שר האוצר החליט לשנות את הגדרת המונח מפעל תעשייתי בצו הבלו ביום 6.3.08 כאמור, על ידי שינוי אופן חישוב כמות צריכת הסולר:

"מפעל שעיקר פעילותו בשנת המס היא פעילות ייצורית, אשר צורך סולר לפעילותו הייצורית בכמות העולה על 60,000 ליטרים בשנת המס שהתבקש בה ההישבון החלקי; לענין זה, יראו בין השאר פעילויות של אריזה, בניה, מסחר, תחבורה, תקשורת, שירותים סניטריים, שירותים אישיים וייצור חשמל כפעילויות שאינן ייצוריות;"

הצו מעניק למפעל תעשייתי את האפשרות לקבל החזר כספי על תצרוכת הדלק. כפי שניתן להיווכח מהגדרת המחוקק בצו, מפעל תעשייתי לצורכי החוק הוא מפעל הצורך כמות סולר מסוימת. טרם התיקון חושבה הצריכה על בסיס חודשי ואילו לאחר התיקון, החליט שר האוצר לשנות את בסיס חישוב צריכת הסולר מבסיס חודשי לבסיס שנתי.

ככל הנראה, המחוקק מצא לנכון לעבור לשיטת חישוב על בסיס שנתי על מנת לשקף בצורה מדויקת ונאמנה יותר את צריכת הסולר של המפעל לצורכי הצו, ובכך להעניק למפעל את ההקלה למפעל אשר הלכה למעשה צורך בממוצע כ – 5,000 ליטר ומעלה סולר בחודש.
להבנתנו, שינוי שיטת חישוב תצרוכת הדלק והמעבר מחישוב על בסיס חודשי לחישוב על בסיס שנתי היא צודקת, הואיל וכמות תצרוכת הדלק השנתית משקפת נאמנה יותר את אופיו ומהותו של המפעל לצורכי הצו.

רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
רומניה: רח' סטפאן פרוטופופסקו 6 בוקרסט
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
[email protected]

מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected] שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]