חיפוש מאמרים

12308 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
נומרולוגיה על פרשת לך לך התשע

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: עולה חדש תושב ותיק

נושא המאמר: חלון ההזדמנויות ל"תושב חוזר ותיק" הנמצא בחול פחות מ – 10 שנים ייסגר ב – 2009
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected]    שמור מאמר למועדפים


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)
[email protected]אחת מהמטרות שחרטה על דגלה ממשלת ישראל, במסגרת חגיגות שנות ה-60 לקיומה של מדינתנו הקטנה, היא לעודד חזרה ארצה עולים חדשים ותושבים חוזרים. כידוע, מערכת המס היא כלי ראשון במעלה לצורך השגת יעדים חברתיים-כלכליים ולכן הוחלט, באמצעות מתן הטבות מס, לנסות ולממש מטרה זו.

בחוק לתיקון פקודת מס הכנסה (מס' 168 והוראת שעה), התשס"ח-2008 (להלן: "התיקון"), נקבע מעמד מיסויי חדש העונה לשם "תושב חוזר ותיק". בהתאם להוראות התיקון, תושב חוזר ותיק הנו יחיד ששב והיה לתושב ישראל לאחר שהיה תושב חוץ במשך עשר שנים רצופות לפחות.

המשמעות ליחיד שיש באפשרותו להיכלל בהגדרת "תושב חוזר ותיק" היא מרחיקת לכת, לאור סל ההטבות הרחב שמעניק לו המחוקק בבואו ארצה. כך למשל, תושב חוזר ותיק זכאי לפטור מוחלט על כלל הכנסותיו שמקורם מחוץ לישראל, במשך 10 שנים מיום חזרתו ארצה, ללא תלות במועד רכישת הנכס, כמו גם פטור על רווח הון הנובע ממימוש נכס מחוץ לישראל לאחר 10 שנים מיום החזרה ארצה, ועוד.

רבים גורסים, כי לאור העובדה שבמסגרת התיקון ניתנו הקלות לתושב החוזר הוותיק בדיווח לרשויות המס אין צורך לקבל "החלטת מיסוי" (פרה-רולינג) בעניין ולכן, הם משכיחים את דאגותיהם המיסוייות בעניין. נציין ונדגיש, כי לדעתנו, יש לוודא היטב כי אכן היחיד עונה לכל דרישותיה של הפקודה ושל התיקון החדש וזאת למצער, באמצעות הצטיידות בחוות דעת משפטית בעניין.
לסיום נציין, כי בתיקון, אשר הוחל על יחידים באופן רטרואקטיבי החל מיום 1.1.07, נקבעו הוראות מעבר והוראות שנה רבות לשנות המס 2007, 2008 ו- 2009 אשר אחת מן העיקריות שבהן הינה ההוראה הקבועה בסעיף 15(ב) לתיקון לפיה, מי שהיה לתושב ישראל בשנת המס 2007, 2008 ו- 2009 ייחשב כתושב חוזר ותיק גם יחיד ששב והיה לתושב ישראל לאחר שהיה תושב חוץ במשך חמש שנים רצופות ולפיכך הוא יהיה זכאי לפטור ממס במשך עשר שנים מהמועד שהיה לתושב ישראל על הכנסותיו שמקור הפקתם נצמח מחוץ לישראל ולכן נראה, כי חלון ההזדמנויות לניצול הטבות המס הולך ומצטמצם.
רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
רומניה: רח' סטפאן פרוטופופסקו 6 בוקרסט
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
[email protected]
מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected] שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]