חיפוש מאמרים

12036 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
הכעס

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: אימון אישי מאמן אישי

נושא המאמר: ערכים
מאת: ארז זולר   שמור מאמר למועדפים

מה גורם לאדם ימצא ברחוב ארנק עם סכום כסף מכובד ובתוכו תעודה מזהה של בעל הארנק להחזיר את הארנק לבעליו ולאדם אחר לשמור את הארנק לעצמו?
מה גורם לאדם מסויים להתנדב למען הקהילה?
מדוע אדם מסויים מתנהג בצורה אחת ואדם אחר, באותה הסיטואציה בדיוק, יגיב אחרת?
למה דברים שמקובלים על אדם מסויים אינם מקובלים על אחר?

הסיבות רבות ומגוונות אבל אחד הגורמים העיקריים הם הערכים, הערכים הם קווים מנחים בחיינו, הם אלו שמכוונים את החלטותינו ולכן את יעודנו, כאשר אדם נמצא במקום שיש הלימה בין הערכים שלו לבין המציאות שהוא חי בה הוא חי בתחושת שלמות, יש הרגשה של שקט נפשי, במקום שאין הלימה בין הערכים לבין המציאות יש הרגשה של אי שקט. מצד שני, כאשר לאדם יש שני ערכים מנוגדים (למשל, משפחה וקריירה) הוא נמצא בהתלבטות איך לספק את שני הערכים האלו. ערך הוא זה שמאפשר לבחור חלפות, כאשר אדם עומד בפני בחירה של שתי חלופות הערך הוא זה שיגיד מה נכון עבורי.

מציאת הערכים המובילים היא אחת המטרות החשובות של אימון אישי, ידיעת ערכים עוזרת להבין מקום של חוסר שקט, ועוזרת בהצבת מטרות שנמצאות בהלימה עם הערכים.

ידיעת הערכים המובילים מאפשרת לדעת מה חשוב לנו ביותר ומה הערכים שיובילו אותנו למטרה, לאחר ידיעת הערכים והמטרה בחיים תיכנון הדרך הוא עניין של מה בכך, אולם לרוב האנשים לא ברור מה חשוב להם בחיים ולא ברורים הערכים, לכן קבלת החלטות היא תהליך מייגע.

לערך אין שום ערך אם לא פורשים אותו לעקרונות, למשל לערך "אהבה" יש פירושים שונים אבל לעקרונות אין, אם תבקשו מאנשים שונים להגדיר את המושג "אהבה" תגלו שכל אחד הגדיר אהבה בצורה אחרת, אדם אחד חושב שאהבה היא מתן חופש וקבלה ללא תנאי וומישהו אחר מגדיר אהבה כרצון להיות ביחד ולתמוך.

האם שניהם מתאימים לאהבה? – כן
מה יקרה שאדם א' יגיד לגברת ב' אני אוהב אותך?
למה הוא התכוון ומה היא הבינה?

ערך הוא דבר אישי ואין שום משמעות לדבר על ערך בלי לפרש אותו ולהבין מה העקרונות שנגזרים מהערך.


www.imun-ishi.org


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י ארז זולר שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!