חיפוש מאמרים

12026 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
דטוקסיפיקציה (ניקוי הגוף מרעלים) \ יעקב עזרא

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: מיסים מספרה ארנונה

נושא המאמר: בשורה לבעלי המספרות - הנחה בארנונה מספרה, ארנונה, הנחה, מיסים
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il    שמור מאמר למועדפים


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)
eli-doron@taxlawyers.co.il


עיריית תל אביב מפרסמת מידי שנה צו ארנונה המפרט את הוראות הארנונה של מועצת העירייה לכלל הנכסים המצויים בתחומי העיר. בין היתר מפרט הצו את גובה הארנונה שנקבעה לנכסים השונים בתחומי העיר בהתאם לסיווגם, גודלם וכדומה. כך לדוגמא מבחין צו הארנונה בין "בתי מלאכה" לבין "עסקים", כך שלסיווג האמור ישנה השלכה כלכלית למשלם המיסים. אלא מאי, בפועל ההבחנה בין עסק לבין בית מלאכה לוטה בערפל, כך שנכסים רבים שאינם משמשים למגורים, שהשכל הישר היה מסווגם אינטואיטיבית כ"עסק" מסווגים כ"בית מלאכה" וכפועל יוצא מחוייבים לפי שיעורי ארנונה מופחתים.

ההיגיון הבריא מובילנו לחשוב כי בית מלאכה הינו עסק ייצורי, אך בפועל מאז ומתמיד זוכים גם עסקים המשמשים כמתפרות לתיקון בגדים או סנדלריות לתיקון נעליים, אשר למעשה אינן מייצרות מוצרים, לחוב בשיעורי הארנונה הנמוכים.

בפסק דין שניתן לפני מספר ימים (עמנ 144/07) קבע בית המשפט המחוזי, כי לצורך קביעת סיווג הנכס לעניין החבות בארנונה, אין נפקא מינה בין סנדלריה לבין מספרה. כך, כשם שמתפרות וסנדלריות שאינן מפיקות או מייצרות מוצרים, אלא נותנות שירותי תיקון מסווגות כבתי מלאכה ולפיכך חבות בהתאם לשיעורי ארנונה נמוכים, כך גם מספרה שאינה מפיקה דבר, אלא נותנת שירותים תסווג כבית מלאכה ותחוב בשיעור ארנונה נמוך.

באותו עניין העותרת הינה מספרה בתל אביב אשר ביקשה לשלם ארנונה ככל בית מלאכה אחר. המשמעות הכלכלית לגביה הינה חבות בארנונה בשיעור 155 ₪ למ"ר ל"בית מלאכה" לעומת 284 ₪ למ"ר עבור נכסים המסווגים כ"עסקים" (בהתאם לצו הארנונה בתל אביב לשנים 2005-2006).

לדברי השופט ניסים ישעיה שדן בעניין, "כשם שהסנדלר עוסק בעיקר בתיקון נעליים שהתבלו, עוסק הספר ב"תיקון" תספורת או עיצוב מחדש של השיער על ידי גזיזתו וסידורו מחדש". לדבריו, אין שום אלמנט ייצורי בסנדלריות כשם שאין אלמנט ייצורי במעבדות מחשבים, במוסכים וכך גם במספרות ולפיכך אין כל סיבה שסיווגה יהיה "עסק" בעוד שהאחרים נהנים מסיווגם כ"בית מלאכה" וחבים בשיעורי ארנונה נמוכים.

השופט שלל את טענת המשיב, לפיה מספרה אינה בית מלאכה כיוון שמוענקים בה שירותים אישיים ללקוח ולשערות ראשו. נקבע, כי אין שוני מהותי בין טיפול אישי שמעניקה מספרה לשערות ראשו של לקוח לבין שירות אישי של חייט המעניק טיפול אישי ללקוחותיו בהתאמה אישית של בגדיהם.

לפיכך, נקבע כי משסווגו עסקים כגון סנדלריות ומעבדות לתיקון מחשבים כבתי מלאכה לייצור, על אף שאינם מייצרים דבר, יש לסווג באותו האופן מספרות הנושאות אופי פעילות דומה ולכן יש לחייב גם מספרות בהתאם לשיעורי הארנונה הנמוכים.

פסיקת בית המשפט מעניינת ומעלה הרהורים בדבר שיעורי הארוננה שיש להחיל על נכסים רבים נוספים שאינם בתי מגורים. כך לדוגמא, עסקים המעניקים שירותי כושר אישי, שירותי תיווך המעניקים שירות ללקוח במציאת דירה ועוד רבים אחרים. חוסר הבהירות עשוי להוביל למסקנה שגם משרדים כגון משרדי רואי חשבון או משרדי משפטים אשר מעניקים גם הם "שירותים אישיים ללקוח" חוסים תחת ההנחיות החדשות של בית המשפט ולפיכך עשויים גם הם לחוב בארנונה בהתאם לשיעורים שנקבעו לבתי מלאכה.
נדגיש, כי מאמר זה אינו ממצה את הסוגיה שבנדון עד תום ואינו נועד לשמש תחליף לייעוץ משפטי ו/או חוות דעת משפטית, אנו ממליצים לכם להיוועץ בעו"ד הבקיא בתחום בכדי שיפרוש בפניכם את הסוגייה העולה על כל היבטיה.רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
רומניה: רח' סטפאן פרוטופופסקו 6 בוקרסט
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
eli-doron@taxlawyers.co.il

מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!