חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
הקלות מס במכירת מניות חברה ע"פ פקודת מס הכנסה

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: מאמרים הלוואה מאמרים הלוואות הלוואת כספים להלוות כסף

נושא המאמר: הלוואות non recourse הלוואות, מניות, פירעון, הוצאה לפועל
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected]    שמור מאמר למועדפים

הלוואות non recourse הלוואות, מניות, פירעון, הוצאה לפועל


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected] לאחרונה ניתנה בבית המשפט המחוזי בתל אביב (הש´ י. שיצר) החלטה, לפיה ניתנת למבקש רשות להתגונן כנגד תביעת בנק, בטענה של הלוואה והלוואת non-recourse ( פופקין אלון נ´ הבנק לפיתוח התעשייה, ת.א. 1958/02, בש"א 19743/02). העובדות, בקצרה, היו כדלקמן: המבקש היה מנהלה של חברה בורסאית, ארט אין טכנולוגיות אינטרנט בע"מ (להלן: "ארט אין"), אשר חתם על שני כתבי בקשות לקבלת הלוואות מהבנק לפיתוח תעשיה. כתוצאה מאי פרעון ההלוואות הגיש הבנק תביעה בסד"מ כנגד המבקש. טענת המבקש היתה כי לבנק לא קיימת עילת תביעה כנגדו, מאחר וסכומי הכסף ניתנו לו כהלוואת "נון-ריקורס" (non recourse loan). ההלוואות ניתנו למבקש לצורך רכישת חלק ממניות ארט אין. פירעונן של ההלוואות נועד להתבצע אך ורק באמצעות דיבידנדים שיתקבלו בגין אחזקת המניות ו/או באמצעות התמורה שתתקבל ממכירת חלק ממניות החברה. מן הראוי ליתן מעט רקע בנוגע לסוגייה הנדונה. הלוואות מסוג - NON RECOURSE - ללא זכות חזרה ללווה, הן הלוואות הניתנות כנגד שיעבוד מניות לטובת הבנק המלווה באופן שמניות אלו מהוות את הבטוחה היחידה והבלעדית שבידי הבנק, לפרעון ההלוואה, האמור להתבצע מתוך הכנסות שיניבו המניות (או במקרה הכללי - הנכס שלרכישתו ניתנה ההלוואה). הבנק לא רשאי לחזור ללווים עצמם, גם אם השעבוד שהיה בידי הבנק אין בו כדי לכסות את יתרות החובה בגין ההלוואה. במקרה דנן, לא היתה מחלוקת כי דבר היות ההלוואה - הלוואה מסוג "נון ריקורס", לא עוגן במסמך בכתב. טענתו של המבקש היתה מבוססת למעשה על משכון המניות כבטוחה והענקת אופציות לבנק לרכישת נתח ניכר ממניות החברה במחיר נמוך וקבוע מראש. לטענת המבקש, גם תחילת הפירעון המאוחרת של החוב היתה אופיינית להלוואות "נון-ריקורס" והצביעה על כך שהכוונה היתה לסילוק החוב באמצעות הדיבידנדים שיתקבלו בגין המניות, ותו לא. טענה נוספת של המבקש היתה כי פקידי הבנק הטעו אותו בדבר מהותן האמיתית של ההלוואות, וכי הגיע איתם להסכמות בדבר היות ההלוואות - מסוג "נון-ריקורס". נקבע כי במסמכים שצירף המבקש לא נמצאה כל התייחסות או אזכור לגרסת המבקש כי בהלוואה מסוג נון-ריקורס עסקינן, או להסכמת הבנק להמנע מלחזור ישירות אל המבקש. עם זאת, קבע בית המשפט, עומדת טענת המבקש כי הגיע להסכמות שונות עם פקידי הבנק, וכי אין לשלול את האפשרות כי באמצעות חקירתם, המבקש יצליח להוכיח את נכונות גרסתו. לאור האמור לעיל, ניתנה למבקש רשות להתגונן כלפי תביעת הבנק בטענה כי עסקינן בהלוואה מסוג "נון ריקורס" וכי הבנק הטעה את המבקש באשר למסמכים עליהם חתם. רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל) טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449 חיפה: שדרות המגינים 58 טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976 שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר: www.taxlawyers.co.il [email protected]
מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected] שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]