חיפוש מאמרים

11807 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
הפוליגרף בשרות המעביד

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: מאמרים בנקים מאמרים בנק מאמרים ערבויות מאמרים הוצאה לפועל

נושא המאמר: מימוש ערבות בנקאית מימוש ערבות, ערבות בנקאית, בנק, הוצאה לפועל
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il    שמור מאמר למועדפים

מימוש ערבות בנקאית מימוש ערבות, ערבות בנקאית, בנק, הוצאה לפועל


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il החלטה שניתנה לאחרונה, ע"י בית משפט השלום בכפר סבא, בבש"א 4295/03 אדמוב פרויקטים ואח´ נ´ אלקו התקנות ושירותים בע"מ ואח´ נקבע כי אין לקרוא לתוך כתב ערבות אוטונומית הגבלות אשר אינן כתובות בה ונלמדו בשל נסיבות הוצאתה בלבד. ההחלטה דלעיל עוסקת בבקשתו של קבלן משנה (להלן : " המבקש") ל מתן צו מניעה למימוש כתב ערבות בנקאית (להלן : " הערבות"), אשר נדרשה כתנאי לקבלת תשלום אחרון מאת הקבלן הראשי (להלן : " המשיב"), לפיה התחייב הבנק לשלם למשיב כל סכום עד גובה הערבות - על פי דרישת המשיב ומבלי שהלה יחויב לבסס דרישתו בראיות או לדרוש תחילה את התשלום מהמבקש. המבקש טען כי מדובר ב"ערבות טיב" בלבד, שכן הוצאה לאחר שהושלמה עבודתו של המשיב בפרויקט ואשר מטרתה היחידה היא להבטיח תיקון ליקויים בעבודות שביצע המבקש, מקום בו לא יתוקנו אלה על פי דרישת המשיב. וכך, משלא נתקבלה אצל המבקש כל דרישה לביצוע תיקונים בעבודות שביצע - לא בוצע כל תיקון מטעמו; עוד טוען המבקש כי מימוש הערבות נעשה משיקולים זרים ובחוסר תום לב, שכן המשיב פנה למימוש הערבות בשל סכסוך זר שנתגלע בין חברה הקשורה למבקש לבין חברה אשר העסיקה את המשיב, בפרויקט אחר, כקבלן משנה. עוד טען המבקש כי יש להעמיד את הצו הזמני שניתן לזכותו כקבוע גם משום שמאזן הנוחות נוטה לצדו באשר מימוש הערבות יסב לו נזק רב. המשיב טען, לגופו של עניין, כי בדין ביקש לממש את הערבות, שכן נוסח כתב הערבות מלמד כי מדובר בערבות אוטונומית. מפי כב´ הש´ נ´ מימון - שעשוע נקבע כי מדובר בערבות בנקאית אוטונומית, עצמאית ונפרדת מעסקת היסוד בין הצדדים. עוד נקבע כי חרף החריגים שהוכרו בהלכה לערבות האוטונומית, מהם עולה כי אין מדובר באוטונומיה מוחלטת, תפקידה הכלכלי - עסקי של הערבות בחיי המסחר, מחייב בחינת חריגים אלה בזהירות ובקפדנות ולכן אין לקבל את טענת המשיב בעניין. השופט הסביר כי לא הוכחה טענת המבקש להתקיימות יסודות חריג "הנסיבות המיוחדות", לפיו מצב בו ביקש הנערב לממש את הערבות "מתוך נקמנות או כדי ללחוץ (על הצד שכנגד) בקשר לסכסוך הקיים", משום שאין ללמוד מתאריך הוצאת הערבות הגבלה אשר אינה עולה מלשונה. גם טענת המשיב באשר למאזן הנוחות נדחתה, שכן אין בהגשת תביעת השבה על ידי המבקש (היא ה"נזק" הנטען) כדי להצדיק פגיעה במעמדה של הערבות האוטונומית. כן נקבע כי כורח הנסיבות יש לדון בסכסוך שבין הצדדים כסכסוך חוזי, בו לכל צד עומדות טענותיו וראיותיו באשר לקיומו או היעדרו של החוב הנטען מצד על ידי המשיב וזאת במנותק משאלת מימוש הערבות. רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל) טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449 חיפה: שדרות המגינים 58 טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976 שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר: www.taxlawyers.co.il eli-doron@taxlawyers.co.il
מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!