חיפוש מאמרים

12049 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
איך לבחור תקליאן לאירוע?

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: כרטיסי טיסה חברת תעופה מוסד קבע סוכנים ישראלים

נושא המאמר: מכירת כרטיסי טיסה של חברת תעופה זרה בישראל על ידי סוכנים ישראלים אינה יוצרת מוסד קבע בישראל
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il   שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il


לאחרונה פרסמה רשות המיסים החלטות מיסוי חדשות אשר מטרתן לשפוך אור על עמדות רשות המיסים בסוגיות מיסוייות שונות. כפי שנהגנו בשנה שעברה, גם השנה משרדנו יתייחס להחלטות המיסוי המעניינות אשר יש בהן בכדי לחדש בסוגיות מס כאלו או אחרות.

בהחלטת מיסוי 20/07 קבעה רשות המיסים כי פעילות סוכני נסיעות ישראלים בישראל לצורך מכירת כרטיסי טיסה של חברת תעופה זרה בישראל אינה עולה בכדי מוסד קבע בישראל ובשל כך הכנסות החברה הזרה כתוצאה מפעילותה זו אינה חייבת במס בישראל.

החברה הזרה אשר פנתה למוסד למתן החלטות מיסוי הינה חברת תעופה, אשר אינה מפעילה טיסות ישירות לישראל ומישראל וגם אין בכוונתה לעשות כן בעתיד. למעשה, הזיקה היחידה של החברה לישראל מבטאת בכך שפתחה היא הרשאה לסוכני נסיעות ישראלים למכור בשמה כרטיסי טיסה באמצעות מערכת ממוחשבת אשר פועלת בכ- 150 מדינות בעולם ומשמשת סוכני נסיעות להזמנת כרטיסי טיסה של חברות תעופה שונות במדינות שונות.

החברה ביקשה לקבוע האם פעילותה זו בישראל יוצרת "מוסד קבע" בישראל. תשובה חיובית על שאלה זו יוצרת לחברה, הלכה למעשה, חבות במס בישראל וחבות בהגשת דוחות מס שנתיים בישראל.

על מנת לבחון את החלטת הועדה, אנסה לסקור בקצרה את הגדרת המונח "מוסד קבע" כפי שעולה מאמנת המודל של ה- OECD (אמנה זו מהווה בסיס לאמנות כפל מס בין מדינות המבקשות להסדיר באופן הדדי את היחסים הפיסקליים ביניהן לעניין חיוב עסקאות שבין תושביהן). האמנה קובעת כי מוסד קבע הינו מקום קבוע של עסק בו מתבצעת פעילותו באופן מלא או חלקי. האמנה מפרטת מספר גורמים המצביעים על היווצרותו של מוסד קבע:

1. מקום ניהול העסק
2. הימצאותו של סניף או שלוחה של העסק
3. משרד
4. מפעל
5. חנות
6. מקום היווצרות משאבים טבעיים

יתר על כן, ניתן יהיה להצביע על מוסד קבע כאשר גורם אשר פועל בישראל מוסמך על ידי החברה הזרה לחתום על חוזים ומסמכים שונים בשמה, כך שחתימתו על ההסכמים, חוזים דנן מחייבת אותה לכל דבר ועניין.

במקרה המתואר קבעה הועדה, כי פעילות החברה הזרה בישראל באמצעות הסוכנים הישראלים אינה יוצרת מוסד קבע בישראל ולכן החברה אינה חבה במס על הכנסותיה כתוצאה מפעילותה זו. הובהר, כי החלטת הועדה תקפה כל עוד לחברה לא יהיה מקום עסקים קבוע בישראל ולא יהיה בישראל אדם המוסמך לחתום על חוזים בשם החברה.

ניתן ללמוד מהחלטה זו על החשיבות הרבה של תכנון מוקדם אודות אופן התנהלות של חברות במדינות שונות בטרם הן מוציאות מן הכוח אל הפועל את חזונם. אילו היתה מפעילה החברה הזרה בישראל סוכנים משלה אשר היו עובדים בסניף קבוע השייך לחברה או ממומן על ידי החברה, או אז נראה כי תוצאת ההחלטה היתה שונה והיה נקבע כי פעילות החברה עולה בכדי מוסד קבע בישראל וכתוצאה החברה חבה במס בישראל. לפיכך וכעולה מהחלטת המיסוי שלעיל, יש לבחון כל מקרה לגופו ובטרם ביצוע שינויי כלשהו במערך הארגוני של החברה מומלץ לבחון האם הוא עלול לשנות את הגדרת החברה מבחינה מיסויית העלולה "לתפוס" את פעילות החברה ברשת ההגדרות של מוסד קבע בישראל על כל המשתמע מכך.

יש לציין, כי לאור העובדה שמאמר זה אינו ממצה את הסוגיה שבנדון עד תום ואינו נועד לשמש תחליף לייעוץ משפטי ו/או חוות דעת משפטית, אנו ממליצים לכם להיוועץ בעו"ד הבקיא בתחום המיסים, בכדי שיפרוש בפניכם את הסוגייה העולה על כל היבטיה.


רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
רומניה: רח' סטפאן פרוטופופסקו 6 בוקרסט
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
www.taxlawyers.co.il
eli-doron@taxlawyers.co.il

www/taxlawyers.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!