חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
כל מה שרציתם לדעת על מפלי שוקולד / מזרקות שוקולד / מפל שוקולד / מזרקת שוקולד / מפל שוקולד פונדו / מפלי שוקולד פונדו / מזרקת שוקולד פונדו/מזרקות שוקולד פונדו ולא העזתם לשאול... (-:

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: גבייה סיכון

נושא המאמר: ניהול גביה וצמצום סיכון אשראי
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected]    שמור מאמר למועדפים


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected]


עסקים רבים בישראל בכלל ובזמן זה בפרט מצויים במצב בו קיים קושי רב בתזרים המזומנים של בית העסק.

עניין זה יוצר מחנק כחבל המתהדק סביב צווארו של בית העסק.בניתוח מצב של בית העסק נגלה לעיתים כי מדובר על עסק יעיל,הצורך מינימום הוצאות ואחוז הרווח הגולמי גבוה, יחד עם זאת העסק נאנק תחת אשראי גבוה בבנקים ומתקשה לכבד מחויבות שוטפות מבלי להגדיל מסגרת האשראי ו/או לצרוך הלוואות. עיון בדוחות גיול החשבוניות מעיד על פיגור קבוע בתשלומים של לקוחות ו/או על כמות המחאות מחוללות (ציקים חוזרים) אשר מצויים לרוב במגירה הראשונה של הבעלים ללא כל טיפול ומענה.

בדיקה מדגמית בחתך עסקים רוחבי מגלה מצב בו לרוב בתי העסק אין כלל נהלי גביה מסודרים וההתנהלות מפוזרת בין מס´ בעלי תפקידים: מנהח"ש,סוכן מכירות,חשב וכיוצב´ מבלי שמשורטט קו ברור כיצד לנהוג באירועים מסוג זה.

בעלי עסקים משקיעים משאבים רבים בגיוס לקוחות (פרסום,סוכנים,טלמרקטינג ועוד) אך לא משקעים מעט מאד בטיפול בגבית הכספים שהוא הסיבה לגיוס הלקוח מלכתחילה.

בדומה לתחומים אחרים הטיפול בבעיה מתחיל במניעה ובמה הדברים אמורים:

עם היווסדות הקשר עם הלקוח,יש לדאוג כי הלקוח יחתום על הסכם /טופס הזמנה מפורט ככול הניתן המסדיר את מכלול השירותים .

כאשר החוב "טרי" ניאות בד"כ הלקוח לשלמו, תוך שהוא זוכר בדיוק על מה הוא משלם.

מחקרים בתחום הגביה מעידים כי על ציר הזמן חוב שמתיישן קשה לגביה עד כדיי -90% מחוב "טרי".

ככול שמדובר על טיפול בחברות בע"מ,יש להקפיד ולהבנות ערבות אישית של הבעלים בגוף הסכם ו/או להחתים ערבות ע"ג המחאות החברה.

עם היווצרות מחלוקת כלשהי עבור שירות/מוצר זה או אחר יש לזמן את הלקוח ולפתור המחלוקת, כל עוד הצדדים זוכרים בדיוק העובדות והפרטים.

כאשר פעולות אלו, עולות בתוהו והלקוח הסורר עדיין לא משלם,יש ליצור מנגנון ברור בעסק כיצד לנהוג לדוגמא:ככול שחוב לא משולם תוך הימים המוסכמים על הצדדים, ישלח בתחילה מכתב דרישה לתשלום מבית העסק תוך התחשבות ורצון לשימור הלקוח.

בשלבים נוספים יסדיר הנוהל את אופן העברת הטיפול בחוב לעו"ד המתמחה בגביה .

גם לאחר הוצאת הטיפול החוב לעוה"ד עסק החפץ בשימור הלקוח, יכול להנחות את עו"ד באופן הטיפול בגביה, החל מגביה "רכה", מכתב התראה שאינו "נשכני" המודיע ללקוח כי הטיפול בחוב עבר לעו"ד ומכאן הוא מבהיר ללקוח כי הוא העלה שלב בהתייחסותו לחוב, ומחד הוא עדיין לא פועל בכל ההליכים העומדים לרשותו עפ"י כל חוק ודין.

מקום אחר, בו העסק אינו מעוניין לתת יותר שירות ללקוח אלא לגבות את החוב בלבד,ינחה את עו"ד להיות אגרסיבי ככול הניתן ולהשתמש בכל הכלים העומדים לרשותו ע"מ לגבות החוב במהירות יעילות, לרבות הגשת תביעה ו/או טיפול בהוצאה לפועל.

לסיכום, כשם שעסקים רבים נועצים עם מלווים עסקיים/קוצ´רים להגדלת הלקוחות והעסקים יטיבו אלו להיוועץ גם עם מומחה בתחום הגביה ע"מ להבנות נהלי גביה מסודרים וברורים עפ"י רוחו ואופיו של בית העסק ולקוחותיו ובכך לשמר את הלקוח ולגבות את כספו.

הכותב הוא עו"ד המתמחה בדיני הוצאה לפועל גביה ואכיפת חיובים.

רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר:
www.taxlawyers.co.il
[email protected]
מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected] שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]