חיפוש מאמרים

12052 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
איך לכל הרוחות בוחרים חטיף תזונה?

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: עמלות רפורמה

נושא המאמר: עמלות הבנקים החדשות- יש מי שדואג לנו
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il    שמור מאמר למועדפים


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)
eli-doron@taxlawyers.co.il


כחודשיים לאחר כניסתה לתוקף של "רפורמת העמלות" המדוברת (להלן: "הרפורמה"), זו שאמורה היתה לחסוך ללקוחות הבנקים כמה שקלים מידי חודש, מתפזר הערפל סביבה וניתן לבחון תוצאותיה. הבטחותיה של המערכת הפיננסית ערב הרפורמה היו חד משמעיות- חיסכון עצום לצרכן על חשבון הבנקים, בפועל לא כך הם פני הדברים.

עולה כי בעקבות חוק הבנקאות (שירות ללקוח) תיקון מס´ 12, התשס"ז 2007, שנחקק בעקבות הרפורמה, דווקא הבנקים הם שיצאו עם ידם על העליונה. הרפורמה שהוזילה את העמלות המקוונות- אלא המבוצעות באופן ישיר על ידי הלקוח באינטרנט ייקרה בד בבד דווקא פעולות פשוטות ויומיומיות בבנקים. כפועל יוצא, דווקא אוכלוסיות נחשלות, כגון קשישים להם אין גישה או יכולת לבצע פעולות מקוונות, מצאו עצמן משלמים יותר, הרבה יותר, על כל פעולה פשוטה כמו משיכת מזומנים מכספומט או הפקדת צ´ק.

נדמה כי פעולותיו של בנק ישראל נכשלו ולא יצרו את אפקט הדומינו המתבקש בדבר הוזלת העמלות ותחרות בריאה בין הבנקים. לפיכך, הוגשה הצעת חוק מטעם ח"כ גלעד ארדן, משה כחלון ואליהו גבאי שמטרתה איסור על גביית עמלות בחשבון העובר ושב (עו"ש).

במידה ותאושר הצעת החוק, ייאסר על הבנקים לגבות עמלות עבור פעולות בחשבונות העו"ש. חריגה מכלל זה תאושר רק במצב בו השתכנעה ועדת הכלכלה של הכנסת כי גביית העמלה חיונית לשם שמירה על יציבותו של הבנק. בצורה זו ניתן יהיה לפקח ציבורית על תהליך גביית העמלות הבסיסיות ולהאדיר את התחרות בין הבנקים על עמלות שלא במסגרת העו"ש.
נראה כי בהעדר מנגנון פיקוח על העמלות מצד המפקח ולאור תוצאות הרפורמה השנויות במחלוקת, אכן יש צורך בהתערבות מצד הרגולטור לשם קביעת מגבלות בחוק על העמלות הבסיסיות.


רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר:
www.taxlawyers.co.il
eli-doron@taxlawyers.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!