חיפוש מאמרים

12049 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
אלפי ישראל חוזרים הביתה מארה"ב בעקבות המשבר בכלכלה האמריקאי

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: חשבון מוגבל משבר כלכלי

נושא המאמר: הבנק הפך את החשבון למוגבל? מספר עצות לשירותכם
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il    שמור מאמר למועדפים


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)
eli-doron@taxlawyers.co.ilבעת האחרונה, עם התפשטות השמועות על משבר כלכלי עולמי, חלה עליה במספר הלקוחות שחשבון הבנק שלהם מוכרז כמוגבל על ידי הבנקים. הגבלה שכזו מתבצעת ביוזמת הבנק כאשר במהלך תקופה של 12 חודשים סורבו עשרה שיקים או יותר שנמשכו מהחשבון. בעיתות משבר מדווחים הבנקים על גידול משמעותי במספר החשבונות המוגבלים (כגון שנת 2003). מסקר של חברת BDI עולה שגם בשנת 2007 חל גידול במספר החשבונות המוגבלים בישראל, כך שדווח על עלייה של 12% במספר החשבונות לעומת השנה שקדמה לה. מהנתונים בשנת 2008 עולה כי מספר החשבונות המוגבלים עומד על כ- 30 חשבונות מוגבלים על כל 1,000 תושבים.

כאשר חשבון בנק מוגבל, לא ניתן למשוך יותר כספים מן החשבון, לא ניתן להשתמש בכרטיס אשראי וכן לא ניתן לפתוח חשבון חדש. את העלייה במספר החשבונות המוגבלים בשנת 2007 ניתן להסביר בעובדה כי בנק ישראל הורה לבנקים, החל מחודש יולי 2007, שלא לאפשר ללקוחות לחרוג ממסגרת אשראי שניתנה להם. כתוצאה מהוראה זו, כל שיק אשר בעת ניסיון לפדותו גרם לחריגה ממסגרת אשראי של נותן השיק, חזר ולא התקבל.

כאשר חשבון הופך למוגבל, תחול תקופת הגבלה כאמור למשך שנה שלמה. יתכנו מצבים בהם הבנק הפך חשבונות מסוימים למוגבלים שלא לצורך ושלא באשמת הלקוח. במצב שכזה, הבנק יודיע לבנק ישראל על הטעות וההגבלה תבוטל.

בכדי להתמודד עם מצב בו חשבונכם הוגבל אציין מספר פעולות ראשוניות שיש לבחון על מנת להתמודד עם המצב המתסכל. ראשית, במידה וניתן יהיה להוכיח כי חשבונכם הוגבל שלא לצורך, למשל כתוצאה מפגם בקריטריונים להגבלה המצויים בחוק, עשוי הדבר להוביל לביטול ההגבלה ולעיתים אף לעילת תביעה כנגד הבנק בדרישה לתשלום פיצוי בגין הוצאת לשון הרע ללקוח. כך לדוגמא, טעות של פקיד שמנע הפקדת שיק שלא לצורך כגון הפקדה חוזרת של שיק שבו טעות טכנית, עלולה להוביל לביטול מיידי של ההגבלה.

שנית, כאשר ההגבלה לא נבעה מטעות של הבנק, ניתן לנסות להוכיח כי אחד או יותר מהשיקים שחזרו אינו צריך להיספר במניין השיקים האמור. במצב בו בית המשפט ישתכנע שאכן כך הם פני הדברים ומניין השיקים לאחר ביטולם של אלו יעמוד מתחת לרף האמור, תבוטל הגדרת החשבון כמוגבל.

במידה ומוגש ערעור על הגבלה תוך 20 ימים מיום ההודעה על ההגבלה, או אז יתכן ובית המשפט יידחה את תחילת ההגבלה עד לבירור הנטען. דחייה של הגבלה שכזו עשוי להיות קרדינאלי לאנשים מסוימים ולכן לעיתים עצם הנקיטה בהליך משפטי שיעכב את כניסתה לתוקף של ההגבלה, עשוי להיות חשוב אף יותר מהתוצאה הסופית בהליך כזה.

נציין, כי מאמר זה אינו ממצה את הסוגיה שבנדון עד תום ומאמר זה אינו נועד לשמש תחליף לייעוץ משפטי ו/או חוות דעת משפטית. אנו ממליצים לכם להיוועץ בעו"ד הבקיא בתחום, בכדי שיפרוש בפניכם את הסוגיה העולה על כל היבטיה ועשוי לעזור לכם להתמודד עם הבעיה בצורה הנכונה והטובה ביותר.


רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר:
www.taxlawyers.co.il
eli-doron@taxlawyers.co.il
מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!