חיפוש מאמרים

12318 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
טיפולי ספא

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: פשיטת רגל מיתון

נושא המאמר: המדריך לפושט רגל בעת משבר כלכלי
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected]    שמור מאמר למועדפים


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected]


המשבר הכלכלי החריף הפוקד את העולם בימים אלו, מעלה סימני שאלה ואי ודעות רבה לגבי "היום שאחרי המשבר". רבים טוענים שהחרפת המשבר וסכנת המיתון הינה תוצאה של פאניקה בציבור הנגרם כתוצאה מ"כדור שלג" שיצרו הירידות בשווקי ההון בעולם, העליה באבטלה והכרזה על פשיטות רגל. סוכנות הידיעות בלומברג דיווחה על עליה של כ- 13% בבקשה לפשיטות רגל שהוגשו בארה"ב . גם ישראל אינה חסינה לגל פשיטות רגל והחשש הוא שהחרפת המשבר תוביל בשלב הבא לעליה בבקשות הללו.

מחנק האשראי בעולם הוביל למשבר אמון בציבור, הן לגבי שווקי ההון והן לגבי הבנקים. התופעה גררה פדיון רב של קופות גמל ולירידה אף בערכם של מכשירים סולידיים יחסית כגון אגרות חוב. כל אלו הובילו להאטה בצריכה הציבורית וכפועל יוצא לקשיי נזילות והפרת התחייבויות מצד עסקים רבים.

ערכו של עקרון "האישיות המשפטית הנפרדת", המבטיח כי חובות החברה לא ישויכו לבעליה, התברר כקליפת השום. המשבר אילץ בעלי עסקים רבים להעניק ערבויות אישיות להבטחת התחייבויות העסק, מצב המאפשר הגשת תביעת חוב ישירות כנגד בעלי העסקים. כתוצאה, קיים חשש ממשי לגידול בתופעת הבקשות בהכרזה על פשיטת רגל ביום שאחרי המשבר.

פשיטת רגל הינו הליך משפטי החל על אדם אשר נקלע לחובות, בלא יכולת להחזירם. ההליך מתנהל בבית המשפט המחוזי, כאשר מגיש הבקשה יכול להיות הנושה (אדם או גוף שלו חייבים כספים) או החייב עצמו.

מטרת בקשה לפשיטת רגל כפולה היא; מצד הנושים, כאשר הליכי ההוצאה לפועל מעלים חרס, מאפשר להם ההליך את כינוס כל נכסיו של החייב וחלוקתם בדרך היעילה, הרווחית והזולה ביותר ובכך למנוע העדפת נושים. מן העבר השני, ההליך מאפשר לחייב שאינו מסוגל לשלם את חובותיו, לפתוח דף חדש בחייו ולקבל הפטר מחובותיו.

יחד עם זאת, הליך פשיטת הרגל הינו הליך מורכב האורך זמן רב ונבדק בקפדנות יתרה על ידי הרשויות. בית המשפט בוחן האם הבקשה הוגשה ממניעים כשרים והאם החייב פעל בכדי למזער את חובותיו בצורה אמיתית וכנה. לא כל מי שאינו מסוגל לשלם עוד את חובותיו יוכרז כפושט רגל ובמקרים רבים בית המשפט דוחה את הבקשה. הכרזת החייב כפושט רגל צריכה להיות מאוזנת עם זכויות הנושים.

במידה ונקלעתם לחובות רבים, בלא יכולתם להחזירם, ובכדי להקדים תרופה למכה, מובאים לפניכם מטעם משרדנו, מספר דגשים עיקריים לצורך הגשת בקשה לפשיטת רגל מצד החייב;


1. הכלל החשוב ביותר הינו תום לב בהגשת הבקשה. החייב צריך להוכיח לבית המשפט שהסתבכותו הכלכלית נבעה בלא שהתכוון לכך והתנהלותו כנגד נושיו בעת יצירת החובות היתה תמת לב. בית המשפט יבחן את כל הנסיבות שגררו את היווצרות החובות וישקלל את מידת השפעתו של החייב להיווצרם. המשבר הכלכלי בתקופה זו יכול להוות בסיס איתן להוכחת תום הלב של החייב להיווצרות החובות. סביר שבתי המשפט יקלו על בעלי חובות שהסתבכותם הכלכלית נבעה כתוצאה מההאטה הכלכלית בעולם כולו, מאחר שמטבע הדברים לא יכלו לשלוט בו. יחד עם זאת, נדגיש שוב שעל המבקש עצמו להוכיח שפעל בתום לב ולא בבזבזנות חסרת אחריות גם בתקופה זו. עדיף תמיד להציג הוכחות שננקטו פעולות בכדי למנוע את התדרדרות הכלכלית, לנהוג בצניעות יתרה ולצמצם הוצאות קטנות כגדולות וכמובן, לא לקחת התחייבויות שלא ניתן לעמוד בהן.

2. עדיף שלא לשלם לנושים מסויימים בטרם הגשת הבקשה לפשיטת רגל, שכן פעולה שכזו עלולה להיתפס כהעדפת נושים וכתוצאה, לדחיית הבקשה. יחד עם זאת, ניתן להגיע ולהציע הסדר או פשרה בכל שלב בתוך ההליך עצמו, גם לפני מתן צו לכינוס נכסים, אך יודגש כי אישור שכזה טעון את אישור בית המשפט.

3. ישנה חשיבות רבה ביותר לאופן עריכת הבקשה לפשיטת רגל ולתצהיר החייב הנלווה אליה. הבקשה והתצהיר מפרטים את השתלשלות האירועים שגרמו להסתבכותו הכלכלית של החייב. בית המשפט מתרשם מהבקשה על סמך הצהרתו של החייב, אמיתותה והגיון הטמון בה, תוך בחינת התנהגותו של החייב בתקופת היווצרות החובות והתקופה שלאחריה, עד להגשת הבקשה. לפיכך, מומלץ ביותר להיעזר עם בעל מקצוע המבין בתחום בכדי שתוגש הבקשה הבהירה, המובנת וכזו העונה על אינטרס החייב בצורה הטובה ביותר. במאמר זה סקרנו מספר דגשים עיקריים ומהותיים בהגשת בקשה לפשיטת רגל. כמו כן סקרנו את השפעת המשבר הכלכלי על היקף התופעה העלול להתרחב ביום שאחרי המשבר ואת השפעת המשבר על החייב המבקש מבית המשפט להכיר בו כפושט רגל מבחינת אמינות הבקשה בתקופה בה אינו יכול לשלוט הוא על המתרחש.

בכל מקרה, הליך הבקשה להכרזה כפושט רגל הינו ארוך ומורכב, לכן מומלץ להיוועץ עם בעל מקצוע מתאים בתחום בטרם תחילת ההליכים בבקשה.
נדגיש, כי לאור העובדה כי מאמר זה אינו ממצה את הסוגיה שבנדון עד תום ואינו נועד לשמש תחליף לייעוץ משפטי ו/או חוות דעת משפטית, אנו ממליצים לכם להיוועץ בעו"ד הבקיא בתחום בכדי שיפרוש בפניכם את הסוגייה העולה על כל היבטיה.רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר:
www.taxlawyers.co.il
[email protected]
מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected] שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]