חיפוש מאמרים

12019 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
קפה קפה קפה

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: קשיים כלכליים ערבות חובות הקפאת הליכים

נושא המאמר: בין ערבים לבין הקפאת הליכים ערבות, הקפאת הליכים, חובות, קשיים כלכליים
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il    שמור מאמר למועדפים


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il

מתי יוקפאו ההליכים באופן אישי נגד הערבים לחובותיה של חברה הנמצאת בהקפאת הליכים?
כפי שנכתב כאן באחד מהגיליונות הקודמים, כאשר חברה נקלעת לקשיים כלכליים שבגינם ננקטים נגדה הליכים משפטיים, יש בידי החברה לפנות לבית המשפט ולבקש סעד של "הקפאת הליכים". אם ייעתר בית המשפט לבקשה תהא החברה זכאית לכך כי בתקופת הקפאת ההליכים לא ניתן יהיה לפתוח או להמשיך בכל הליך משפטי נגדה אלא ברשות בית המשפט. מטרת הליך זה היא לאפשר את שיקומה של החברה והבראתה, כך שיתאפשר לה להגיע להסדר עם נושיה ולצאת לדרך עסקית חדשה. יצויין כי הקפאת ההליכים נכונה אף למקרה של פירוק החברה מרצון.

כידוע חברות המנהלות חשבון בנק נדרשות כעניין שבשגרה להעמיד ערבים אשר יחתמו על כתבי ערבות לחובותיה של החברה כלפי הבנק. דרישה זו שבעבר עלתה רק מצד בנקים, עולה בשנים האחרונות גם מצד ספקים ונושים אחרים וזאת נוכח המיתון ההולך ומחריף והמצב הקשה אליו נקלעו חברות שונות. נושים אלו עומדים על קבלת ערבות אישית מבעלי החברה, לקיום התחייבויותיה. ככלל, צו הקפאת ההליכים הניתן על ידי בית המשפט לבקשת חברה בקשיים אינו חל על הערבויות האישיות של בעלי החברה ולפיכך, במקרים אלה ממהרים הנושים לנקוט הליכים למימוש הערבויות האישיות של בעלי החברה.

עם זאת, קורה לעיתים שבית המשפט יטה לקבל את בקשתם של בעלי שליטה בחברה להחיל את צו הקפאת ההליכים לא רק על הליכים כנגד החברה, כי אם גם על הליכים כנגד בעלי השליטה עצמם. כך למשל מקום בו מדובר בערבים שהינם בעלי השליטה בחברה, שלהם מיומנות מיוחדת, שבלעדיה תתקשה החברה לפעול, או מקום בו הפטרם של הערבים מהווה תמריץ חיובי עבורם לשתף פעולה עם הגורמים העושים לשיקום החברה. כמו כן, במסגרת השיקולים למתן צו הקפאת הליכים גם כנגד הערבים, יש מקום נכבד לתום ליבם של הערבים, הן בתקופה שלפני קריסת החברה והן בתקופה שלאחר מכן.

מפסיקת בתי המשפט בנושא בו עסקינן עולה, כי לא בנקל יסטו בתי המשפט מהכלל לפיו הקפאת ההליכים נגד החברה אינה חלה על ערבויות שהעמידו בעלי החברה לטובת נושיה ועל פי רוב לא יקנו הגנה לבעלי החברה במסגרת הקפאת הליכים.רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר:
www.taxlawyers.co.il
eli-doron@taxlawyers.co.il

מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!