חיפוש מאמרים

11801 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
אינטליגנציה רגשית, איש המכירות ומה שביניהם

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: עורך דין עורך דין עורך דין רעורך דין

נושא המאמר: מעמד רשות מס או רשות מקומית שלא הגישה תביעת חוב
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il    שמור מאמר למועדפים


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il

עניינו של פסק הדין אשר ייסקר ברשימה זו, ואשר ניתן ביום 16.5.04 על ידי בית המשפט המחוזי בתל-אביב (מפי כב´ השופטת אלשיך) במעמד רשות מס או רשות מקומית, כנושה, אשר לא הגיש תביעת חוב כנגד גוף חדל פרעון.

עניינו של פסק הדין בפניית נאמן לבית המשפט על מנת שיורה לרשויות ליתן לחברה בהליכי פשיטת רגל אישורים לרישום מקרקעין על שמה. העירייה סירבה לתת אישורה בטענה כי לחברה חיובים שונים בגין היטלי השבחה, מסים עירוניים וכו´. רשות המס סירבה לתת אישורה בטענת חוב מס שבח בהתייחס למכירת המקרקעין האמורים - הן העירייה והן רשות המס לא הגישו תביעת חוב כל שהיא.

בקשתו, כאמור לעיל, של הנאמן נתקבלה תוך דחיית טיעוני הרשויות ועיקר הדיון סב סביב מעמד הרשויות במקרים כגון דא, שהרי ככלל, ההלכה הפסוקה על פי דיני חדלות הפרעון היא כי כל נושה המבקש לגבות את חובו מגוף חדל פירעון ואין בידיו נכס משועבד, חייב להגיש תביעת חוב לבעל התפקיד (כגון: כונס נכסים, נאמן וכד´). תביעת החוב של הנושה תמוקם במקום הראוי לה ב"סולם דיני הקדימה" ונושה המאחר, שלא כדין, בהגשת תביעת החוב יאבד את הזכות לתבוע סכום נשייתו.

הפסיקה קבעה, כי הארכת מועד כחריג מ"טעמים מיוחדים", הקבוע בדין למתן הארכת מועד, הינו מצומצם כך שבהעדר חריג מפורש בדין - נושה אשר לא הגיש תביעת חוב במועד מאבד את מעמדו כנושה ואין הוא זכאי לכל דיבידנד מקופת הפירוק, פשיטת הרגל או הקפאת הליכים. בפסק הדין דנן קבעה כב´ השופטת אלשיך כי עניינן של רשויות המס או רשות מקומית, על פניו, אינו חריג מבחינה זו.

אמנם המחוקק הקנה לרשויות יתרונות מהותיים במקרים מסוימים על פני נושים רגילים, אך הפסיקה קבעה כי אין מפלים נושה לטובה לעומת יתרת הנושים, בהעדר דין מפורש המחייב את אותה העדפה לחובה, שאם לא כן הרי שמדובר בהעדפת נושים אסורה - כך גם על רשות מקומית או רשות מס שלא הגישה תביעת חוב ולכן היא אינה נחשבת עוד כנושה של החייב חדל הפרעון וכמוה ככל נושה אחר.

פסק הדין קבע, עקרונית, כי הרשות ככפופה לדיני חדלות הפירעון, אינה יכולה לחסות בצילם של דינים אחרים ואינה יכולה לעקוף את הדינים הספציפיים והקוגנטיים של חדלות הפירעון, ועליה, ככל נושה אחר, להתכבד ולהגיש את תביעת החוב מאותו כלל רחב ומוצדק, האוכף את עיקרון השויון בין הנושים.

בפסק הדין שב למעשה וקבע בית המשפט כי אין דינן של רשות המס או רשות מקומית שונה מדינו של כל נושה אחר. המחוקק אשר ידע להקנות לרשויות עדיפות בעניינים שונים, כאשר רצה לעשות כן, בחר שלא לעשות כך במקרה דנן.
רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר:
www.taxlawyers.co.il
eli-doron@taxlawyers.co.il
מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!