חיפוש מאמרים

11807 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
דגשים לאחר בניית אתרים חדשים

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: אבטלה מאמרים אבטלה - -

נושא המאמר: דמי אבטלה למנהל החברה אבטלה מאמרים
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il    שמור מאמר למועדפים


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il

סעיף 158 לחוק הביטוח הלאומי [נוסח משולב] תשנ"ה-1995 מגדיר מיהו " מבוטח" הזכאי לדמי אבטלה בהיותו מובטל, "תושב ישראל ... והוא עובד הזכאי לשכר שמעבידו חייב בתשלום דמי ביטוח בעדו". המבחן הקובע, העיקרי, לעניין הגדרת "מבוטח" בביטוח אבטלה הזכאי לדמי אבטלה, כפי שנקבע לאחרונה בב"ל 2652/00 יוסי דורון נ´ המוסד לביטוח לאומי, (טרם פורסם) הוא האם התובע היה " עובד" בתקופה הרלוונטית לפני תקופת האבטלה. בענין דורון דובר בתובע עצמאי בעל עסק , אשר כעבור מספר שנים הקים חברה והמשיך לנהל את החברה כיחיד, כשפוטר מעבודתו בחברה ביקש התובע את ביהמ"ש, לחייב את המל"ל לשלם לו דמי אבטלה בגין תקופת אבטלה סמוך לאחר מועד פיטוריו מעבודתו בחברה, שהוא היה בעל 40% ממניותיה. ביהמ"ש דחה את תביעת התובע וקבע כי על פי המבחנים שנקבעו בפסיקה, אין לראות את התובע כ"עובד" החברה. עוד קבע ביהמ"ש כי משמדובר בעובד שמילא מספר כובעים בחברה, בעל עסק, בעל מניות ומנהל יחיד בחברה כאשר אימו בעלת יתרת 60% מהמניות. לא היתה מעורבת כלל בפעילות החברה והעסק, יש אפוא לבחון את היחסים שבין התובע לחברה על פי המבחן הנדרש בין בני משפחה ובעלי מניות ו"דירקטורים" לבין החברה. ביהמ"ש הוסיף וקבע כי על פי הכלל שנקבע בדב"ע נז/182-02 המוסד לביטוח לאומי נ´ יוסף צבי גרוסקוף, פד"ע לד, 97, אפשר שבעל מניות בחברה, המשמש כמנהל או כ"דירקטור" ייחשב, בתנאים מסויימים גם כעובד שכיר של החברה, לצורך זכויותיו לפי החוק לביטוח לאומי, אולם לכלל זה נקבעו בפסיקה מספר "עובדים" חריגים, לגביהם הנטל עליהם להוכיח עובדת היותם "עובד". החריגים האלה כפי שפורטו בעניין גרוסקוף הם עובדי חברות משפחתיות ועובדים אצל קרובי משפחה, דירקטורים, בעלי מניות ובעלי שליטה בחברה כ"עובדים" בחברה, יחיד המשמש הן כבעל מניות ודירקטור והן כעובד יחיד בחברת יחיד.

לאור עובדות המקרה, הגיע בית המשפט למסקנה כי התובע הגם שלא היה בעל השליטה במניות החברה, אלא החזיק במיעוט מניותיה, הוא ניהל את העסק בעצמו, כחברת יחיד, מה גם שאמו בעלת יתרת המניות לא היתה מעורבת כלל בפעילות החברה והעסק ועל כן הוא נמנה על אותם החריגים לגביהם לא חל הכלל. בהכרעה בשאלת היותו של התובע, בעל המניות בחברה גם עובד שלה, פסק ביהמ"ש כי אין מקום לאבחנה בין תפקידו ופעילותו של התובע כ"עובד" לבין פעילותו כבעל עסק, שהרי התובע עבד וניהל את העסק בעצמו, גם לאחר שהוקמה החברה בדיוק כפי שניהל את העסק כעצמאי. יחד עם זאת אין ספק שהתובע אכן עבד בחברה והקדיש את זמנו ומרצו לפעילות העסק אף מעבר לשעות העבודה הרגילות, ושלא מדובר בעבודה פיקטיבית. לאחר איזון מכלול העובדות כאשר בחלקן סממנים של יחסי עובד מעביד ובחלקם סממנים של עסק עצמאי, ובהתחשב בתכלית החקיקה, הגיע ביהמ"ש למסקנה כי יש בסממנים של עסק עצמאי כדי להכריע את הכף, ובשל כך אין לראות את מעמדו של התובע כעובד בחברה משמע שבתקופת עבודתו בחברה הוא לא היה מבוטח בביטוח אבטלה כנדרש לפי סעיף 158 לחוק.
רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר:
www.taxlawyers.co.il
eli-doron@taxlawyers.co.il
מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!