חיפוש מאמרים

12026 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
וידאו הפך ככלי אטרקטיבי לפרסום

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: עונש עבירות מרמה צווארון לבן

נושא המאמר: מדיניות ענישה עבירות צווארון לבן
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il    שמור מאמר למועדפים


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)
eli-doron@taxlawyers.co.ilבית משפט העליון, בהרכב של שלושה שופטים בראשות כבוד השופט חשין, פסק לאחרונה בעניין חומרת הענישה שיש להטיל על מורשעים בעבירות צווארון לבן ומרמה, ובחר להתערב בפסק דינו של בית משפט המחוזי, ולהחמיר את עונשי המאסר שהטיל על הנאשמים.

בע.פ 9788/03 אייל טופז, דוד גולן וניסים מרקדו נ' מדינת ישראל, נקבע כי יש להחמיר עם עברייני צווארון לבן הפוגעים בקופת המדינה, ולמצות עמם את הדין. ערעור הנאשמים על חומרת עונשם נדחה, ונתקבל ערעור המדינה על קולת העונש. עסקינן בשלושה, אשר הורשעו בבית משפט קמא בכך שמשכו כספים בהיקף של כ-3 מיליון ₪ מחשבונות בנק של לקוחות שנפטרו זה מכבר.

גולן היה בעת ביצוע העבירות עובד בבנק, וקשר עם חברו, אייל טופז, אשר שימש כחוקר פרטי, קשר לזיוף צווי ירושה של לקוחות שנפטרו. באמצעות צווי הירושה המזוייפים בקשו הנאשמים למשוך את הכספים מחשבונותיהם של הנפטרים. מרקדו, הנאשם השלישי, התחזה ליורש והופיע בסניפי הבנק השונים כשבידו צווי הירושה המזוייפים, ומשך כספים מחשבונות הנפטרים.

השלושה הורשעו, כאמור, בעבירות של זיוף, קשירת קשר לביצוע פשע, וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. על גולן וטופז נגזר עונש של מאסר בפועל למשך שנתיים וחצי, וכן קנס ומאסר על תנאי, ואילו על מרקדו עונש מאסר בפועל של שנה וחצי, קנס, מאסר על תנאי, וכן הופעל עונש מאסר על תנאי של שנה במצטבר לעונש שנגזר עליו.

כאמור בית משפט העליון בדונו במדיניות הענישה הראויה שיש לנקוט במקרים כגון דא, קבע כי נזקי העבריינות הכלכלית קשים המה עד מאוד לחברה בכלל, ולציבור הנפגע ממנה בפרט, ומשכך יש להעניש עברייני צווארון לבן ענישה כואבת אשר תשקף את התחכום שבביצוען של עבירות אלו, הקושי באיתורן, וכן הפגיעה בכיסה של המדינה והפרט.

לאור האמור התקבל ערעור המדינה ובית המשפט החמיר באופן ניכר בעונשי הנאשמים בכך שהגדיל את משך המאסר בפועל שהוטל על הנאשם גולן ל-6 שנים, גזר על טופז 5 שנות מאסר בפועל (שאר חלקי גזר הדין בעניינם נותרים על כנם), ועל מרקדו נגזרו 3 שנות מאסר בפועל ושנה על תנאי שהופעלה במצטבר, קרי 4 שנות מאסר בפועל, הקנס שהוטל עליו הופחת במידה מסויימת מ- 100,000 ₪ ל- 30,000 ₪, ועונש המאסר על תנאי שהוטל עליו נותר על כנו.רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
רומניה: רח' סטפאן פרוטופופסקו 6 בוקרסט
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
eli-doron@taxlawyers.co.il
מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!