חיפוש מאמרים

12049 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
סרט תדמית - כרטיס הביקור שלך בעולם האינטרנט

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: נישום פקיד שומה מס הכנסה פלילי

נושא המאמר: "וגר זאב עם כבש ופקיד שומה עם נישום ירבץ"
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il    שמור מאמר למועדפים


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il

בית משפט השלום בקריות, מפי כבוד השופט מגן, קבע בת.פ 5788/02, כי לאור התנהלותו של פקיד שומה מס הכנסה חיפה בתיק אחר אשר היה קבוע בפני אותו בית משפט, יש לדחות ההקראה בעניינם של הנאשמים בתיק מסויים (בת.פ 5788/02) לצורך עיון חוזר בהחלטתו של פקיד השומה שלא להמיר את האישומים כנגד הנאשמים הללו בקנס מנהלי.

עסקינן בנאשמים בת.פ 5788/02 אשר הואשמו על ידי רשויות מס הכנסה כי אחרו בהגשת דוחותיהם השנתיים למ"ה, וכן באחד הנאשמים אשר הואשם באי הגשת דוח על הונו ונכסיו.

הנאשמים טענו מפי באת כוחם עוה"ד שרון פישמן, ממשרד דורון טיקוצקי עמיר, מזרחי, כי כל המחדלים נשוא כתב האישום הוסרו, הנאשם הנו אדם חולה לב, וחסר עבר פלילי, וחרף עובדות אלו אשר נפרשו בבקשת הנאשמים להמרת משפטם בקנס מנהלי, סירב פקיד שומה להמיר האישומים בקנס מנהלי.

מששמע כבוד השופט מגן כי חרף בקשת הנאשמים כאמור סירב פקיד השומה להמיר אישומיהם בקנס מנהלי, יצא על כך קצפו שכן יום טרם הדיון בתיק דנן, היה קבוע בפני כבוד בית המשפט תיק אחר (ת.פ 4568/02), לשמיעת ראיות, כאשר עניינו של תיק זה היו עבירות מס מטריאליות של העלמת תקבולים שיטתית בסכומי עתק, לכאורה תיק חמור, ובו דובר בעבריין מס מועד אשר כבר נדון בעבר בחומרה על עבירות דומות.

באותו התיק, כך הוברר טרם שמיעת הראיות, דווקא הומר כתב האישום על ידי פקיד השומה, בקנס מנהלי, ואף בסכום נמוך (לדברי כבוד השופט "נס נעשה לנאשמים אלו, ותוך שמיעת משפטם הפך פקיד השומה למעיין החסד והרחמים").

לאור זאת קבע כבוד השופט מגן, בהחלטתו בתיק דנן, כי יש ליישם אמת מידה ודרך פעולה דומה גם בענייננו שכן - "ברי לכל בר בי רב דחד יומא, כי פקיד שומה תמים פועלו, ואין בפניו איפא ואיפא, וקטן כגדול ימדדו באותה אמת מידה".

לאור האמור קובע בית המשפט כי "נכון שהתובע הצהיר כי הבקשה להמרת משפט בקנס מהלי נדחתה. הואיל ומחד ברי לי כי אין איפא ואיפא במשרדי פקיד השומה, ומאידך שמעתי כאילו הבקשה להמרת משפט בקנס מנהלי נדחתה, אני משוכנע כי אין כאן אלא טעות מנהלית לכל היותר ומעיין החסד השופע (או במילים פרוזאיות יותר, פקיד השומה), ינחם וישנה דעתו ויתיר כופר סמלי אם טרם עשה זאת" (ציטוט).

בית המשפט מתח איפוא ביקורת על התנהלות פקיד השומה, אשר בחר להמיר אישומים כבדים של עבריין מס מועד בקנס מינהלי זעום, דחה את מועד קיום ההקראה בעניינם של הנאשמים במקרה זה, דחייה ארוכה, עד לחודש ספטמבר, על מנת לאפשר כאמור לפקיד השומה לחזור ולשקול החלטתו שלא להמיר אישומיהם בקנס מנהלי.

רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
רומניה: רח' סטפאן פרוטופופסקו 6 בוקרסט
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
eli-doron@taxlawyers.co.il
מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!