חיפוש מאמרים

12050 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
עכבר ארגונומי - כיצד תבחר?

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: גירושין ומגדר גירושין ורשתות חברתיות מגדר וגירושין חברים בגירושין

נושא המאמר: הגירושין שלנו – החברים שלו (גירושין ומגדר)
מאת: ד"ר דניה קידר   שמור מאמר למועדפים

הגירושין שלנו – החברים שלו - גירושין ומגדר

"האם כדאי לי להישאר בקשר אתה? ואולי עם בעלה, המנכ"ל הבכיר? או. קיי., אני יודעת, בעלה ל-ש-ע-ב-ר!" מוכר לך המשפט הזה או דומיו??
שיקולי כדאיות, "רווח והפסד", מאזן פלוס ומינוס, מי שווה יותר ב"בורסה החברתית" – ממש שוק ההון! אלה הם חלק מהמניעים של חבריהם של בני-זוג שמתגרשים, הגורמים להתקרבותם או להתרחקותם ואף להתנתקותם מאחד מבני הזוג.
מצער לדעת, כי גברים מרוויחים בגדול ממערך שיקולים זה בהיותם עדיין, בהכללה, במרכזי הכוח ובראש הפירמידה הכלכלית, התעסוקתית, המדינית וגם החברתית.
בעת הגירושין מתבצעים חלוקת נכסים ורכוש שנצברו בתקופת הנישואין, הסדרי ראייה וחלוקת זמן עם הילדים וגם, חלוקת "הון חברתי".
בספרי, יש חיים אחרי הגירושין ספר לעזרה עצמית (פרטים באתר שלי), אני מתייחסת, בין מכלול נושאי הספר, גם לכל השינויים החלים ברשת החברתית לאחר הגירושין ולעניינים רבים אחרים, ומספקת הכוונה למקורות קשר חברתיים והמלצות מעשיות להעשרת רשת החברים שהתדלדלה בעקבות הגירושין.
כאן אתייחס בקצרה למקור-קשר אחד בלבד (מתוך עשרה מקורות קשר המוזכרים בספרי ) והוא - "חברי הבעל" (בן/ת הזוג).
עם הפירוד והגירושין, השינוי החל במקור-קשר זה הנו המשמעותי ביותר, אך גם המובן ביותר...
האם גם אצלך - כמו במערכות זוגיות של נשים רבות - חברי בעלך היוו בתקופת הנישואין את מקור הקשר המרכזי לחברויות? אם כך, אך טבעי כי לאחר הגירושין מיקומו של מקור קשר זה יהא אחרון בדירוג מקורות הקשר לחברויות, כפי שדיווחו משתתפות המחקרים שערכתי (קידר 1996, 2000 2007). הנשים תיארו שינוי קיצוני בנושא "חברי הבעל" כאשר בעת הנישואין חברים אלה דורגו על ידן במקום ראשון מבחינת החשיבות ואינטנסיביות הקשרים אתם וזו גם הייתה קטגוריית הקשר עם מספר החברים הרב ביותר.
במקרים רבים הרשת החברתית של הגבר גדולה מזו של האישה, והאישה מתחברת בנישואין לרשת שלו. אם במקרה שלך ההפך הוא הנכון, דעי כי מצב זה, שאינו שכיח בקרב נשים, משפר את יכולת התמודדותך בעת הגירושין ולאחריהם.
שאלי את עצמך אם בעת נישואייך היה בעלך מעורב יותר ממך בקשרים חברתיים, בשל עמדתו התעסוקתית הגבוהה משלך, או משום שאת אולי שהית שעות רבות יותר בבית, טיפלת בילדים והיית פחות פנויה לפיתוח קשרים חברתיים ולתחזוקתם? האם במקרה שלכם בעלך פיתח קשרים חברתיים מחוץ למשפחה ואילו את טיפחת קשרים הדוקים יותר עם קרובי משפחה? אם כן - מצבך אינו שונה ממצבן של נשים נשואות רבות. מצב זה, כמובן, אינו פועל לטובתך עם הגירושין.
לאור בחינתך את אורח חייך בעת הנישואין, ייתכן מאוד שגם אצלך יחול שינוי מהותי במקור קשר "חברי הבעל" (בן/ת זוגך) לאחר הגירושין. חברי-הבעל מתרחקים ממך משום טעמי לויאליות לבעלך לשעבר, כפי שרבים מחברייך בוודאי נוהגים כלפיו. גם קשרים שבניתם במשותף בעת הנישואין, שהתבססו על קשר בין זוגות, אך טבעי שעם הגירושין חלק מאותם זוגות חברים משותפים יתרחקו, לאחר שהיחידה הזוגית שלכם חדלה מלהתקיים ו"חוזה ההתקשרות החברית" ביניכם, למעשה, מבוטל .
לאחרונה שיתפה אותנו זמרת ידועה בבעיה זו ממש, במסגרת סרט תיעודי שעקב אחר חייה בפרק הזמן שמיד לאחר גירושיה המתוקשרים. היא סיפרה למראיין כי כל חבריהם המשותפים נטשו אותה ו"לקחו צד", כדבריה. התברר לה, כך אמרה, כי הם היו "אינטרסנטיים", ובחרו להישאר חברי בעלה. כן, כן! אפילו לה, אישה בעלת קריירה משלה ופרסום, כך קרה.
באם אצלך המצב שונה, וחברי הבעל, אפילו מקצתם, בחרו להישאר בקשר חברתי אתך ולא עם בעלך – הרי שאת שייכת למיעוט שאינו מייצג את הרווח במקור קשר זה, והרווח כולו שלך! שאלי את עצמך: מדוע כך אירע? מה בך, או בבעלך, גרם לסיטואציה ייחודית זו? מהן תחושותייך בקשר לכך? האם למדת מכך משהו שתיישמי/תשני בקשר הזוגי הבא?
ד"ר דניה קידר
עובדת סוציאלית קלינית
www.divorce-dk.com
כל הזכויות שמורות למחברת © 2009
www.divorce-d.k.com


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י ד"ר דניה קידר שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!