חיפוש מאמרים

11811 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
הטכנולוגיה המתקדמת בענף האלומיניום

    קישורי טקסט (לפרטים)
גרפולוגיה
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: חרדה פסיכיאטר פסיכולוג דיכאון

נושא המאמר: חרדה
מאת: יפעת ויינר   שמור מאמר למועדפים

רקע כללי
זה נורמאלי לדאוג וגם להרגיש מתוח או מפוחד. בשעה שאדם נמצא במצבים מלחיצים, חרדה היא תגובה טבעית של הגוף למצבי סכנה; זוהי אזעקה של הגוף הפועלת כשחשים מאוימים. ואף על פי שהרגשת החרדה עלולה להיות לא נעימה, אין היא תמיד דבר רע. למעשה, חרדה יכולה לעזור לנו להישאר ממוקדים, והיא מניעה אותנו לפעולה ומעודדת אותנו לפתור בעיות. אבל כאשר החרדה נעשית להרגשה קבועה שמפריעה בחיי היומיום, בקשרים האישיים ובפעילויות שונות, ייתכן שמדובר בהפרעות חרדה. הפרעות חרדה ניכרות בתחושות מוגזמות ומופרזות של חרדה ודאגה בנוגע לאירועים בחיי היום-יום. אנשים עם הפרעות חרדה מצפים תמיד לאסון שיתרחש עליהם. הם אינם יכולים להפסיק לדאוג לבריאות, לכסף, למשפחה, לעבודה או לנעשה בבית הספר, וכתוצאה מכך תפקודם נפגע.

האם יש לך הפרעות חרדה?
אם אתה מזדהה עם כמה מן התופעות הבאות, והן שולטות בך ואינן מרפות, ייתכן שאתה סובל מהפרעות חרדה :
האם אתה חש כל הזמן במתח, בדאגה ובעצבנות ?
האם אתה נותן לחרדה להפריע לך בעבודה, בבית הספר, בחיי המשפחה ?
האם אתה מונע על ידי פחדים חסרי היגיון, אך אינך יכול לשלוט בזה ?
האם אתה מאמין שמשהו רע יקרה אם דברים מסוימים אינם נעשים בדרך מסוימת ?
האם אתה נמנע ממצבים או מפעילות של דרך שגרה משום שהנך מודאג מהתוצאות ?
האם אתה נתקל פתאום, באופן לא צפוי, בתחושות של פאניקה ובדפיקות לב מואצות ?
האם אתה מרגיש בסכנה מתמדת ?

שכיחות הפרעות החרדה
כיום, שכיחות הפרעות החרדה עומדת על 16.4% אצל נשים ו- 8.9% אצל גברים מכלל אוכלוסיית העולם בכל שנה. כלומר, חרדה נפוצה יותר בקרב נשים מאשר בקרב גברים, ויש לה שני שיאים. האחד מופיע בדרך כלל בסוף גיל ההתבגרות והשני, במהלך העשור הרביעי של החיים.

מהם הגורמים להפרעות חרדה?
הפרעות חרדה אינן נגרמות על ידי גורם אחד אלא על ידי שילוב של מספר גורמי סיכון שיתרמו בבוא הזמן להתפתחות המחלה ולהתפרצותה. בין הגורמים להפרעה אפשר למנות תורשה; גורמים סביבתיים כגון טראומה,פיגועים ותאונות; התעללות נפשית,פיזית או מינית; מותו של אדם אהוב, גירושין, שינוי במקום העבודה, במגורים או בסביבת בית הספר. החרדה עלולה להחמיר בעִתות של מתח ובשל שימוש בחומרים ממכרים, למשל, שימוש בסמים ובאלכוהול. סיבות אחרות שגורמות לחרדה הם שינויים בפעילות הניוטרנסמיטרים במוח (סרטונין, אדרנלין, דופאמין). קיומה של הפרעת חרדה מסוג מסוים מזרזת הופעת הפרעת חרדה מסוג אחר לדוגמה, אם אדם כבר סובל מהפרעה טורדניות כפייתיות, יש לו סיכוי גבוה לפתח הפרעת חרדה מסוג אחר, למשל הפרעת חרדה מוכללת.

כיצד מאבחנים חרדה?
חרדה מאובחנת בעזרת הסימפטומים הבאים: פחד ודאגה מוגזמים וחסרי הגיון, תחושות אימה, מתח מתמשך ומופרז, ציפייה מתמשכת לבעיות, אי שקט, תחושת עצבנות, נרגנות, מתח בשרירים, כאבי ראש, הזעה, קושי להתרכז, נדודי שינה ועייפות, הטלת שתן ושלשולים לעתים תכופות, רעידות, דפיקות לב מואצות וקוצר נשימה.

סוגי הפרעות חרדה
ישנם שישה סוגים של הפרעות חרדה:
1. הפרעת חרדה מוכללת .
2. הפרעת טורדניות כפייתיות.
3. הפרעת פאניקה.
4. פוביות.
5. הפרעת דחק פוסט טראומטיות.
6. הפרעת חרדה חברתיות.

טיפול בחרדה
הטיפול בחרדה משלב מספר של שיטות: טיפול פרמקולוגי וטיפול פסיכולוגי הכולל: טיפול התנהגותי-קוגניטיבי, הרפיה, היפנוזה ותמיכה קבוצתית. מבין הטיפולים הפסיכולוגים השיטה המועדפת והמוצלחת ביותר היא הטיפול ההתנהגותי–קוגניטיבי. בטיפול זה המטופל לומד לשנות את דפוסי החשיבה והתנהגותו הלא רצויים. השיטה המועדפת של טיפול התנהגותי היא תרפיית החשיפה. בשיטה זו נחשף המטופל לגורם שמעורר בו חרדה, והוא לומד לשלוט בפחדיו. לדוגמה, מטופל שיש לו פוביה מכלבים, נחשף לאט-לאט לכלב, ולומד שיטות הרפיה שמאפשרות לו לשלוט בחרדה שהכלב יוצר בו. הטיפול התרופתי, כולל מספר תרופות מסוג בנזודיאזיפם, כגון וואליום וואבן. התרופות הללו מפחיתות את הסימפטומים של החרדה וגורמות להרגעה. השימוש בהם יהיה לטווח קצר מכיוון שהן יכולות לגרום לתלות. תרופות נוספות שנמצאות בשימוש ומקלות על החרדה הן מסוג ,SSRI פלובוקסמין, סרטראלין וציטלופרם וגם תרופות המעצבות מצב רוח כגון ליתיום. בנוסף, תרופות מסוג חוסמי קולטן ביטא –דרלין.

מקורות
Benjamin J Sadock & Virginia A.(2008),Textbook of clinical psychiatry,3rd edition.
, 3rd edition.The Medical Basis of PsychiatryS. Hossein Fatemi and Paula J. Clayton.(2008)
Harrison (2008), Neurology and Psychiatry. Principle of Internal Medicine 17th edition.


מאת יפעת ויינר
מכון דור

www.1dor.co.il/depress_treatment.htm


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י יפעת ויינר שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!