חיפוש מאמרים

12047 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
נקודה שבועית פרשת "מסעי"

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: פסיכיאטר פסיכולוג טיפול פסיכולוגי חרדה

נושא המאמר: עמימות שבטיפול פסיכלוגי
מאת: ד"ר חיים שם דוד   שמור מאמר למועדפים

מי לא מכיר את ההרגשה המלחיצה שאנחנו חשים כשאנו מתקרבים למכונית, בסיום יום העבודה, מכניסים יד ימין לכיס והמפתח...איננו! מייד צצות שאלות רבות בראש – האם המפתח נשאר על השולחן בעבודה, האם שכחתי אותו בשירותים כששטפתי ידיים? האם בכלל איבדתי אותו? אולי...ואולי מישהו גנב לי אותו?

התחושה של "להיות אבודים" מתגברת בעיקר בגלל שישנה עמימות במעמד שלנו ביחס למפתח. איננו יודעים היכן המפתח, מה עלינו לעשות וכיצד לפתור את הבעיה. רובנו יכולים להתמודד עם כל תסריט אפשרי לאן נעלמו המפתחות אולם העמימות שבמיקום המפתח, מגבירה את חוסר האונים ואת המתח ואת ההתלבטות עד כדי שיתוק מחשבתי מסויים וחוסר יכולת למצוא את הפתרונות הברורים מאליהם.

טיפול פסיכולוגי אינו שונה מהתהליך שתארתי. אחת הבעיות המרכזיות של טיפול פסיכולוגי היא חוסר הוודאות או העמימות שבטיפול פסיכולוגי. האדם החווה מצוקה, בין שהיא בצורת מתח, חרדה, דיכאון או אפילו פסיכוזה, מעוניין בהקלה, ורצוי מיידית. יהיו כאלו שיפנו אל פסיכיאטר לשם השגת ההקלה, על ידי טיפול פסיכיאטרי. יהיו אחרים שמכל מיני סיבות יחליטו דווקא ללכת אל פסיכולוג או פסיכותרפיסט לשם הקלה על התסמינים.

לכאורה, המטרה שלשמה אנשים הולכים אל איש המקצוע ברורה – הקלה על התסמינים, להקל על המתח, לשפר את ההרגשה הכללית, לישון יותר טוב וכדומה. יחד עם זאת, קיימת עמימות בטיפול שגורמת לא פעם לתחושה לא ברורה שמשהו לא פועל כראוי ובטח לא מתקדם לכיוון הרצוי.

טיפול פסיכולוגי והתהליכים המתרחשים בו הוא עמום מיסודו ומלווה בחוסר ודאות משמעותית. בתחילת הטיפול כאשר נמצאים בשלב ההיכרות, המטרה ברורה- היכרות. לאחר שהושגה ההכרות בין הפסיכולוג למטופל, ומתחיל הטיפול הרשמי צצה הבעייתיות שבטיפול פסיכולוגי. שלא כמו בטיפול פסיכיאטרי, שבו, התרופות מקלות על החרדה כמעט באופן מיידי, טיפול פסיכולוגי מתבסס על תהליכים לא גלויים בין הפסיכולוג למטופל.

הקשר שבין הפסיכולוג למטופל הוא המהות של הטיפול הפסיכולוגי - פסיכותרפי. המטופל מדבר בחדר ונראה לו שאינו מתקדם לשום מקום. שוב פעם מדברים על האבא (כאשר מדברים על טיפול פסיכולוגי בגישה דינאמית) או עושים תרגילי חשיבה ואיבחון מחשבות אוטומטיות (בטיפול קוגניטיבי התנהגותי). התהליכים המביאים לשינוי בכל שיטת טיפול עמומים ואינם נמצאים על פני השטח אלא מתרחשים בתווך שבין המטפל למטופל.

בתוך המרווח הטיפולי הזה, הפסיכולוג מביא את עולמו הפנימי, ניסיונו והכשרתו ורצונו לעזור. המטופל, מבחינתו מביא את הקשיים שלו, עולמו הפנימי עם הפנטזיות והחלומות בדבר מהות הקשר הטיפולי והשפעתו על החיים שמחוץ לחדר, מחוץ לקליניקה.
החיים מחוץ לקליניקה מאוד דומים לחיים בתוך החדר שבו מתקיים הטיפול. אותן אכזבות שנגרמות בקשר שבין המטופל לאנשים אחרים, מתקיימות גם בקשר שלו עם הפסיכולוג. העמימות שבתהליך הזה מגבירה את חוסר הודאות ויותר מכך את המתח שקיים בתוך התהליך הטיפולי עצמו. דפוסי התמודדות שהיו קיימים קודם אצל המטופל, תגובות כעס, תגובות נטישה והמנעות עלולים לחבל בתהליך הטיפולי עצמו. כאשר הפסיכולוג ידע להתגבר על קשיים אלו ולהתמודד עמם בצורה המיטבית עבור המטופל, תתרחש פריצת דרך הן בתוך החדר, והן בחיים שמחוץ לחדר הטיפול.

בזמנים שבהם העמימות רבה ביותר, התהליכים הטיפוליים שמתרחשים היא המשמעותית ביותר. הסברים "שכלתניים" יכולים להקל על החוסר ודאות אולם בסופו של דבר, פתרון הבעיות והקונפליקטים שבקשר שבין המטפל למטופל, הם שיגרמו לפריצת הדרך ולחיזוק הקשר הטיפולי ולפיזור ענן החוסר ודאות.
מי שיצליח להתגבר על תחושת חוסר הודאות בשלבי הטיפול השונים, יגלה שלאחר שהוא חש הקלה, התרחש אותו "משהו" שאנו מכנים "טיפול פסיכולוגי", שהביא להקלה.

www.psychiatry.co.il/


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י ד"ר חיים שם דוד שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!