חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
מה הופך אירוע לחוויה ייחודית ובלתי נשכחת?

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: עיכוב יציאה נאשם פלילים ישראל

נושא המאמר: עיכוב יציאתו מן הארץ של נאשם בפלילים
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected]   שמור מאמר למועדפים


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)
[email protected]במאמר זה נסקור שני פסקי דין, אשר נדונו בבית המשפט העליון, באשר לסוגיית עיכוב היציאה מן הארץ של נאשם בפלילים.

הראשון מביניהם הינו בש"פ 6654/93, דניאל בינקין נ' מדינת ישראל, פ"ד מח (1), 290, בו נדון עניינו של המבקש, אשר הואשם בביצוע עבירות על חוק ניירות ערך.

נקודת המוצא העקרונית של השופט (כתוארו אז) ברק, היתה כי "כל אדם חפשי לצאת מישראל". כן קבע הוא כי זכות זו הינה זכות בעלת מעמד חוקתי - על חוקי, אשר כל פגיעה בה צריכה לעמוד בדרישות "פסקת ההגבלה", לפי סעיף 8 לחוק היסוד: כבוד האדם וחירותו. ככל זכות, גם זכות זו אינה מוחלטת, אלא בעלת אופי יחסי. ניתן להגבילה מטעמים של טובת הציבור, כאשר הטעם הציבורי העיקרי המצדיק פגיעה בזכות יסוד זו הוא החשש כי הנאשם לא יתייצב לדינו. חשש זה צריך להיות בעל אפשרות סבירה או ודאות קרובה, אחרת לא תתאפשר הגבלת הזכות. כן ישקלו בכל מקרה, אפילו קיימת אפשרות סבירה או ודאות קרובה לכך שהנאשם לא יחזור לישראל למשפט, קיומם של אמצעים חמורים פחות מאיסור היציאה, כדי להבטיח את התייצבותו הנאשם במשפטו, כגון הטלת דמי ערובה ו/או הגבלת משך השהות בנכר. זאת לאור היות איסור היציאה האמצעי האחרון ולא הראשון במעלה.

כן יצוין, כי בעניין זה התיר ביהמ"ש את יציאת המבקש מן הארץ, על אף ניסיונו לברוח מספר שנים קודם לכן, וזאת לאור העובדה שמאז ניסיון הבריחה ובעוד תלויים ועומדים כנגדו הליכים פליליים, יצא המבקש מן הארץ ושב בחזרה 14 פעמים- כולם בתיאום עם המשיבה ובהסכמתה, מה שהצביע, לדעת בית המשפט, על העדר כוונה מצד המבקש לברוח מן הארץ.

משנתו זו של בית המשפט העליון הושרשה ונטמעה בפסקי דין מאוחרים יותר, כגון בש"פ 3256/02, רפאל כהן נ' מדינת ישראל, תק- על 2002 (2), 330. במקרה זה, האחרון, הורשע העורר בביצוע עבירות לפי פקודת מס הכנסה ונגזר דינו. העורר, שלא השלים עם הרשעתו והעונש שהושת עליו, הגיש ערעור לבית המשפט המחוזי, כשבפיו בקשה נוספת, להתיר לו לצאת לרומניה למספר ימים על מנת למכור דירה שבבעלותו, ולחדש את עסקיו שם אשר כללו יבוא פועלים לעבודה בישראל.

בית המשפט המחוזי דחה בקשה זו, לאור החשש שהמבקש לא יחזור, בגין עונש המאסר הארוך שנקבע לו.

בית משפט העליון, מפי השופט לוי הפך החלטה זו והתיר למבקש יציאתו מן הארץ כמבוקש, תוך העלאת דמי הערבון שנקבעו לו ו"התאמתם" למידת הסיכון הקיימת להימלטות המבקש בענייננו.

לסיכום, ניתן לומר כי הסעד של עיכוב יציאתו מן הארץ של נאשם בפלילים אינו סעד שניתן בקלות ראש מצד בית המשפט, ויעשה תמיד לאור בחינת הנסיבות במלואן והנסיונות למציאת חלופות מספקות אחרות, תוך כדי שמירה מרבית על זכויות הנאשם וחופש התנועה שלו לאור חוק היסוד האמור לעיל.


רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
רומניה: רח' סטפאן פרוטופופסקו 6 בוקרסט
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
[email protected]
מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected] שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]