חיפוש מאמרים

12049 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
השקעה בתוכנה ולא במטר מרובע

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: עבירות מס מס ערך מוסף פלילים עיכוב יציאה

נושא המאמר: עיכוב יציאה מהארץ בעבירות מס
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il    שמור מאמר למועדפים


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il

בית משפט השלום בחיפה דחה לאחרונה בקשה של תביעות מע"מ בחיפה, לעכב את יציאתו מהארץ של נאשם בעבירות על חוק מע"מ (בש"פ 3913/04).

סיפור המעשה הוא כדלקמן: לנאשם מיוחסות על פי כתב אישום שהוגש בשנת 2001, עבירות של מסירת דו"ח כוזב במטרה להתחמק מתשלום מס, מסירת ידיעה לא נכונה ללא הסבר סביר, אי הגשת דוחות מע"מ במועד וניכוי מס תשומות ללא מסמך. יצויין כי כתב האישום תוקן פעמיים, כאשר בפעם השניה הוכללו בו עבירות מסוג "פשע".

בבקשה לעיכוב היציאה מן הארץ, שהוגשה במאי 2004, טענה מדינת ישראל כי ישנו חשש להימלטותו של הנאשם מן הארץ מחשש מאימת הדין, זאת על פי מידע משיחת טלפון אנונימית, כי הנאשם עומד לסגור את עסקיו ולעזוב את הארץ.

כבאי כוחו של אותו נאשם, טען משרדנו כי הנאשם למעשה מעולם לא נעצר על ידי המדינה, אף על פי שהחקירה וכתב האישום היו לפני שנים רבות וכי ההליך אותו מבקשת המדינה לבצע אינו עיכוב יציאה מן הארץ "סתם" כי אם בקשה לעצור את הנאשם ולצורך שחרורו יוטל עליו תנאי מגביל של עיכוב יציאתו מהארץ, אולם המדינה חייבת לשם כך לעמוד בתנאים מחמירים יותר של "עילות מעצר".

עוד טענו עורכי הדין, כי אין בכוונת הנאשם לעזוב את הארץ, זיקתו לישראל חזקה ביותר, סגירת עסקיו נבעה ממניעים כלכלים אובייקטיבים ויציאותיו התכופות לחו"ל חיוניות ביותר ונחוצות לצורך מיזם חדש שעליו הוא עמל כשנה שלמה. נטען כ הטלת מגבלה על יציאתו מישראל תמוטט אותו כלכלית, לחלוטין.

חוק המעצרים בישראל חוקק לאור חוק יסוד כבוד האדם וחירותו, אשר על פיו כל אדם חופשי לצאת מן הארץ, והפגיעה בזכות זאת תעשה באופן מידתי כאמצעי אחרון ורק אם אין אמצעי אחר פחות בעוצמת פגיעתו. על פי חוק המעצרים, בית משפט בישראל לא יאסור יצאה מן הארץ אלא אם כן נתקיימו שני תנאים באופן מצטבר:

(1) כאשר קיימת אפשרות שהנאשם לא יתייצב לדיון או לריצוי עונשו, ו- (2) כאשר לא ניתן להבטיח את התייצבות הנאשם באמצעות ערובה או תנאי שחרור אחרים.

במקרה שבפנינו הנאשם מעולם לא נעצר אולם התייצב לכל חקירה אליה נדרש ומאוחר יותר אף התייצב לדיון בתיק הפלילי שכבר החל. בית המשפט קבע כי על פי פסיקת עבר אין די בבקשה מסוג זה להצביע על רף של יסוד סביר לחשש כי הנאשם ימלט מן הדין כי אם על אפשרות סבירה, גם אם לא ודאות קרובה, לחשש של המלטות מהארץ.

כבוד השופט ח. שילוני סבר כי אין בשיחת טלפון אנונימית כדי לבסס אף יסוד סביר לחשש של הימלטות. אולם יתרה מזאת, בית המשפט אף השתכנע כי המידע שנמסר בשיחת הטלפון כבר היה בידי מע"מ מפיו של לא אחר - של הנאשם עצמו !

בית במשפט סבר כי אין מקום לצוות על איסור יציאה מהארץ, צעד קיצוני, מה גם שלא הוצגו עובדות חדשות המצביעות על אפשרות סבירה של המלטות מהארץ ואין מחלוקת שהנאשם מתייצב בכל עת שהוא נדרש. על כן בית המשפט דחה לחלוטין את בקשת המדינה ובאופן חריג לא הטיל כל מגבלה על תנועתו של הנאשם.

רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
רומניה: רח' סטפאן פרוטופופסקו 6 בוקרסט
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
eli-doron@taxlawyers.co.il
מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!