חיפוש מאמרים

11825 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
תמונות וקידום אתרים

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: עבירות ענישה מס עך מוסף פלילים

נושא המאמר: מדיניות ענישה בעבירות מע"מ
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il    שמור מאמר למועדפים


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il

בת.פ 5809/02 הורשעו שני מנהלים בחברת בנייה גדולה (הנאשם 2 מנכ"ל החברה, והנאשם 3 מנהל הכספים בחברה), והחברה עצמה, בביצוע עבירות על חוק מע"מ בכך שהוציאו חשבוניות ללקוחות שונים בסך של כ- 9 מיליון ₪ בלא שדיווחו על המס הנובע מחשבוניות אלו, בסך כמיליון ₪.

במסגרת עסקת טיעון שנערכה בין המאשימה לבין הנאשמים הוסכם על העונש וגובה הקנס שיוטל על הנאשמים אשר יוצגו על ידי עורכי הדין ממשרד דורון, טיקוצקי, עמיר, מזרחי והושאר לשיקול דעת בית המשפט. בסופו של תהליך הוטלו על הנאשמים העונשים הבאים: על החברה קנס בסך 30,000 ₪, על הנאשם 2 הוטל קנס בסך 15,000 ₪ ומאסר על תנאי של 8 חודשים למשך שנתיים כשהתנאי הנו שלא יעבור שוב את העבירות שבהן הורשע, ואילו על הנאשם 3 נגזר עונש של ששה חודשי עבודות שירות קנס על סך 5,000 ₪, וארבעה חודשי מאסר על תנאי למשך שנתיים שלא יורשע בעבירות בהן הורשע. במכלול הנסיבות שבחן בית המשפט לעניין העונש ואימוץ הסדר הטיעון אליו הגיעו הצדדים, שקל בית המשפט לחובת הנאשמים את העובדה כי עסקינן בעבירות חמורות שנמשכו על פני תקופה ארוכה של כ-4 שנים. כמו כן את העובדה כי סכום המס שלא דווח לרשויות עולה על מליון ₪.

לזכות הנאשמים, הביא בית המשפט בחשבון את העובדה כי המחדל שולם במלואו על ידי החברה, כולל קנסות וריביות. כמו כן בית המשפט שקל לקולת הנאשמים את העובדה החשובה כי בגין נסיבות כתב האישום, הוגשה על ידי הנאשמים באמצעות באי כוחם כאמור, תובענה אזרחית אישית כנגד מבקר מע"מ אשר ערך להם את הביקורת נשוא כתב האישום וכנגד מע"מ, בטענה כי הובטח להם כי אם יסירו את המחדלים במלואם, לא יתנהל כנגדם כל הליך פלילי, וכי בניגוד גמור להבטחה שלטונית זו, הוגש כנגדם, לאחר שעמדו בכל תשלומי ההסדר להסרת המחדל, כתב האישום שבענייננו. במסגרת עסקת הטיעון נמחקה התובענה דנן ללא צו להוצאות.

כמו כן שקל בית המשפט הנכבד לזכות הנאשמים את העובדה כי עסקינן בחברה גדולה בעלת מחזור גבוה והעבירות בהן הורשעו הנאשמים היו בסכומים קטנים יחסית למחזורה של החברה. כמו כן נשקלה לזכות הנאשמים העובדה כי לנאשמים לא היו הרשעות קודמות, וכי כל דיווחי החברה במשך השנים היו כדין. בסופו של דבר אומץ על ידי בית המשפט הסדר הטיעון המוצע, ואף הקנסות שהוטלו על הנאשמים הושתו על הצד הנמוך, ולא על הצד הגבוה כפי שביקשה המאשימה.


רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
רומניה: רח' סטפאן פרוטופופסקו 6 בוקרסט
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
eli-doron@taxlawyers.co.il
מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!