חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
האם ניתן למנוע הפלות טבעיות?

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: פרשת הנשיאים ר' משה הדרשן רש"י דרך נומרולוגית

נושא המאמר: נומרולוגיה בפרשה - נשא - פרשת הנשיאים - משה הדרשן
מאת: פרופ' מאיר בר אילן   שמור מאמר למועדפים

נומרולוגיה בפרשה מתוך עלון "חוויית השבוע" של "החוויה היהודית" בפרשת קרבנות הנשיאים מופיעים לא-מעט מִסְפָּרִים, ובכך אין ייחוד, אך העובדה כי רש"י כבר ביאר חלקם של מִסְפָּרִים אלו בדרך נומרולוגית, מחייבת את הלומד לעיין באחד התקדימים המעניינים ביותר לפרשנות נומרולוגית לתורה. ראשית יש להעיר כי רש"י מודיע לקורא כי בפירושו הוא נסמך על 'יסודו של ר' משה הדרשן', והכוונה לכך שהיה לפניו ספר שאינו לפנינו עתה. רש"י מפרש כי הסיבה לכך שקערת הכסף הובאה במשקל של 130 שקל היתה שמניין האותיות של "קערת כסף" עולה בגימטריה ל - 930, הוא מספר שנותיו של אדם הראשון, מי שהעמיד את העולם בהיותו בן 130. כף הזהב שקלה 10 שקלים, שכן היא מכוונת כנגד 10 הדיברות. רש"י מלמד כי "מזרק אחד כסף" שקל 70 כנגד 70 אומות העולם. מקוצר מקום איני מביא את כל פירושו של רש"י, וראוי שכל אחד ילמד את הדברים במלואם. הקורא אשר סבור כי המִסְפָּרִים הובאו לשווא, ואך בדרך מקרה הובאו, למד עתה כי למִסְפָּרִים בפרשה יש משמעות, כי התורה רצתה לכוון כוונות סמליות בין מתנות הנשיאים לבין המידות בהם הובאו מתנות אלו. שילוב הנומרולוגיה עם גימטריה אומר דרשני ופירוש זה של רש"י, אינו דומה לכל פירוש אחר משלו בתנ"ך, ויותר מאשר מניח הוא את הדעת - מעורר הוא תהיות. פרופ' מאיר בר-אילן אוניברסיטת "בר-אילן" מחבר 'נומרולוגיה בראשיתית' ו'נומרולוגיה מקראית' (ספריית בית-אל)


נומרולוגיה בפרשה - נשא - פרשת הנשיאים - משה הדרשן

torah.in/he


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י פרופ' מאיר בר אילן שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]