חיפוש מאמרים

12036 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
אחזקת ילדים והסדרי ראיה

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: מיסוי חברות בשוויץ מיסוי בשוויץ מיסוי בשוויץ מיסים בשוויץ

נושא המאמר: מיסוי חברות בשוויץ - מיסוי בשוויץ - מיסים בשוויץ - מס שוויץ
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il   שמור מאמר למועדפים

מיסוי חברות בשוויץ - מיסוי בשוויץ - מיסים בשוויץ - מס שוויץ


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il ישראלים רבים מנסים את מזלם העסקי מחוץ לגבולות ישראל, במטרה להשיא רווחים נאים בעידן השוק הגלובאלי. בכל מדינה ומדינה שיטות מס שונות במקצת, העשויות במקרים מסוימים להכריע בדבר כדאיותן של עסקאות שונות. חבויות מס החברות שונות ממדינה למדינה וכך גם שיעורי המס משתנים ואינם תמיד ידועים וברורים למשקיע החדש. לפיכך, במאמר זה, הראשון בסדרה, נסקור את שיטת המיסוי הבין לאומי באחת מן המדינות בהן מוצאים ישראלים את יהבם- שוויץ. חברה תושבת שוויץ לצורכי מס הנה חברה שמקום מושבה/התאגדותה הנו בשוויץ או חברה המנוהלת ונשלטת משטח שוויץ. חברה תושבת שוויץ חייבת במס בשוויץ בגין כל הכנסותיה ללא קשר למקום הפקתן ו/או צמיחתן, למעט רווחים שהופקו מסניפים של החברה המצויים מחוץ לשוויץ ולמעט רווחים שהופקו מנכס נדל"ן הממוקם מחוץ לשוויץ. חברה שאינה תושבת שוויץ עשויה להתחייב במס בשוויץ אך ורק בגין הכנסה שהפיקה ו/או שנצמחה לה בשוויץ. רווחי הון המופקים ע"י חברה תושבת שוויץ כפופים בשוויץ למס חברות בשיעור הנע בין 13% ל- 19%, הכל בהתאם לקנטון המהווה את מקום מושבה של החברה. על אף האמור לעיל, חברה שוויצרית המוגדרת כחברת אחזקות, קרי חברה שאין לה שום פעילות של מסחר או עסקים בשוויץ ושלפחות 2/3 מנכסיה מורכבים מהשקעה בחברות בת או שלפחות 2/3 מהכנסותיה הנן מדיבידנד, נהנית מפטור ממס חברות ברמה של הקנטון. לפיכך, הנה כפופה למס פדראלי בלבד בשיעור של 7.8% (לגבי הכנסה שאינה מדיבידנד). הכנסה מדיבידנד בידי חברה תושבת שוויץ, ככל הכנסה אחרת, כפופה אף היא למס חברות בשוויץ. יחד עם זאת, הדין הפנימי בשוויץ מעניק פטור ממס על דיבידנד במקרה בו החברה השוויצרית, מקבלת הדיבידנד, מחזיקה בלפחות 20% (10% החל מ – 1.1.2011) מהון המניות של החברה המשלמת או ששווי ההחזקות בחברה הזרה הנו לפחות 2 מליון CHF (1 מליון CHF החל מ – 1.1.2011) (participation exemption – פטור השתתפות). נציין, כי קיימת מגבלה לעניין גובה הפטור הקשורה בגובה הכנסות החברה מחלקת הדיבידנד. תשלום דיבידנד המשולם ע"י חברה תושבת שוויץ לחברה זרה כפוף לניכוי מס במקור בשוויץ בשיעור של 35%, זאת ככל שלא קיימת אמנה למניעת כפל מס הקובעת שיעור מס אחר. על אף האמור לעיל, בהתאם להסכם בין שוויץ לבין האיחוד האירופי (Swiss-EU Saving Agreement), במקרה בו החברה, מקבלת הדיבידנד, הנה חברה תושבת אחת ממדינות האיחוד האירופאי המחזיקה לפחות ב-25% ממניות החברה המשלמת (החברה השוויצרית) למשך תקופה של לפחות שנתיים, פטור הדיבידנד מניכוי מס במקור בשוויץ. שוויץ אינה מכפיפה תשלומי ריבית ותמלוגים לתושב זר (יחיד או חברה) לניכוי מס במקור. ראוי לציין, כי מאמר זה אינו ממצה את הסוגיה שבנדון עד תום ומאמר זה אינו נועד לשמש תחליף לייעוץ משפטי ו/או חוות דעת משפטית. אנו ממליצים לכם להיוועץ, במידת הצורך, בעו"ד הבקיא בתחום המיסים, בכדי שיפרוש בפניכם את הסוגיה העולה על כל היבטיה. רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל) טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449 חיפה: שדרות המגינים 58 טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976 רומניה: רח' סטפאן פרוטופופסקו 6 בוקרסט שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל: www.taxlawyers.co.il eli-doron@taxlawyers.co.il

www.taxlawyers.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!