חיפוש מאמרים

11860 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
השכרת אוטובוסים

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: מניין עשרים אחד עשר במדבר סיני

נושא המאמר: נומרולגיה על פרשת בהעלותך
מאת: פרופ' מאיר בר אילן   שמור מאמר למועדפים

נומרולגיה על פרשת בהעלותך


נומרולוגיה בפרשה מתוך עלון "חוויית השבוע" של "החוויה היהודית" אנו קוראים בפרשה כך: "וַיְהִי בַּשָּנָה הַשֵּנִית בַּחֹדֶש הַשֵּנִי בְּעֶשְׂרִים בַּחֹדֶש נַעֲלָה הֶעָנָן מֵעַל מִשְכַּן הָעֵדֻת" (במדבר י'/יא'), ומגמת הדברים להעיר בקצרה על תאריכים ונומרולוגיה. פסוק זה, כמו גם פסוקים נוספים מסוגו, לא נתפרשו על ידי המפרשים, לפי שראו בו סוג של 'מקרה'. לאמור, התורה מספרת על מה שקרה במדבר, לצורך הבהרת סדר המסעות: הדגלים והשבטים, אך אין לכך ערך בפני עצמו. ואולם, אם מדובר בעניין 'מקרי', מדוע צריכה התורה ליידע אותנו בפרט שאין לו חשיבות? הטענה היא שכמו שמִסְפָּרִים טעונים לימוד, כך גם מִסְפָּרִים המהווים תאריך טעונים לימוד, ובמקרה זה התאריך 20/2/02 (למניין יציאת מצרים), אינו מקרי כלל, אף שאין מבחינים בכך בקלות. בפסוק השני בספר דברים כתוב: "אַחַד עָשָׂר יוֹם מֵחֹרֵב דֶּרֶךְ הַר שֵׂעִיר עַד קָדֵשׁ בַּרְנֵעַ", ונראה כי יש לכרוך את שני הפסוקים להבהרת העניין. אם כן, בני ישראל יצאו ממדבר סיני ב-20 לחודש והלכו 11 יום, כלומר שהם עמדו מחוץ למדבר סיני בראש החודש השלישי בשנה השניה לצאתם ממצרים. בספר שמות כתוב כי ישראל הגיעו למדבר סיני "בחודש השלישי" (שמות י"ט/א'), וחישוב פשוט יראה כי בני ישראל היו במדבר סיני בדיוק שנה. לאחר שיצאו מסיני הם הגיעו לקָדֵש ומשם הם שלחו את המרגלים, וכתוצאה מכך התחייבו בעונש, לנדוד במדבר, אך אלמלא חטאו, היו מסתיימים נדודיהם במדבר לאחר שנה, שכן קָדֵש מצויה בקצה הדרום-מערבי של ארץ-ישראל. אם כן, כוונת הכתוב אינה סתם לספר כי בתאריך מסוים נעלה הענן ובני ישראל יצאו למסעיהם. לתאריך זה יש משמעות רק כאשר מסמיכים אותו לתאריך אחר, בראש ספר דברים, ועיון בשני התאריכים מלמד כי אלמלא חטאו בני ישראל היו נדודיהם מסתיימים לאחר שנה במדבר סיני, ואז היו נכנסים לארץ כנען. דומה כי די היה בשנה אחת להכשיר את העם להיכנס לארץ-ישראל, אלא שהמרגלים הראו שלא כך הדבר, ועניין זה יתבאר בשבוע הבא. פרופ' מאיר בר-אילן אוניברסיטת "בר-אילן" מחבר 'נומרולוגיה בראשיתית' ו'נומרולוגיה מקראית' (ספריית בית-אל)

torah.in/he


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י פרופ' מאיר בר אילן שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!