חיפוש מאמרים

11808 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
שיווק בסלולאר

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: תורה ציונות פרשת השבוע מרגלים

נושא המאמר: פרשת המרגלים - שלח
מאת: יהודה יצחקי   שמור מאמר למועדפים

לך אתן את ארץ כנען" ארץ אוכלת יושביה היא..." עלה נעלה וירשנו אותה גדולי הציונות


פרשת "שלח" מתוך עלון "חוויית השבוע" של "החוויה היהודית" פרשת "שלח", מפגישה אותנו עם ההתיישבות בארץ ישראל - זוהי שאיפת השאיפות מדורי דורות, להתנחל ולשבת בתחומה. אנו אומרים בתפילה: "ותחזינה עינינו בשובך לציון ברחמים". ישנם פרשני הרבה, שדנו בייחודיותה של א"י ואנו נתמקד בהיבט אחד: ארץ ישראל לעם ישראל, מדוע? בתפילת הבוקר אנו אומרים כל יום, בחלק שכותרתו: "הודו לה' קראו בשמו", קטע המופיע גם בדברי הימים: "זכרו לעולם בריתו,דבר ציוה לאלף דור, אשר כרת את אברהם ושבועתו ליצחק, ויעמידיה ליעקב לחוק, לישראל ברית עולם לאמור - לך אתן את ארץ כנען, חבל נחלתכם" (דברי הימים א' ט"ז/טו'-יח').. דבר זה נדיר עד מאוד, שהתנ"ך מביא בקטע אחד חמש התחייבויות כדי לחזור ולדרוש מאיתנו לזכור, ואנו אומרים זאת כל בוקר בתפילה. כיהודים, אנו מצווים לזכור, שהקב"ה נתן לנו את ארץ ישראל ע"י ברית, צווי, שבועה, כריתה וחוק - "לאמור, לך אתן את ארץ כנען", היא ארץ ישראל. יש פסוק בספר נחמיה האומר: "...ותביאם אל הארץ אשר אמרת לאבותיהם, לבוא לרשת - ויבואו הבנים וירשו את הארץ..." (נחמיה ט'/כג'). על סמך הבטחות אלה, שניתנו לעם ישראל על ארץ ישראל, נחמיה הנביא "לוקח" עימו יהודים ועולה איתם לארץ. כאן, הוא נתקל במאבק קשה עם השומרונים והוא עומד לפני הקב"ה ואומר: ריבונו של עולם, אתה הבטחת להורים את הארץ, ההורים באו וכעת הבנים חוזרים ובאים למקום הזה ומבקשים לרשת אותה. המציאות ההיסטורית הוכיחה, שכל גדולי הציונות שהיה עליהם לשכנע את הגויים שא"י שייכת לעם ישראל, התבססו על ספר הספרים כהוכחה לטענתם. חיים ויצמן, נשיאה הראשון של מדינת ישראל, מתאר בספרו "מסע ומעש" את כל התייצבויותיו בפני וועדות בריטיות, כדי להוכיח באופן ברור את שייכות ארץ ישראל לעם ישראל, והתנ"ך היה הספר הדומיננטי בהוכחתו. כעת ברור, מדוע היה השבר הגדול בדברי המרגלים, שהוציאו דיבת הארץ רעה: "...לא נוכל לעלות...ארץ אוכלת יושביה היא..." (במדבר י"ג/לא'-לב') הם לא האמינו ביכולתם וכדי להצדיק זאת כפרו אף ביכולתו של ה' להביאם ולהושיבם בארץ המובטחת. לעומתם, כלב בן יפונה, שהיה חדור אמונה בה' ובהבטחתו, אמר: "...עלה נעלה וירשנו אותה, כי יכול נוכל לה" (י"ג/ל'). נמצאנו למדים, שארץ ישראל עבור עם ישראל, הוא עניין של מהות ואמונה, כי מי שלא מאמין בזה, אין לו על מה להישען בטענתו שהארץ שייכת לעמו ואין לו את הכח לעמוד על זכות זו. כי עם ישראל וארץ ישראל על פי תורת ישראל הוא החוט המשולש, שלא במהרה יינתק. יהודה יצחקי יו"ר "החוויה היהודית"

torah.in/he


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י יהודה יצחקי שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!