חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
חלון ההזדמנויות ל"תושב חוזר ותיק" הנמצא בחול פחות מ – 10 שנים ייסגר ב – 2009

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: ליקויי למידה מס הכנסה החזרי מס נקודות זיכויי

נושא המאמר: החזרי מס ע"פ פקודת מס הכנסה להורים לילדים עם לקויי למידה – נקודות זיכויי
מאת: אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון) [email protected]   שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון) [email protected]


בשנים האחרונות חלה עלייה במודעות הציבור בכלל ובמערכת החינוך בפרט לצרכים המיוחדים של תלמידים עם ליקויי למידה. לא בכדי תלמידים אלה מצליחים למרות הקשיים והמהמורות שבדרך לסיים בהצלחה את לימודיהם במערכת החינוך.

נוכח ריבוי המקרים של תלמידים הזקוקים לעזרה בלימודים, החליטו רשויות מס הכנסה לאפשר להורים לילדים לקויי למידה לקבל הטבות במס בשווי של אלפי שקלים החל משנת 2003 ואילך. הטבות מס אלו באות לידי ביטוי בנקודות הזיכוי של הורי הילד, כל זאת כפי שיובהר להלן.

על פי הפקודה, כיום הורים לילדים עם ליקויי למידה יכולים לקבל הטבות מס במסגרתם יקבלו נקודות זיכוי מכוח סעיף 45 לפקודה עבור ילדים שאובחנו אצלם לקות למידה של קשב וריכוז ADD ו/או היפראקטיביות ADHD .

סעיף 45 לפקודת מס ההכנסה קובע בהאי לישנא:
(א) יחיד תושב ישראל שהיה לו בשנת המס ילד משותק, עיוור או מפגר או שהיה לבן זוגו ילד כאמור, יובאו בחשבון בחישוב המס שלו או של בן זוגו שתי נקודות זיכוי בשל כל ילד כאמור.
(ב) (בוטל).
(ג) יחיד יהיה זכאי לנקודות הזיכוי על פי סעיף קטן (א) רק אם לא קיבל זיכוי ממס עבור אותו ילד על פי סעיף 44.
(ד) שר האוצר רשאי לקבוע תנאים לזכאות לנקודות זיכוי על פי סעיף זה.

כפי שניתן להיווכח, הפקודה עוסקת בילדים הלוקים ב- "שיתוק, עיוורון ופיגור". אולם, קיימות במס הכנסה הנחיות למתן נקודות זיכוי גם להורים לילדים הלוקים במחלות קשות ולילדים עם ליקויי למידה או הפרעות קשב וריכוז - הלומדים במסגרת של חינוך מיוחד ולילדים אוטיסטים המקבלים גמלת ילד נכה. יודגש, כי רק הורים שילדיהם עברו וועדת השמה שבה הוחלט שהילד זקוק למסגרת חינוך מיוחד יוכלו לזכות בהטבת המס הנ"ל.

הורים לילדים עם ליקוי למידה והפרעת קשב וריכוז הלומדים במסגרות של חינוך מיוחד זכאים ל- 2 נקודות זיכוי בתנאי שיציגו אישור שהילד אכן לומד במסגרת החינוך המיוחד וחשוב להדגיש כי אין המדובר במסגרת של כיתה טיפולית ו/או כיתה מתגברת. הורים לילדים עם ליקויי למידה המשולבים במסגרות רגילות אינם זכאים לקבלת נקודות זיכוי בגין ילדם.

חרף העובדה שתקנות מס הכנסה מגדירות את הזכות עבור "ילדים", התנאי לקבלת הזכאות אינו הגיל של הילד אלא הקביעה האם הילד /הבוגר מתגורר בבית הוריו בשל היותו תלוי בהם. מי שנכנס תחת הגדרה זו ימשיך לקבל את הזכות גם לאחר גיל 18. במקרה זה ההורים צריכים להוסיף בנוסף לאישורים הרגילים גם אישור שילדם מקבל גמלת נכות מהמוסד לביטוח לאומי.רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
רומניה: רח' סטפאן פרוטופופסקו 6 בוקרסט
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
www.taxlawyers.co.il
[email protected]www.taxlawyers.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון) [email protected] שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]