חיפוש מאמרים

12318 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
קבוצת רכישה חדשה בשכונת פלורנטין - תל אביב

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: מיסוי בין לאומי מיסוי בינ"ל תושב חדש מס ברומניה

נושא המאמר: מיסוי בין לאומי: מבנה המס ברומניה החל על תושביה החדשים
מאת: אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון) [email protected]   שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון) [email protected]


ישראלים רבים מצאו בשנים האחרונות את יהבם במדינות מזרח אירופה ובעיקר ברומניה נוכח הפוטנציאל הכלכלי הרב הטמון במדינה זו. המשקיע הישראלי המבקש אלטרנטיבה ראויה לכספו, בוחן השקעות ברחבי העולם ובמקרים רבים לשון המאזניים לבחינת כדאיות השקעה הינה מבנה המס במדינת היעד.

הכדאיות הכלכלית והפוטנציאל הגלום ברומניה, מאז הפיכתה למדינה דמוקרטית בשנות התשעים, עולה בצורה דראסטית מידי שנה. בשנת 2007 עלה השכר הממוצע במשק הרומני בכ- 40%!! ונראה כי מגמת העלייה טרם הסתיימה מאחר והשכר הממוצע עדיין נמוך בהשוואה למדינות מפותחות באירופה. עלייה בהכנסה מאפשרת ליותר ויותר תושבים ברומניה לשפר את איכות חייהם גם בתחום הדיור. כל אלו מעלים את הכדאיות בהשקעה במדינה זו, אך בד בבד על המשקיע לבחון מהן השלכות המס הנובעות מעסקאות כגון דא בטרם הוצאתן מן הכוח אל הפועל וכיצד הדין הרומני נוהג לקבל את פני המשקיעים הזרים.

שיעור המס ברומניה על מרבית הכנסותיהם של יחידים הנו 16% באופן אחיד, בין אם היחיד הנו תושב רומניה לצורכי מס ובין אם לאו. שיעור המס על דיבידנד המשולם ליחיד הנו 16%. רווח הון של יחיד ממכירת מניות הרשומות למסחר בבורסה ממוסה בשיעור של 1% או 16% תלוי במשך האחזקה בהן (אם עולה על 365 יום – 1% ואם יורד -16%).
על פי הדין הרומני, רק תושבי רומניה מחויבים במס על הכנסותיהם מכל מקור שהוא. יחידים שאינם תושבי רומניה ממוסים ברומניה רק על הכנסותיהם ממקורות הכנסה שמקורם ברומניה.

יחיד יחשב לתושב רומניה לצרכי תשלום מס אם הוא עומד באחד משלושת התנאים הבאים:
1. אם מרכז האינטרסים החיוניים שלו הוא ברומניה.
2. אם היחיד שהה ברומניה יותר מ- 183 יום בתקופה של 12 חודשים רצופים המסתיימים בשנת המס הרלוונטית.
3. אם בית מגוריו הוא ברומניה.

יחיד שהנו תושב רומניה לצורכי מס לראשונה, העומד באחד משלושת התנאים הנ"ל ואשר שוהה באופן רצוף במשך שלוש שנים ברומניה, יהא חייב במס בשלוש השנים הראשונות לשהותו ברומניה אך ורק בגין הכנסותיו שנצמחו ו/או שהופקו לו ממקור רומני בלבד. היה והיחיד עדיין יעמוד באחד משלושת התנאים האמורים גם בשנתו הרביעית, הוא יהא חייב במס על הכנסותיו לא רק ממקור רומני כאמור, אלא הכנסה שהופקה ו/או שנצמחה מכל מקור שהוא בעולם מאחר ואז ייחשב הוא כתושב רומניה לכל דבר ועניין.

ראוי לציין, כי מאמר זה אינו ממצה את הסוגיה שבנדון עד תום ומאמר זה אינו נועד לשמש תחליף לייעוץ משפטי ו/או חוות דעת משפטית. אנו ממליצים לכם להיוועץ, במידת הצורך, בעו"ד הבקיא בתחום המיסים, בכדי שיפרוש בפניכם את הסוגייה העולה על כל היבטיה.

רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
רומניה: רח' סטפאן פרוטופופסקו 6 בוקרסט
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
www.taxlawyers.co.il
[email protected]

www.taxlawyers.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון) [email protected] שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]