חיפוש מאמרים

12026 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
ריקוד אירי - ההיסטוריה המודרנית של הריקוד האירי

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: תושב חוזר מיסוי בינ"ל מיסוי בין לאומי מס הכנסה

נושא המאמר: מיסוי בין לאומי :תושב חוזר ותיק על תנאי - ע"פ פקודת מס הכנסה
מאת: אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון) eli-doron@taxlawyers.co.il   שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון) eli-doron@taxlawyers.co.il

בשנת 2008 במסגרת תיקון 168 לפקודת מס הכנסה אושרה רפורמת מס מקיפה, שעיקרה מתן הטבות מס ליחידים שהיו לתושבי ישראל לראשונה וליחידים המוגדרים על פי הפקודה כתושבים חוזרים או כתושבים חוזרים וותיקים. לאחר הרפורמה המקיפה, המשמעות של תכנון מס נבון, לעיתים עוד בטרם חזרתו של אותו תושב לישראל, מקבלת משנה תוקף ועשויה להוביל לחסכון רב במס.

במסגרת התיקון, הוחלט להשוות את מעמדו של תושב חוזר ותיק למעמדו של עולה חדש מבחינת הטבות המס השונות המנויות בפקודת מס הכנסה. "עולה חדש" הנו יחיד שהיה לתושב ישראל לראשונה ואילו תושב חוזר ותיק הנו אדם ששב לישראל לאחר שהיה תושב חוץ במשך 10 שנים רצופות. כמו כן, נקבעה הטבה מיוחדת בהוראת שעה, לפיה מי שהיה לתושב ישראל בשנים 2007, 2008, 2009, לאחר שהיה תושב חוץ במשך 5 שנים רצופות לפחות יחשב כחושב חוזר ותיק לצורך הטבות המס השונות המנויות בפקודת מס הכנסה. תושב חוזר "רגיל" ייחשב מעתה אדם ששב לישראל לאחר שהיה תושב חוץ במשך 6 שנים רצופות לפחות (להבדיל מ-3 שנים במצב טרם התיקון). נציין עי הוראה זו תחול רק על אדם שהפסיק להיות תושב ישראל החל מ – 1.1.09. לתושב חוזר רגיל יינתנו אותן הטבות כפי שניתנו בעבר, קרי פטור ממס על רווחי הון למשך 10 שנים מיום חזרתו לישראל בגין מכירת נכס נרכש מחוץ לישראל בתקופת היות האדם תושב חוץ ופטור ממס על הכנסות פאסיביות שמקורן בנכסים מחוץ לישראל שהיחיד רכש בתקופת היותו תושב חוץ למשך 5 שנים מיום חזרתו לישראל.

בוצעו מספר שינויים המרחיבים את הקלות המס הניתנות לעולים חדשים ותושבים חוזרים וותיקים עבור הכנסותיהם המופקות מחוץ לישראל במספר מישורים, כפי שמנינו בעבר במאמרנו "לאור הרפורמה במיסוי לעולים חדשים ותושבים חוזרים - תכנן צעדיך וחסוך במס".

אחד מן השינויים המעניינים ברפורמה הינו סעיף 14(ב)(1) לפקודה המאפשר לישראלים לחזור לארץ לתקופת ניסיון, כך שהם יכולים לצאת מהארץ במהלך השנה – כאילו מעולם לא נכנסו – ובכך לא לחוב במס שרק תושבי ישראל חבים בו מכוח הזיקה הפרסונאלית לישראל (להבדיל מזיקה טריטוריאלית).

תקופת הניסיון מכונה "שנת הסתגלות" לעולה חדש ותושב חוזר ותיק, במסגרתה הוחלט לאפשר לעולים חדשים ולתושבים חוזרים וותיקים שלא להיחשב "תושבי ישראל" לצורך פקודת מס הכנסה במשך שנה מיום עלייתם לארץ. המשמעות של ההטבה היא פטור ממס על הכנסות מחוץ לישראל ופטור ממס על הכנסות בישראל שרק תושבי ישראל חייבים לגביהם במס. בקשה מסוג זה יש להגיש 90 ימים מיום הגעתם של העולים/ התושבים החוזרים הוותיקים לישראל.
למעשה היחיד שהנו תושב ישראל לראשונה הוא זה שרשאי לבחור שלא להיחשב "תושב ישראל" לצורך פקודת מס הכנסה במשך שנה מיום היותו לתושב ישראל.

יודגש, כי בתום שנה זו יחליט היחיד האם ברצונו כי מרכז חייו ימשיך להיות בישראל וכתוצאה מכך להיחשב תושב ישראל. במידה וזה יהיה רצונו, תובא שנת ההסתגלות כאמור לעיל בחשבון מניין 10 שנות הפטור ממס שינתנו לו, כפי שפירטנו בעבר.

בכדי ליהנות מההטבה האמורה לעיל בהתאם לרפורמה, על המבקש לבחון היטב כי הוא עומד בכל דרישות החוק לשם קבלת הפטור, לרבות בדיקה האם אכן עונה הוא על הגדרת "תושב חוזר ותיק". החיסכון הרב במס אשר עשוי לצמוח כאשר מתקיימות דרישות החוק, אינו משאיר מקום לספק בדבר חשיבות תכנון מס מקצועי בטרם חזרת המבקש לישראל.


נציין, כי לאור העובדה כי מאמר זה אינו ממצה את הסוגיה שבנדון עד תום ואינו נועד לשמש תחליף לייעוץ משפטי ו/או חוות דעת משפטית, אנו ממליצים לכם העולים לישראל, חדשים וחוזרים כאחד, להיוועץ בעו"ד הבקיא בתחום המיסים, בכדי שיפרוש בפניכם את הסוגייה העולה על כל היבטיה וזאת בכדי למקסם את הטבות המס המגיעות להם כחוק.
רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
רומניה: רח' סטפאן פרוטופופסקו 6 בוקרסט
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
www.taxlawyers.co.il
eli-doron@taxlawyers.co.il

www.taxlawyers.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!