חיפוש מאמרים

11815 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
סקי באוסטריה

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: פיצויי פיטורים עובד שנפטר יורשים צו ירושה

נושא המאמר: פיצויי פיטורים לעובד שנפטר יועברו ליורשיו
מאת: אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון) eli-doron@taxlawyers.co.il   שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון) eli-doron@taxlawyers.co.ilחוק פיצויי פיטורים בנוסחו הנוכחי מאפשר ליורשיו של עובד שנפטר לקבל את פיצויי הפיטורים להם היה זכאי המוריש. החוק כיום קובע כי הזכאות לקבלת פיצויי הפיטורים תחול רק לשאריו של המוריש בקרבה הגבוהה ביותר. הצעת חוק שהונחה על שולחן הכנסת לאחרונה, מבקשת להרחיב את מעגל הזכאים לקבל את כספי הפיצויים הללו.

פיצויי פיטורים כידוע מגיעים לכל עובד אשר עבד במקום עבודתו למעלה משנה ברציפות (פרט לחופשות, מילואים, מחלה, חגים וכד'). על פי המצב הנוכחי בחוק, עובד שעבודתו הופסקה מחמת פטירה, זכאי לפיצויי פיטורין כאילו פוטר. שאריו של העובד שנפטר הם אלו שיהיו זכאים לקבל את פיצויי הפיטורים של אותו עובד שנפטר, כאשר החוק קובע כי שאריו של אדם לצורך החוק הם, בן זוגו של הנפטר בשעת פטירתו לרבות ידוע בציבור הגר עימו, וכן ילד של עובד שהוא בגדר תלוי במבוטח לעניין גמלאות.

במידה ואין בין זוג או ילד כאמור, יהיו זכאים שאריו של הנפטר שהם ילדים והורים שעיקר פרנסתם היה על הנפטר וכן אחים ואחיות אשר כל מקור פרנסתם היה הנפטר וכן הם גרו עימו תחת קורת גג אחת לפחות שנה אחת בטרם נפטר הוא. במצב שכזה, בו שאריו של הנפטר אינם בן זוג או ילד, כספי הפיצויים יופקדו בבית הדין הארצי לעבודה, אשר הוא יקבע את אופן החלוקה בין יתר שאריו של הנפטר.

הצעת החוק מבקשת למנוע מצב בו כספי הפיצויים לא מועברים לשאריו של נפטר ונשארים אצל המעביד, שכן יש לראות בהעברת הכספים אינטרס חברתי כלכלי חשוב.

הצעת החוק בעצם מבקשת להרחיב את ההגדרות שבחוק לקביעת שאריו של נפטר לצורך קבלת פיצויי הפיטורים, באופן בו כאשר לא ימצאו שאריו של נפטר מדרגת קירבה גבוהה, יועברו הם לדרגת קרבה נמוכה יותר. לשם כך, מוצע כי מעביד שעובדו נפטר יהיה חייב להעביר את כספי הפיצויים לבית הדין האזורי לעבודה, ובית הדין יהיה זה אשר עליו לקבוע את חלוקת הכספים לשאריו, בהתאם למצבם הכלכלי ולמידת תלותם בעובד שנפטר.

עוד מוצע, כי במידה ולא ימצאו לעובד שארים כלשהם, להם ניתן יהיה להעביר את כספי הפיטורים, יועברו כספים אלו ליורשיו של הנפטר, ככל שאלו בנמצא.

נראה אפוא שהצעת החוק מבקשת להשית צדק חברתי ולהדגיש את חשיבותם של פיצויי הפיטורים והעברתם לעובד או לשאריו/ יורשיו. המצב החדש, ככל שיאושר על ידי המחוקק, יאפשר את היפרעותם של פיצוי הפיטורים במקרים רבים יותר, באופן בו הפיצויים לא יוותרו אצל המעסיק, אלא יגיעו ליעדם הראוי והנכון.


רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
רומניה: רח' סטפאן פרוטופופסקו 6 בוקרסט
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
www.taxlawyers.co.il
eli-doron@taxlawyers.co.ilwww.taxlawyers.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!