חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
חלומות וטלויזיה

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: אמנת מס מס בסין כפל מס דיני מס

נושא המאמר: אמנת המס בין ישראל לסין למניעת כפל מס
מאת: אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון) [email protected]   שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון) [email protected]


פקודת מס הכנסה מגדירה "תושב ישראל" כמי שמרכז חייו, היינו זיקותיו הכלכליות, המשפחתיות והחברתיות, נמצא בישראל .
יחד עם זאת, יתכנו מקרים בהם מדינות נוספות, בהן חי אותו יחיד, יראו בו גם כתושב מדינתם וגם הן ידרשו מאותו פרט בתשלום מס במדינתם.

על מנת להתגבר על קושי זה, חיוב כפל מס, נוקטות המדינות השונות בשתי דרכים עיקריות; האחת, הקלה חד-צדדית (Unilateral Relief) - הקלה שאינה מותנית ביחס גומלין מצד המדינה האחרת. השניה, לפי אמנה (Treaty Relief) - ניתנת בהתאם לתנאי ההסכם שנכרת בין שתי מדינות.

כאשר תושב ישראלי מתגורר במדינת אמנה (מדינה עימה יש לישראל אמנה למניעת כפל מס), או אז במצב בו יחיד נחשב כתושב של שתי מדינות לעניין החיוב במס, תקבע חבותו במס על פי מבחנים שנקבעו באמנה והוא יחוב במס בהתאם לקביעה זו בלבד.

הקביעה כי אדם תושב ישראל או תושב מדינה זרה בהתאם למבחני האמנה חלה לעניין החבות במס בלבד ואינה משליכה על הדין הפנימי ועל שאר זכויותיו או חובותיו של היחיד כלפי מדינתו בה הוא נחשב תושב.

במאמר קודם שפרסמנו בנושא הכלכלה בסין ושיטת המס בה, פרטנו אודות כדאיות ההשקעה בסין וסקרנו את הכלכלה הסינית המצויה בצמיחה אדירה עקב רפורמות שלטוניות מרחיקות לכת בחקיקה, כך שרוב הייצור של ענפים שלמים מורכזו בסין. כמו כן, סקרנו אודות שיטת המס המס בסין ופירטנו אודות מס החברות בסין העומד על 25%, מס יחידים הפרוגרסיבי עד לשיעור 45% ומס רווחי הון בשיעור 10% וכן על מיסים עקיפים ומועדי הדיווח המתחייבים במדינה זו.

האטרקטיביות המסתמנת להשקעה בסין מצריכה בחינה של היבט מס נוסף, עבור ישראלים הבוחנים דרכי השקעה במדינה זו, היבט המיסוי הבינלאומי. אחד משיקולי כדאיות ההשקעה חייב להתבסס על חבויות המס במדינת יעד עבור ישראלים החבים במס גם בישראל. המשמעות פשוטה- לאמנה למניעת כפל מס שנחתמה בין ישראל לסין ישנה משמעות רבה עבור אותם המשקיעים.

אמנה המס בין ישראל לסין, אשר נכנסה לתוקף ביום 1.1.96, אימצה את עקרון זיכוי מיסי חוץ ממיסי ישראל. בהתאם לסעיף 24(2)(א) לאמנה, מס ששולם בסין, יותר בזיכוי כנגד המס הישראלי החל על אותה הכנסה. הווה אומר, כי חברה ישראלית אשר הפיקה הכנסה בסין ושילמה מס חברות בסין (שיעור מס החברות בסין משנת 2008 הנו 25%, טרם רפורמת המס שחלה בסין בראשית שנת 2008 עמד שיעור מס החברות על 33%) רשאית להזדכות במס החברות שעתידה החברה הישראלית לשלם בארץ כנגד המס ששולם בסין (שיעור מס החברות בישראל לשנת 2009 הנו 26% ובשנת 2010 ואילך יעמוד על 25%).

חשוב לציין, כי במסגרת האמנה בין ישראל לסין לא קיימת הוראה (הקיימת באמנות אחרות) לפיה במידה והחברה מפעילה למשל מפעל מוטב (עבודה באזורי פריפריה וכד') תהא זכאית החברה להטבת מס זו גם בישראל. המשמעות הינה שחברה הזכאית היא להטבות מס/ שיעורי מס מופחתים בסין, לא תהא תהנה בפועל מההטבה שכן זו תתקזז אל מול שיעורי המס הרגילים בישראל במסגרת השלמת החיוב עד לגובה 26% (בשנה זו).

חשוב לציין, שמערכות המס במדינות המזרח הרחוק וסין מהמורכבות בעולם, לכן מומלץ ביותר להיוועץ במשפטנים המתמחים במערכת החוק והמיסוי במזרח הרחוק בכלל ובסין בפרט, בטרם ביצוע כל פעולה עסקית במדינה זו ובכלל.

מכל מקום, מאמר זה אינו ממצה את הסוגיה שבנדון עד תום ומאמר זה אינו נועד לשמש תחליף לייעוץ משפטי ו/או חוות דעת משפטית.


רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
רומניה: רח' סטפאן פרוטופופסקו 6 בוקרסט
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
www.taxlawyers.co.il
[email protected]


www.taxlawyers.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון) [email protected] שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]