חיפוש מאמרים

11811 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
דרוש מאמן – מתי יתעוררו בהתאחדות?

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: אב חגים מועדים חורבן

נושא המאמר: אש החיים של חודש אב
מאת: שריה תנעמי   שמור מאמר למועדפים

במשנה (תענית ד, ו) אמרו: "משנכנס אב ממעטין בשמחה". ונהגו מנהגי אבלות בימים אלו, משום כאב החורבן, כגון שלא להסתפר, ולא לערוך נישואין. ימים אלו עלולים לתסכל את היהודי השומר על המנהגים, שכן הוא עלול לקבל רושם של ייאוש, ולהפנים חורבן, כאב וייאוש על ידי קיום מנהגי האבלות. חודש אב עלול להצטייר כחודש של חורבן, וכביכול הרע שולט בו – ומחשבה כזו אינה בריאה, ואינה נכונה לפי מסורתנו.
המשנה במקום אחר (תענית ד, ח) אומרת: "לא היו ימים טובים לישראל כחמשה עשר באב...", וכן מופיע במדרש שהמשיח נולד בתשעה באב. כלומר, חודש זה עשוי להיות חודש של שמחה וחודש של גאולה.
אם נתבונן אל הטבע הקורה בימים אלו של אב, נראה קיץ בשיאו, ונחוש את חום האש. אלו ימים שהחום מתגבר והאש מתגברת – אש החיים. כשאש החיים מתגברת – יכולות לקרות שתי אפשרויות: האחת – אש טובה של תשוקת חיים אמיתית, של בניין האישיות והחיים. השנייה – אש לא טובה של תשוקת החטא, אש שלא בונה אלא שורפת ומכלה. כלומר, חודש אב הוא חודש של קיץ ואש, עברנו מזמן את החורף, עברנו את האביב המבשר את חום החיים, ועכשיו אנו בשיא הקיץ, החום והאש – ויש כאן פוטנציאל אדיר בחודש זה. השאלה היא, מה אנחנו נעשה עם הפוטנציאל הזה, מה נעשה עם האש האופפת אותנו בימים אלו – מה נעשה עם תשוקת החיים המתגברת? האם תהיה זו אש חיים בריאה, או שמא אש שורפת ומכלה? האם נדליק את נר הנשמה, או שמא נשרוף... אש החיים היא כוח נפלא, אך האדם קיבל בחירה חופשית, לעשות בה כטוב בעיניו...
אנו "חוגגים" היום את תשעה באב באופן הזה, משום שעוד לא זכינו, ולא הצלחנו עדיין להגיע למצב שנחגוג אותו באופן הבריא, החי והבוער שבו, במובן של בעירת החיים הנכונה. אז גם אם נצום גם השנה, נזכור את שני הצדדים. נזכור שבאמת יש לנו תמיד את האפשרות של לבעור נכון, ולא לשרוף ולהרוס. נזכור שאלו ימים כל-כך מיוחדים, שאנו יכולים להבעיר, להדליק, אש כל-כך גדולה...
מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י שריה תנעמי שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!