חיפוש מאמרים

12019 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
ההוצאה הלאומית על בריאות

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: שיטת המס אוסטריה מס הכנסה מיסוי בינ"ל

נושא המאמר: מיסוי בין לאומי: שיטת המס באוסטריה
מאת: אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון) eli-doron@taxlawyers.co.il   שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון) eli-doron@taxlawyers.co.il


אוסטריה ממוקמת במרכז אירופה ומהווה גשר בין מזרח ומערב היבשת. הכלכלה האוסטרית מפותחת מאוד ואין זה סוד כי אזרחיה התרגלו לרמת חיים גבוהה. ענפי העיסוק באוסטריה מגוונים, רבים ומתבססים בעיקר על תעשייה, תיירות, בנקאות, תחבורה ושירותים מסחריים. סיבות אלו ועוד גרמו למשקיעים זרים לצאת ולהשקיע את משאביהם דווקא שם.

הדין באוסטריה קובע כי חברות שנתאגדו באוסטריה או שהניהול האפקטיבי שלהן הוא מאוסטריה נחשבות כחברות תושבות אוסטריה. חשוב לדעת, כי חברה תושבת אוסטריה חייבת במס על כל הכנסה שהופקה ו/או נצמחה לה, ללא קשר למקום הפקתה, בעוד שחברה שאינה תושבת אוסטריה חייבת במס באוסטריה אך ורק בגין הכנסות שהופקה ו/או נצמחה לה באוסטריה.

כיום כפופות חברות אוסטריות למס חברות אחיד בשיעור של 25%. שיעור מס חברות שנתי מינימאלי בסך 1,092 EUR מוטל על חברה אוסטרית בשנת הפעילות הראשונה שלה. שיעור מס חברות שנתי מינימאלי של 1,750 EUR לעניין חברה מוגבלת באחריות (AG) ושל 3,500 EUR לעניין חברה מאוחדת מניות (GmbH) מוטל על חברה אוסטרית החל משנת הפעילות השנייה שלה.

הכנסות חברה אוסטרית מדיבידנדים המשולמים לה ע"י חברה אוסטרית אחרת פטורות ממס באוסטריה. הכנסות חברה אוסטרית מדיבידנדים המשולמים לה על ידי חברה זרה עשויות להיות פטורים ממס באוסטריה (פטור השתתפות) אם לפחות 10% ממניות חברת הבת הזרה מוחזקות על ידי החברה האוסטרית לפרק זמן של שנה לפחות. הפטור לא יחול באם מרבית הכנסותיה של חברת הבת הנן הכנסות פאסיביות והיא תושבת מדינת מקלט מס, המוגדרת כמדינה בה שיעור מס החברות הנו נמוך מ- 15%. על אף האמור, החברה האוסטרית רשאית ליהנות מהפטור כאמור אם תוכיח כי יש לה פעילות אמיתית במדינת מקלט המס וכי אין היא משתמשת במיקום כאמצעי להימנע מתשלום מס.

הכנסות חברה אוסטרית מרווחי הון ממוסות כיתר הכנסותיה. הכנסות חברה אוסטרית מרווחי הון בעקבות מכירת מניות חברה זרה עשויות להיות פטורות ממס באוסטריה (פטור השתתפות) אם לפחות 10% ממניות חברת הבת מוחזקות על ידי החברה האוסטרית לפרק זמן של שנה לפחות. הפטור לא יחול באם מרבית הכנסותיה של חברת הבת הנן הכנסות פאסיביות והיא נמצאת במדינת מקלט מס, המוגדרת כמדינה בה שיעור מס החברות הנו נמוך מ- 15%. על אף האמור, חברה האוסטרית רשאית ליהנות מהפטור כאמור אם תוכיח כי יש לה פעילות אמיתית במדינת מקלט המס וכי אין היא משתמשת במיקום כאמצעי להימנע מתשלום מס.

מדיבידנדים המשולמים על ידי חברה אוסטרית לחברה זרה מנוכה מס במקור בשיעור של 25%, אלא אם מופחת שיעור המס בהתאם לאמנה למניעת כפל מס בין המדינות.
פטור מניכוי מס במקור חל כאשר משולם הדיבידנד לחברת אם תושבת האיחוד האירופאי המחזיקה לפחות ב- 10% מהון המניות של החברה האוסטרית לפרק זמן של יותר משנה. סעיפים אנטי- תכנוניים קובעים כי על מנת ליהנות מהפטור האמור על החברה האוסטרית המשלמת לנהל עסקים ולהחזיק משרד ועובדים.

ריבית המשולמת לחברה זרה אינה כפופה לניכוי מס במקור באוסטריה למעט כאשר מדובר בהלוואה המובטחת בנכסי נדל"ן הממוקמים באוסטריה שאז יחול ניכוי מס במקור בשיעור של 25%.

תמלוגים המשולמים לחברה זרה כפופים לניכוי מס במקור בשיעור של 20%. הניכוי במקור לא יחול במקרה בו החברה הזרה היא חברה אם או חברה אחות תושבת האיחוד האירופאי או שוויץ. אמנה למניעת כפל מס עשויה לקבוע שיעור ניכוי מס במקור נמוך יותר.

שיעור המע"מ על מרבית העסקאות (מכירת טובין או מתן שירותים) באוסטריה הנו 20%.
ראוי לציין, כי מאמר זה אינו ממצה את הסוגיה שבנדון עד תום ומאמר זה אינו נועד לשמש תחליף לייעוץ משפטי ו/או חוות דעת משפטית. אנו ממליצים לכם להיוועץ, במידת הצורך, בעו"ד הבקיא בתחום המיסים, בכדי שיציג בפניכם את הסוגיה העולה על כל היבטיה.
רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
רומניה: רח' סטפאן פרוטופופסקו 6 בוקרסט
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
www.taxlawyers.co.il
eli-doron@taxlawyers.co.il


www.taxlawyers.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!