חיפוש מאמרים

12019 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
מחסן גינה- חייבים כזה בכל חצר!

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: מיסוי בינ"ל מס הכנסה מיסוי בין לאומי בולגריה

נושא המאמר: מיסוי בין לאומי: בולגריה כמקלט מס
מאת: אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון) eli-doron@taxlawyers.co.il   שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון) eli-doron@taxlawyers.co.il

בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים מגלים את מדינות מזרח אירופה כיעד אטרקטיבי להשקעה. לדעת רבים, הפוטנציאל הכלכלי הטמון במדינות מתפתחות אלו עוד רב, שכן התנופה האדירה בכלכלת מדינות אלו טרם מוצתה. בולגריה מתאפיינת במיקום אסטרטגי מעולה, המאפשר חדירה נוחה לשווקים באזור, מגמת עליית מחירים לצד עלויות השקעה נמוכות וכוח אדם רב ומיומן. כל אלו, לצד העובדה כי בולגריה הינה חלק מן האיחוד האירופי, מכינים את הקרקע לשיעורי רווחיות גבוהים למשקיעים הזרים בה.

לא זו גם זו, אחד מן הקריטריונים המרכזיים בשיקולי כדאיות ההשקעה במדינה זרה הינו נושא המס המשתנה בין מדינה למדינה. מבחינה זו, דווקא בולגריה נחשבת לאחד מן היעדים הנחשקים ביותר למשקיעים הזרים, שם ניתן למצוא אפיקי השקעה מגוונים וכדאיים ביותר.
להלן מספר דוגמאות המבהירות את הכדאיות הרבה בהשקעה בבולגריה מבחינת שיקולי המס:
מס החברות בבולגריה הינו בשיעור 10% בלבד. חברות תושבות בולגריה ממוסות על הכנסותיהם מכל מקור שהוא. חברות זרות ממוסות על הכנסות שמקורן בבולגריה בלבד. חברות נחשבות לצורכי מס כתושבות בולגריה אם נתאגדו בבולגריה.

במסגרת רצונו של המחוקק הבולגרי לעודד השקעות בבולגריה ולהיאבק בבעיית האבטלה בבולגריה, נקבעו מספר תמריצים אשר בהתקיימם, חברות יוכלו ליהנות מהפחתת שיעור המס. לדוגמא, חברה הפועלת באזורים בהן ישנו אחוז אבטלה גבוה, יכולה ליהנות מהפחתה של 10% משיעור מחיר נכסים קבועים מסוימים שנרכשו על ידי החברה, חברה העוסקת בייצור חקלאי יכולה ליהנות מהפחתה בשיעור של 60%. דוגמא נוספת הנה הפחתה בשיעור תשלומי החובה לביטוח לאומי ששילם מעסיק ביחס לעובד חדש באזורים של אבטלה גבוהה.
שיעור מס החברות שמשולם על ידי תאגיד יוחזר לו במלואו לשם פעולות השקעה וייצור באזורים של אבטלה גבוהה ובמקרים מסוימים אחרים הקבועים בחוק.

ככלל, דיבידנדים המחולקים לחברות תושבות בולגריה ע"י חברות אחרות תושבות בולגריה פטורים ממס.
דיבידנדים המחולקים לחברות תושבות בולגריה ע"י חברות תושבות אחת ממדינות ה – EU פטורים ממס בבולגריה, בתנאי שהחברה תושבת אחת ממדינות ה - EU מחזיקה לפחות ב – 15% מהון המניות של החברה הבולגרית תקופה מתמשכת של לפחות שנתיים המסתיימת בתאריך תשלום הדיבידנד.
דיבידנדים המחולקים לחברה בולגרית, אשר אינם פטורים ממס כאמור לעיל, כפופים למס חברות (מס בשיעור 10%).

רווחי הון המופקים ע"י חברות תושבות בולגריה כפופים גם הם לשיעור מס החברות המופחת.
חברה בולגרית המשלמת דיבידנד לתושב חוץ, חייבת בניכוי מס במקור בשיעור 5%, אלא אם קיימת אמנה למניעת כפל מס הקובעת שיעור שונה לניכוי מס במקור.
יחד עם זאת, בהתאם לדרקטיבה האירופאית לעניין חברת אם - חברת בת, דיבידנדים המשולמים על ידי חברה תושבת בולגריה לחברה תושבת אחת ממדינות האיחוד האירופאי אינם כפופים לניכוי מס במקור בבולגריה, בתנאי שהחברה הבולגרית מחזיקה לפחות ב – 15% מהון המניות של החברה הזרה תקופה מתמשכת של לפחות שנתיים המסתיימת בתאריך תשלום הדיבידנד.

באופן כללי, חברה בולגרית המשלמת ריבית או תמלוגים לתושב זר חייבת בניכוי מס במקור בשיעור 10%. יחד עם זאת, בעניינן של חברות תושבות בולגריה חלה הדרקטיבה האירופית לעניין ריבית ותמלוגים, המעניקה פטור מניכוי מס במקור מתשלומים כאמור לחברה תושבת אחת ממדינות האיחוד האירופאי. לשם יישום הוראות הדרקטיבה במלואן נקבעה לבולגריה תקופת מעבר עד סוף שנת 2014. במהלך תקופת המעבר רשאית בולגריה לנכות מס במקור בשיעור של 10% עד סוף שנת 2010 ולאחר מכן 5% בלבד, עד סוף שנת 2014, מתשלומי ריבית ותמלוגים שמשלמת חברה בולגרית לחברה זרה תושבת האיחוד האירופאי. לצורך החלת הפטור יש צורך כי החברה הבולגרית תחזיק לפחות ב - 25% ממניות החברה הזרה תקופה מתמשכת של לפחות שנתיים המסתיימת בתאריך תשלום הריבית או התמלוגים.

לעניין מע"מ בבולגריה, נציין כי שיעור המע"מ על מרבית העסקאות בבולגריה הנו 20%.
נציין כי ישראל ובולגריה קשורות ביניהן באמנה למניעת כפל מס אשר תקפה החל מיום 1.1.2003, אשר מטרתה למנוע הטלת מס כפול, הן בישראל והן בבולגריה, על הנישום בגין אותה הכנסה ולפיכך יש לבחון את השלכות המס הן של חברות גם לאור אמנה זו.

לסיכום, שיטת המס האטרקטיבית בבולגריה, לצד מאפייני הצמיחה ועידוד ההשקעה הזרה במדינה זו, יוצרים תנאים אופטימאליים למשקיע הישראלי המחפש יעד חדש להשקעה. יחד עם זאת, מומלץ כי בטרם תנסו לבחון את מזלכם העסקי מחוץ לגבולות ישראל, במטרה להשיא רווחים בעידן השוק הגלובאלי, הרי שיש לבחון את השלכות המס הייחודיות לכם הנובעות מפעילותכם זו בעיניים מקצועיות. מכל מקום, מאמר זה אינו ממצה את הסוגיה שבנדון עד תום ולא נועד לשמש תחליף לייעוץ משפטי ו/או חוות דעת משפטית.רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976
רומניה: רח´ סטפאן פרוטופופסקו 6 בוקרסט
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
www.taxlawyers.co.il
eli-doron@taxlawyers.co.il
www.taxlawyers.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!