חיפוש מאמרים

11811 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
עד כמה קל להיות מאושר ? במי תלוי האושר שלך ? עד כמה הוא קרוב ?

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: זיכוי מעבירות תושבות מדינת ישראל עבירות

נושא המאמר: זיכוי מעבירות מס של תושבות ת.פ. 2817/07 מדינת ישראל נ' דורון חסאן
מאת: אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון) eli-doron@taxlawyers.co.il   שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון) eli-doron@taxlawyers.co.il


ביום 15.07.09 יצאה הכרעת דין (תחת ידה של כב' השופטת רוטפלד-האפט – שלום נצרת) בעניינו של מר דורון חסאן, אשר הואשם בהשמטת הכנסה מדוח – עבירה לפי סע' 220(1) לפקודת מס הכנסה [נוסח חדש], התשכ"א- 1961 (להלן: "הפקודה"), שימוש במרמה- סע' 220(5) לפקודה וקבלת דבר במרמה – סע' 415 לחוק העונשין, התשל"ז – 1977.

לטענת התביעה, הנאשם הגיש דוח שנתי לפקיד שומה צפת, לצורך קבלת הנחת ישוב ספר, בו הצהיר כי בין השנים 2003-2004 התגורר עם משפחתו בקרית שמונה כאשר למעשה התגורר באותם השנים ברמת ישי (יישוב אשר לא נכלל ברשימת יישובי ספר בצפון). כתוצאה מן האמור , קיבל הנאשם הנחה בסך 86,787 ₪ בחיוב במס.

הנאשם אשר יוצג ע"י עו"ד יוסי נקר, כפר בכל ההאשמות וטען כי הדירה המיוחסת לו ברמת ישי נשכרה עבור אביו הנכה, אשר חי בנפרד מאמו. עוד טען כי אמו המתגוררת ברמת ישי יחד עם אחיו הלוקה בפיגור שכלי קשה חלתה בתקופה הרלוונטית ועל כן נאלץ לטפל בה וחי תקופה ארוכה על קו קרית שמונה – טבעון- רמת ישי.

ביהמ"ש קיבל את גרסת הנאשם וקבע כי יש לבחון את תכלית מתן ההקלות ביישובי הצפון. תכלית זו נבחנה בהתאם להמלצות וועדת בן שחר אשר קבעה בין היתר כי "מתן הפטור ממס לתושבי יישובי הגליל נועד לעודד מעבר של תושבים לאותם יישובים". יחד עם זאת, פסק ביהמ"ש כי אין די במגורים בלבד באזור ספר, אלא המקום חייב להיות מרכז חייו של הנישום.

זאת ועוד, ביהמ"ש פסק כי על מנת שנישום ייהנה מן הפטור עליו להוכיח כי לא זו בלבד שהוא אינו מנהל "חיים כפולים" (במשמעות כי קיימים שני מקומות אשר ניתן להגדירם כמרכז חייו של הנישום) אלא שהוא אף לא שומר לעצמו את האפשרות המקבילה לחזור ולהתגורר ביישוב אחר, שאינו ברשימת יישובי הספר. הרציונאל מאחורי קביעה זו הוא בכך שהמדינה מבקשת להעניק את הפטור רק לאותם הנישומים "אשר בעת סכנה, בה מתממשת אותה אי נוחות בפועל מן המגורים באותם יישובים, לא קיימת עבורם האופציה לעזוב את יישוב הגבול אל המקום האחר.."

כאמור לעיל, ביהמ"ש זיכה את הנאשם מכל העבירות וקבע כי :
" בשנים הרלוונטיות וכפי שקבעתי כבר לעיל, גר הנאשם בקרית שמונה. בתוך כך אכן יצא מביתו בשעת בוקר מוקדמת וכן שב לביתו בשעה מאוחרת. עם זאת את כל שעותיו הפנויות מהתחייבויות, עשה בקרית שמונה. בדומה, שהה בקרית שמונה בסופי שבוע, אז וכפי עדותו בפני היה פטור מן הסיוע להוריו...... בהתנהלותו לא היה שונה אפוא הנאשם מכל אדם אחר היוצא בשעת בוקר מוקדמת לעבודתו (למשל במרכז הארץ) ושב לביתו בעת ליל. מרכז הארץ לא הופך בתוך כך למרכז חייו. לנאשם לא הייתה אופציית מגורים (ואין הכוונה לאופציה "לקרוס" על הספה בבית אביו או אמו) אלא בקרית שמונה. מרכז חייו היה אפוא בקרית שמונה וקביעה זו עומדת להבנתי עם תכלית החוק והרציונל מאחורי הענקת הפטור."


רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976
רומניה: רח´ סטפאן פרוטופופסקו 6 בוקרסט
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
www.taxlawyers.co.il
eli-doron@taxlawyers.co.il

www.taxlawyers.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!